ایستگاه ذبح دام
۱۶:۳۸ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۳۰

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان:

۱۶ سایت موقت برای ذبح دام در عید سعید قربان راه اندازی شده است/ ممنوعیت ذبح دام در ورودی و خروجی شهر

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان از ۱۶ سایت موقت علاوه بر چهار کشتارگاه دائمی در اصفهان به منظور ذبح دام به مناسبت عید سعید قربان خبرداد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن محمدحسینی با بیان اینکه سایت های موقت ذبح دام با تعامل دستگاه های مرتبط راه اندازی شده است، اظهارکرد: همزمان با عید سعید قربان، کمیته ای از نمایندگان و کارشناسان شبکه دامپزشکی، بهداشت، اتحادیه صنف قصابان، تعاونی چوبداران، نیروی انتظامی و شهرداری تشکیل شده تا از نگهداری، عرضه و ذبح دام در مبادی ورودی و خروجی شهر جلوگیری شود.

وی در ادامه از راه اندازی 16 سایت موقت ذبح دام علاوه بر چهار کشتارگاه دائمی در اصفهان، خبرداد و افزود: با مشارکت صدا و سیما، امور مساجد و بروشورهای تبلیغی، اطلاع رسانی مناسب از مکان این سایت ها به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: به منظور جلوگیری از نازیبایی‌ها و احتمال خطر ناشی از سرایت بیماری‌های دام به انسان، اختلال در نظم و آسایش شهروندان متأثر از سد معابر، گره‌های ترافیکی، تولید بوی نامطبوع و رشد انواع حشرات مضر در فضای شهری رعایت نرخ مصوب دام از محل های عرضه دام به طور مرتب بازرسی و نظارت خواهیم داشت.

وی در پایان در خصوص شرایط مناسب این سایت ها خاطر نشان کرد: در این سایت ها یک دامپزشک و نماینده ای از دیگر دستگاه های مرتبط حضور دارند تا سلامت و ذبح شرعی دائم به طور کامل کنترل شود علاوه بر آن انشعاب آب شهری و مجاری دفع پساب به منظور حفظ نظافت این مکان ها وجود دارد.

انتهای پیام