صفحه اصلی » بین الملل » عملیات گسترده نیروهای مقاومت عراقی در مرکز استان الانبار+ نقشه میدانی

تحولات منطقه؛

عملیات گسترده نیروهای مقاومت عراقی در مرکز استان الانبار+ نقشه میدانی

رزمندگان عراقی به‌ منظور امن کردن شرق استان الانبار از تروریست های داعش، راهی مناطق شدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای اطلاعات مقاومت اسلامی «حشد الشعبی» توانستند گروهی از عناصر مخفی داعش را در مرکز استان الانبار شناسایی کنند.

سایت خبری «الحشد نت» وابسته به بسیج مردمی عراق اعلام کرد: رزمندگان عراقی موفق شدند گروهی از عنصر تروریستی داعش را در شمال شهر فلوجه شناسایی کنند و سپس اطلاعات را در اختیار فرماندهان بخش مرکزی قرار دادند.

گروهی از نیروهای بسیج مردمی بعد از دریافت اطلاعات راهی مناطق شمالی شهر فلوجه شدند و عملیات امن سازی منطقه را آغاز کردند.

در ابتدای عملیات، گروهی از نیروهای متخصص حشد الشعبی اقدام به خنثی‌سازی تعدادی از تله‌های انفجاری موجود در ورودی منطقه کردند.

سپس نیروها وارد مناطق شدند و عملیات پاک‌سازی مناطق را به‌صورت آرام و مستمر آغاز کردند؛ نیروها موفق شدند تعدادی از مقرهای داعش را در منطقه شناسایی کنند.

بر اساس اعلام سایت خبری الحشد نت، رزمندگان عراقی تلاش می‌کنند با امن سازی مناطق، امنیت شهر فلوجه و روستاهای اطراف را به‌ طور کامل امن کنند.

شهر راهبردی فلوجه در بخش شرقی استان الانبار واقع‌ شده است و محل اتصال بغداد تا مرز کشور سوریه محسوب می‌شود؛ این شهر راهبردی همچنین دروازه غربی استان بغداد است.

نیروهای مشترک حشد الشعبی، امنیتی، پلیس فدرال، عشایر اهل سنت منطقه با پشتیبانی هوایی ارتش عراق تابستان سال 95 توانستند در چند عملیات گسترده، شهر فلوجه و تمام مناطق اطراف آن را تحت کنترل خود در آوردند.

شهر فلوجه از مهم‌ترین شهرهای استان الانبار محسوب می‌شود و تروریست‌های داعش به‌صورت مخفی در بیابان‌های شمالی و شمال غربی آن حضور دارند.

استان الانبار در جنوب غرب عراق واقع‌شده و هم‌مرز با کشور سوریه است؛ الانبار بزرگ‌ترین استان عراق محسوب می‌شود.

نیروهای مشترک عراقی در چهار سال گذشته توانستند بیش از 99 هزار کیلومتر مربع از خاک استان الانبار ازجمله مناطق «فلوجه، الرمادی، هیت، الرطبه، النخیل، عکاشات و …» را تحت کنترل خود درآوردند و هزاران تروریست داعش را کشته و زخمی کردند.

انتهای پیام/ الحشد نت

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد