صفحه اصلی » اجتماعی » 16 سایت موقت برای ذبح دام در عید سعید قربان راه اندازی شده است/ ممنوعیت ذبح دام در ورودی و خروجی شهر

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان:

16 سایت موقت برای ذبح دام در عید سعید قربان راه اندازی شده است/ ممنوعیت ذبح دام در ورودی و خروجی شهر

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان از 16 سایت موقت علاوه بر چهار کشتارگاه دائمی در اصفهان به منظور ذبح دام به مناسبت عید سعید قربان خبرداد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۸ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن محمدحسینی با بیان اینکه سایت های موقت ذبح دام با تعامل دستگاه های مرتبط راه اندازی شده است، اظهارکرد: همزمان با عید سعید قربان، کمیته ای از نمایندگان و کارشناسان شبکه دامپزشکی، بهداشت، اتحادیه صنف قصابان، تعاونی چوبداران، نیروی انتظامی و شهرداری تشکیل شده تا از نگهداری، عرضه و ذبح دام در مبادی ورودی و خروجی شهر جلوگیری شود.

وی در ادامه از راه اندازی 16 سایت موقت ذبح دام علاوه بر چهار کشتارگاه دائمی در اصفهان، خبرداد و افزود: با مشارکت صدا و سیما، امور مساجد و بروشورهای تبلیغی، اطلاع رسانی مناسب از مکان این سایت ها به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: به منظور جلوگیری از نازیبایی‌ها و احتمال خطر ناشی از سرایت بیماری‌های دام به انسان، اختلال در نظم و آسایش شهروندان متأثر از سد معابر، گره‌های ترافیکی، تولید بوی نامطبوع و رشد انواع حشرات مضر در فضای شهری رعایت نرخ مصوب دام از محل های عرضه دام به طور مرتب بازرسی و نظارت خواهیم داشت.

وی در پایان در خصوص شرایط مناسب این سایت ها خاطر نشان کرد: در این سایت ها یک دامپزشک و نماینده ای از دیگر دستگاه های مرتبط حضور دارند تا سلامت و ذبح شرعی دائم به طور کامل کنترل شود علاوه بر آن انشعاب آب شهری و مجاری دفع پساب به منظور حفظ نظافت این مکان ها وجود دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!