صفحه اصلی » بین الملل » پیشروی گسترده رزمندگان انصارالله در استان ساحلی «الحدیده»+ تصاویر و نقشه میدانی

تحولات جهان اسلام؛

پیشروی گسترده رزمندگان انصارالله در استان ساحلی «الحدیده»+ تصاویر و نقشه میدانی

رزمندگان مقاومت اسلامی انصارالله در ادامه عملیات خود در استان الحدیده موفق شدند چند منطقه راهبردی را تحت کنترل خود دربیاوردند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ رزمندگان مقاومت انصارالله و ارتش یمن عملیات گسترده و جدیدی را علیه مواضع شورشیان وابسته به ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» در مناطق مرکزی و جنوب شرقی استان ساحلی الحدیده آغاز کردند.

شبکه خبری «المسیرة نت» یمن اعلام کرد: رزمندگان یمنی عملیات گسترده‌ای را علیه مواضع شورشیان از دو محور «جبلیه و حیس» آغاز کردند.

نیروهای یمنی با وجود حمله هوایی گسترده ائتلاف، عملیات وسیعی را جهت سیطره بر منطقه «جبلیه» آغاز کردند و توانستند بعد از چند ساعت درگیری نفس‌گیر، این منطقه را به‌طور کامل تحت کنترل خود دربیاوردند.

رزمندگان یمنی در این عملیات ده‌ها شورشی را کشته و زخمی کردند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی و پایگاه‌های آن‌ها وارد کردند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رزمندگان یمنی در محور منطقه جبلیه، بیش از 45 شورشی وابسته به رژیم امارات را به هلاکت رساندند و 56 تن دیگر را زخمی کردند.

به گفته منابع میدانی، با آزادسازی کامل منطقه جبلیه، شورشیان در خط ساحلی غرب استان فلج خواهند شد و مسیر کمک‌رسانی به آن‌ها از محور جنوبی مسدود می‌شود.

از مناطق جنوبی جبلیه خبر می‌رسد، نیروهای مشترک یمنی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع شورشیان از محورهای شرقی و جنوبی شهر «حیس» آغاز کردند و توانستند بعد از چند ساعت درگیری نفس‌گیر، مزدوران را به مناطق مرکزی شهر عقب برانند.

نیروها همچنین در این عملیات موفق شدند شورشیان در شهر را از محور شرقی، جنوبی و جنوب شرقی به محاصره کامل خود دربیاوردند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کنند.

شهر راهبردی حیس در جنوب غرب الحدیده و هم‌مرز با استان تعز است و از مسیرهای اصلی کمک‌رسانی شورشیان در منطقه محسوب می‌شود.

در حال حاضر حدود 65 درصد از استان الحدیده شامل مناطق شمالی، شرقی، مرکزی و جنوب شرقی ازجمله «الحدیده، بید، الدریهمی، منصوریه، بیت فقیه و …» تحت کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است؛ بخش‌های غربی و جنوب غربی استان ازجمله «الخوخه، حیس، شجره، غلیفقه و …» تحت اشغال شورشیان وابسته به ائتلاف است.

نقشه اختصاصی صاحب نیوز از آخرین تحولات میدانی استان «الحدیده»

انتهای پیام/ المسیرة نت

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد