صفحه اصلی » اقتصادی » همه مشکلات نباید به سطح ملی فرستاده شود/ کسانی که مدیریت ضعیف دارند خودشان کنار بروند

در مراسم افتتاح پروژه های هفته دولت در گلپایگان مطرح شد؛

همه مشکلات نباید به سطح ملی فرستاده شود/ کسانی که مدیریت ضعیف دارند خودشان کنار بروند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: همه مشکلات نباید به سطح ملی فرستاده شود و در حد توان باید در شهرستان حل شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی شجاعی در مراسم افتتاح پروژه های هفته دولت در شهرستان گلپایگان که بعد از ظهر گذشته برگزار شد، اظهار کرد: باید برای رفع مشکلات برنامه و زمان بندی داشته باشیم و اگر امروز سیستم اداری خوبی نداریم چون در کشور ما زمان مهم نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان اینکه هر نیاز و نداشته شهرستان باید برای برطرف شدنش زمان در نظر گرفته شود، گفت: مشکلات باید در سه بخش، شهرستان، استان و ملی پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه صرف وقت گذاشتن ملاک نیست، عنوان کرد: برای حل مشکلات تلاش توام با دانایی و هوشمندی لازم است.

شجاعی با بیان اینکه ما در قوه مجریه وظیفه داریم مشکلات مردم را حتی بیش از حد اختیارات و با هم افزایی حل کنیم، مطرح کرد: همه مشکلات نباید به سطح ملی فرستاده شود و در حد توان باید در شهرستان حل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان همچنین با اشاره به بروکراسی اداری سنگین به عنوان یکی از مشکلات استان اصفهان، اظهار کرد: بسیاری از صنعتگران در گذشته برای گرفتن یک مجوز سه تا پنج سال معطل ادارات بودند.

وی با بیان اینکه امروز هیچ صنعتگری دیگر نباید خود برای گرفتن مجوز به ادارات برود و خودشانعهده دار گرفتن مجوزها شدند، تصریح کرد: امروزه مجوز بیش از 100 پروژه را در صنعت خودمان گرفتیم در صورتی که در قبل بین 14 تا 38 مجوز باید از ادارات مختلف گرفته می شد.

شجاعی همچنان با اشاره به تلاش همواره امریکا برای دشمنی با نظام اعم از واقعه طبس و جنگ تحمیلی، عنوان کرد: دشمن وقتی فهمید توان مقابل با مردم ما را در عرصه نظامی ندارد جبهه جنگ را به عرصه اقتصادی کشاندند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان اینکه پیکره نظام سلول به سلول آن متعلق به مردم است، خاطرنشان کرد: می دانیم که عدم ثبات قیمت و نوسانات بازار ارز ناهنجاری هایی در سیستم اقتصادی و معیشت مردم ایجا کرده است، ولی ما از کسبه می خواهیم چند ماهی تحمل کنند تا به یک ثبات در سیستم اقتصادی برسیم.

وی با تاکید بر لزوم حفظ اتحاد و هم دلی در این روزها عنوان کرد: اگر این هم افزایی در اجزاء حکومت نباشد با فشارهایی که از خارج می آید تزلزل در کشور ایجاد می شود.

کسانی که مدیریت ضعیف دارند خودشان کنار بروند

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه وزیرانی چون صنعت و اقتصاد ضعیف عمل کردند، گفت: کسانی که مدیریتشان ضعیف است خود کنار بروند و وقت مجلس را برای استیضاح نگیرند.

آیت الله سید علی طهماسبی با اشاره به سوالات نمایندگان مجلس از رئیس جمهور در نابسامانی های کشور، مطرح کرد: این سوالات باید باعث شود رویه ها و شیوه ها تغییر کند.

وی همچنان با بیان اینکه کشور ما هم منابع انسانی و هم منابع طبیعی خوبی دارد، یاداور شد: ما در کشوری زندگی می کنیم که یک درصد جمعیت دنیا و هشت درصد منابع آن را دارد.

امام جمعه گلپایگان با تاکید بر تقویت روحیه خودباوری و جهادی و همچنان حفظ انسجام و یکپارچگی، تصریح کرد: اگر امروز این مشکلات اساسی را در کشور می بینیم به خاطر این است که الگوهای خودمان همچون شهید رجایی و باهنرها و همچنان خرازی و باکری ها را فراموش کردیم.

آیت الله طهماسبی همچنان خاطرنشان کرد: امریکا از زمان کودتای سال 32 دشمنی خود را به مردم ما نشان داد و نمی تواند ببیند ملت ایران ملت مستقلی است.

اختیارات لازم هنوز به شهرستان ها داده نشده است

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه برخی مشکلات ساده برنامه های اقتصادی را تحت الشعاع قرار داده است، گفت: اختیارات مرکز استان به استان و استان به شهرستان داده نشده است و این عدم واگذاری اختیارات مشکلاتی را به وجود آورده است.

حسین یارمحمدیان افزود: شهرستان گلپایگان مجموعا وضعیت مطلوبی دارد و هر دو تا سه هفته یکبار با صنعتگران و روسای ادارات برای حل مشکلاتشان جلسه گذاشته می شود.

به مناسبت هفته دولت در این روز، مرکز توان بخشی مراقبت شبانه روزی معلولان ذهنی، اقامتگاه بوم گردی سیفی، آسفالت محور روستایی فاویان دستجرده و طرح آبیاری بارانی شرکت پرتوان افتتاح شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!