صفحه اصلی » مذهبی » خورشید بر قامت غدیر ایستاد

عیدی مبارک برای مسلمانان؛

خورشید بر قامت غدیر ایستاد

خورشید بر قامت غدیر ایستاد و علی علیه السلام شد مرد میدان های سخت و یار و همراه همیشگی رسول الله و مظهر عجائب.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۸

صاحب نیوزمحمود افشاری/ محمد(ص) کاروان بشریت را از خطرها نجات داد و سرمنزل مقصود را راهبری کرد. وظیفه ای خطیر بر عهده داشت و این تکلیف سخت را به امانت و استقامت با عزت به سرانجام رسانید.
سرانجام و امانتی نیکو که در صحرای غدیر جُحفه، درست زیر آفتاب سوزان سرزمین حجاز با ابلاغ از سوی معبود بی همتا به رسول مهربانی ها به دستان مبارک مردی از تبار حق و انسانیت و اسلام ناب سپرده شد تا مسیر روشن اسلام و انسانیت تداوم یابد و رسالت رسول الله تکمیل شود.
علی علیه السلام مرد میدان های سخت و یار و همراه همیشگی رسول الله را مظهر عجائب می نامند. هم او که در پاسخ به مرحَب یهودی در اثنای نبرد خیبر گفت: منم که مادرم نامم را حیدر نهاده و چون شیر بیشه ای هستم که خشم و قهر آن سخت است و با این شمشیر شما را همچون سندره(کنایه از کشتار زیاد) می سنجم.
امیر مومنان یک تنه پنجه در حلقه درِ قلعه خیبر می اندازد و در چشم بر هم زدنی در را از جای می کند و به گوشه ای می افکند.
همین مرد میدان های سخت و جانفرسا اما در جایی دیگر و در لحظات پایانی عمر مبارکش زمانی امام حسن علیه السلام ظرف شیری نزدیک آورد و به پدر شیر داد، آن حضرت کمی از آن را می خورند و می فرمایند: بقیه آن را برای اسیرتان (ابن ملجم) ببرید، و به امام حسن علیه السلام فرمود: به آن حقی که برگردن تو دارم، در لباس و غذا، آن چه می‌پوشید و می‌خورید به ابن ملجم نیز بپوشانید و بخورانید.(بحارالانوار، ج 42، ص 289)
سخن از بزرگی شخصیتی است که هیچ منصفی نمی داند از کجا سررشته کلام درباره اش آغاز کند و سرانجام سخن را چگونه مختومه نماید. سخن درباره مظهر العجائب حضرت امیر مومنان علی(ع) است.

همان رمز ابدی و سرّ مکتومی که در برابر حقیقت خود چشم تمامی خلق را خیره کرده و ارواح عقول بشری را به شگفت و حیرت واداشته است. به واقع تلألویی که اسلام در ادیان سلف دارد مرهون فداکاری ها و جان فشانی های شاه نجف است.
نهج البلاغه اش به اذعان حنا فاخوری فیلسوف و نویسنده بزرگ مسیحی، بزرگ‌ترین هدیه به جامعۀ بشری است که باید آن را خواند و به آن عمل کرد.
او فروغ همآره فروزان خلقت و بشریت در هر زمان و دورانی است و ما مظهر نیاز به این نسیم دلنشین در این زمانه و روزگار سخت و دشواریم به شرط آنکه به ریسمان توحیدی و تشیع نابش چنگ بزنیم و لحظه ای در این مسیر خسته و ناامید نشویم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد