صفحه اصلی » استان » اصفهان » تقویت و احیاء حوزه های علمیه برای ترویج اخلاق عملی اهل بیت ( ع) ضروری است

رئیس موسسه فرهنگی هاد:

تقویت و احیاء حوزه های علمیه برای ترویج اخلاق عملی اهل بیت ( ع) ضروری است

حجت الاسلام ناصری با بیان اینکه اخلاق برگرفته از قرآن و سنت رسول خدا ( ص) و معارف اهل بیت ( ع ) است، گفت: تقویت و احیاء حوزه های علمیه برای ترویج اخلاق عملی اهل بیت ( ع) ضروری است

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۵ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام شیخ جعفر ناصری عصر امروزدر گردهمایی طلاب و روحانیون اصفهان درمقبره علامه کلباسی در رابطه با ولا یتمداری یاران امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: در جنگ صفین عمروعاص به عمار گفت: من هم مثل تو هم عقیده ام خدا، خدای علی قرآن، قرآن علی و پیامبر، پیامبر علی است عمار گفت خدا را شکر حال که اقرار کردی با تو حرفی ندارم چراکه نور امیرالمومنین او را گرفته بود پس به میدان آمد و فریاد زد من اهل جنگ نیستم؛ اما تشخیص دادم باید کنار علی باشم و هستم.

وی ادامه داد: شبی که عمار به شهادت رسید دخترش او را به خواب دید که خبر از شهادت خود داد و گفت هم خدا از من راضی شد و هم من از خدا راضی شدم؛ اما دخترم روی من حساب نکن قیامت کاری برای تو نمیتوانم بکنم خودت در دنیا برای قیامت تلاش کن.

رئیس موسسه هاد با اشاره به اینکه خداوند انبیا را تا راس قله ایمان و تسلیم می آورد؛ افزود: موسی راس قله تسلیم است؛ اما باید علم اندوزی کند پس دنبال خضر راه می افتد و می گوید: من دنبال رشد می گردم.

وی افزود: این رشد در مسیر همه است و این رشد با حوادث گوناگون چون  ازدواج، فرزنداوری و … هر یک به نوعی رقم می خورد.

استاد حوزه با اشاره به اینکه غدیر فقط یک عزلت سیاسی نیست؛ تاکید کرد: این امر در امتداد جریان انبیا است، انبیا برای این امر آمدند و غدیر در امتداد همین بندگی در هر زاویه ای است.

وی با بیان اینکه اخلاق گرفته شده از قرآن و سنت رسول خدا و معارف اهل بیت قابل ارزش است، خاطرنشان کرد: باید نمونه عملی اخلاق از سیره اهل بیت استخراج شود و این کار فرهنگی، اصلش از انبیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد