صفحه اصلی » اجتماعی » تاکسی ها در اصفهان دربست می شوند/ حرکت تاکسی در مسیر ویژه مجاز نیست

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان:

تاکسی ها در اصفهان دربست می شوند/ حرکت تاکسی در مسیر ویژه مجاز نیست

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: رانندگان تاکسی بخشی از خدمتگزاران شهر هستند که باید شرایط کسب و کار آن ها هرچه سریع تر بهبود یابد به همین دلیل در حال برنامه ریزی و اجرای طرح دربستی شدن آنها هستیم.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا صلواتی در ارتباط با آینده کاری رانندگان تاکسی در اصفهان اظهار کرد: امروزه تاکسی‌ها در معابری که خطوط اتوبوس و مترو نیست، ضعف نبود حمل و نقل عمومی را پوشش می‌دهند به همین دلیل در حال برنامه ریزی و اجرای طرح دربستی شدن آنها هستیم تا هم برای مسافران و هم این رانندگان شرایط بهتری فراهم شود.

وی افزود: رانندگان تاکسی بخشی از خدمتگزاران شهر هستند که باید شرایط کسب و کار آن ها هرچه سریع تر بهبود یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان عنوان کرد: در حال حاضر تردد تاکسی‌ها از خطوط BRT مجاز نیست اما در تلاش هستیم تا راهکاری مناسب برای گسترش این حمل و نقل عمومی در شهر ایجاد کنیم.

وی در ادامه با اعلام اینکه اگر یک تاکسی پشت سر یک اتوبوس منتظر بماند هنگام سبقت با خط مقابل مواجه شده و خطر تصادف افزایش می‌یابد، اضافه کرد: البته در کمیته های فنی، درصدد هستیم تا  تاکسی‌ها نیز امکان تردد در مسیر ویژه را داشته باشند اما هنوز پلیس راهور نسبت به این موضوع دغدغه و مخالفت هایی دارد که امیدواریم به زودی برطرف شود.

صلواتی با بیان اینکه خطوط سامانه تندرو در سمت چپ خیابان طراحی شده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تاکسی‌ها مسافران را در حاشیه سمت راست خیابان سوار کرده و در طول مسیر بسته به مقصدشان، آنها را پیاده می‌کنند، از این رو پیاده کردن مسافران تاکسی در سمت چپ خیابان ممنوع بوده و امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!