صفحه اصلی » سیاسی » هر 4 سوالی که نمایندگان از آن قانع نشدند نقض قانون اساسی است/ برخورد با رئیس جمهوری در صورت تشخیص نقض قانون

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه:

هر 4 سوالی که نمایندگان از آن قانع نشدند نقض قانون اساسی است/ برخورد با رئیس جمهوری در صورت تشخیص نقض قانون

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه گفت: طبق بررسی که من داشتم هر 4 سوالی که نمایندگان از آن قانع نشدند نقض قانون اساسی است باید به فوریت به قوه قضاییه ارسال شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه سوال نمایندگان مجلس از حسن روحانی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی آغاز شد و روحانی در این جلسه به پرسش‌های نمایندگان که در پنج محور: 1- چرا دولت جنابعالی در کنترل قاچاق که یکی از مهم‌ترین عوامل فلج تولید ملی است، موفق نبوده است؟ ۲- علت استمرار تحریم‌های بانکی باگذشت بیش از دو سال و علی‌رغم اجرای همه تعهدات برجامی ایران چیست؟ ۳- چرا دولت تدبیر و امید نسبت به کاهش بیکاری مفرط اقدام شایسته‌ای ندارد؟ ۴- علت رکود اقتصادی شدید چندین ساله، در دولت جنابعالی، علی‌رغم وعده‌ها و اعلام‌های عبور از رکود چیست؟ ۵- علت افزایش شتابان ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی چیست؟ مطرح شده بود پاسخ داد.

پس از پایان جلسه، نمایندگان باید با آرا خود مشخص می‌کردند که آیا از پاسخ‌های رئیس جمهوری قانع شده‌اند یا خیر، رای‌گیری در خصوص هر کدام از 5 محور اشاره شده انجام شد و در نهایت نمایندگان، تنها از پاسخ‌های رئیس جمهوری در خصوص علت استمرار تحریم‌های بانکی قانع شدند و این بدین معنی است که پاسخ‌های روحانی در 4 مورد دیگر نمایندگان را قانع نکرد.

اگر نمایندگان مجلس از پاسخ‌های رئیس جمهوری قانع نشوند چه می‌شود؟

بر اساس ماده 213 آیین نامه داخلی مجلس چنانچه اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه از پاسخ رئیس جمهور به سؤالی قانع نشده باشند و موضوع مورد سؤال، نقض قانون و یا استنکاف از قانون محسوب شود، آن سؤال به قوه قضاییه ارسال می‌شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در گفت‌وگو با راه دانا؛ در این خصوص اظهار کرد: طبق بررسی که من داشتم هر 4 سوالی که نمایندگان از آن قانع نشدند نقض قانون اساسی است باید به فوریت به قوه قضاییه ارسال شود.

وی افزود: این پرونده‌ها پس از ارسال از سوی مجلس در قوه قضاییه بررسی می‌شوند و اگر نقض قانون تشخیص داده شود طبق قانون با رئیس جمهوری برخورد می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر گفت: وظیفه ارسال پرونده برعهده هیئت رئیسه مجلس است و امیدواریم که هر چه سریعتر این کار انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد