صفحه اصلی » اقتصادی » صنایع بدون پیوست سلامت مورد پایش قرار گیرند/ نمی توان صنایع را به دلیل عدم پیوست سلامت تعطیل کرد

نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس:

صنایع بدون پیوست سلامت مورد پایش قرار گیرند/ نمی توان صنایع را به دلیل عدم پیوست سلامت تعطیل کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دستگاه های ذی صلاح برای پیوست سلامت تعریف مشخصی ارایه کنند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ عباسعلی پوربافرانی با بیان اینکه در حال حاضر 40 درصد از صنایع کشور پیوست سلامت ندارند، گفت:  در این خصوص وظایف حوزه سلامت با وظایف سازمان استاندارد متفاوت است.

وی افزود: وظایفی که در حوزه سلامت پیش بینی می شود، به این معنا نیست که هر کالای استانداردی از نظر حوزه سلامت هم مورد تایید قرار گیرد؛ لذا استاندارد دارای شاخص هایی است که براساس آنها مباحث مربوط به آن تعریف می شود.

نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس با اشاره به اینکه پیوست سلامت عوامل مختلفی دارد، افزود: برای واحدهای تولیدی که پس از آغاز به فعالیت دارای پیوست سلامت نیستند، نمی توان این تعبیر را در نظر گرفت که این واحدها دارای مشکلات بهداشتی هستند؛ بلکه ممکن است درفعالیت آنها ایراداتی از نظر پیوست سلامت دیده شود که نبود آن مشکلاتی را برای حوزه سلامت به وجودآورده است، البته همین صنایع هم در حال حاضر از سوی مراجع ذی صلاح مورد پایش و رصد قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه نظارت و بازدید از عملکرد هرصنعتی با توجه به مباحث بهداشتی و درمانی باید با جدیت پیگیری شود، تصریح کرد: نداشتن پیوست سلامت به این معنا نیست که موارد بهداشتی مطابق با حوزه سلامت درفعالیت صنعت مذکور رعایت نمی شود، تنها ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد که باید در گام اول این صنایع را مورد شناسایی و سپس نسبت به بازنگری درفعالیت آنها اقدام کرد؛ البته برای پیوست سلامت هم باید تعریف دقیقی ارایه شود.

پوربافرانی با تاکید براینکه نمی توان صنایع بدون پیوست سلامت را تعطیل کرد، گفت: تنها الزامات و شاخص هایی تعریف می شود که فعالان در هر حوزه ای باید آن را رعایت کنند، بنابراین پیش از شروع به فعالیت هرصنعتی باید پیوست سلامت را برای آن در نظرگرفت؛ اما پس از آغاز به کار صنایع  نمی توان به بهانه نداشتن پیوست سلامت فعالیت ها را متوقف کرد، دراین مرحله وزارت بهداشت و سازمان استاندارد باید با نظارت ها عملکرد هارا مورد بررسی قرار دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه دستگاه صادرکننده مجوز برای فعالیت صنایع و تولیدی باید به اخذ پیوست سلامت هم اقدام کند، افزود: اگر مجوزها بدون توجه به پیوست سلامت دریافت شود، به هیچ عنوان قابل پذیرش و قانونی نیست.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد