صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دشمن، ولایت و حجاب را نشانه گرفته است

در نشست معاونان دانشگاه‌های آزاد کشور مطرح شد؛

دشمن، ولایت و حجاب را نشانه گرفته است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان، ولایت پذیری و حجاب را از مهمترین ارکان قابل توجه نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: دشمن برای تزلزل کشور اسلامی ایران، این دو مقوله را نشانه گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۷ - شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ یک برنامه صبح شنبه 10 شهریور بدون حضور مهمان آغاز شد. قرار بود دکتر ولایتی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه خوراسگان بیاید و درباره دستورالعمل های تدوین شده برای معاونت های های فرهنگی دانشگاههای سراسر کشور سخن بگوید که در جلسه حاضر نشد، اما بالاخره دومین نشست سراسری معاونین فرهنگی و ‌دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در تالار امیرکبیر دانشگاه خوراسگان برگزار شد. در این نشست، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: رکن اساسی دانشگاه‌ها در اختیار معاونت‌های فرهنگی است.

او با بیان اینکه ارزش انسان طبق روایت به فکر و عقل او است، ادامه داد: منظور از عقل وجود عقل صرف نیست؛ بلکه منظور تعقل و اعمال عقل و فکر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در بخشی از سخنانش به آیه 84 سوره اسرا اشاره کرد و گفت: در این آیه آمده است: «قل کل یعمل علی شاکلته» شاکله انسان اگر با بصیرت دیده شود منظور فکر و عقل است، شاکله طرز فکر است و به چهره و جنسیت مربوط نمی شو.

به گفته او، اعتقادات موضوعی است که ما را شکل می‌دهد.

آیت الله مهدوی با بیان این‌که فرهنگ‌سازی به دو نوع تعبدی و تفکری تقسیم می‌شود، گفت: ما باید فرهنگ‌سازی تعقلی داشته باشیم یعنی بتوانیم فلسفه و علت هر مطلبی را بدانیم و سپس بیان کنیم.

مهدوی خاطرنشان کرد: نظارت بیرونی و درونی، فرق بین تعقل و تعبد است.

او خطاب به معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد گفت: شما مسؤول ساختن فکرها و شاکله دانشجویان هستید، وقتی فکرها ساخته شد اتحاد روی عمل صالح ایجاد می شود.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام کلانتری معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تقدم کار عمیق معرفتی بر کار احساسی و دلی، سیاست اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریتی جدید است.

به گفته او، در دانشگاه دو نوع کار فرهنگی در حوزه خاص و عام وجود دارد که البته دانشگاه خود بخشی از فرهنگ عام است.

کلانتری با بیان اینکه در دانشگاه که بخشی از فرهنگ است دو مدل کار فرهنگی احصا می شود، خاطر نشان کرد: ترویج نماز و شعائر اسلامی، برگزاری اردوهای فرهنگی، معرفتی و آموزشی، پوشش و عفاف و رفتار منطبق بر موازین شرعی یک مدل از کارهای فرهنگی است.

او، حاکمیت فضای اسلامی و انقلابی بر دانشگاه، تشکل‌ها، کانون‌ها و هیأت‌های مذهبی هم جزو کار خاص فرهنگی دانست.

در ادامه این نشست، احمد آذین رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: آیین‌نامه جدید عفاف و حجاب دانشگاه‌های آزاداسلامی ابلاغ می‌شود.

او تصریح کرد: آیین نامه جدید عفاف و حجاب پس از بررسی های کارشناسانه، تنظیم شده و اکنون در این گردهمایی به میزبانی اصفهان زوایای این آیین نامه بررسی و به زودی به دانشگاه های آزاد اسلامی کل کشور ابلاغ می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان ولایت پذیری و حجاب را از جمله مهم ترین ارکان مورد توجه نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمن برای تزلزل کشور اسلامی ایران، این دو مقوله را نشانه گرفته است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد