صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش 80 درصدی جرایم مربوط به شکار در قمیشلو/ ۴۰ درصد پرونده‌های اختلاف در روستاها به سازش منتهی می‌شود

رئیس دادگاه بخش کرون:

کاهش 80 درصدی جرایم مربوط به شکار در قمیشلو/ ۴۰ درصد پرونده‌های اختلاف در روستاها به سازش منتهی می‌شود

رئیس دادگاه بخش کرون تعداد پرونده های بررسی شده در سال را حدود سه هزار مورد عنوان کرد و گفت: بیشتر پرونده ها مربوط به پرونده های ملکی و خانواده است و آمار پرونده های خانوادگی با توجه به آسیب های شبکه های اجتماعی و ماهواره بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۱

سجاد رحیمی در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به پوشش بیش از ۳۵ هزار نفر در ۲۶ روستا توسط دادگاه عمومی بخش کرون شهرستان تیران و کرون، اظهار کرد: برخورد قاطع با متخلفان و صدور دستورات قضایی، جرایم مواد مخدر در بخش کرون را با کاهش چشمگیر ۶۰ درصدی روبرو کرده است.

کاهش 80 درصدی جرایم مربوط به شکار در قمیشلو

رئیس دادگاه بخش کرون با بیان اینکه ظرفیت های محیط زیستی شهرستان موجب طمع و‌ دست درازی متخلفان شده است، گفت: جرایم مربوط به شکار و ‌صید جانوران از جمله آهو و بز کوهی در منطقه حفاظت شده قمیشلو با آماری بی سابقه 80 درصد کاهش یافته است و فقط سه مورد شکار را در یک سال گذشته داشته ایم.

وی تخریب بوته کنی در دالانکوه را خطری جدی برای محیط زیست دانست و تصریح کرد: 80 درصد تخلفات بوته کنی و کاشت گیاهانی از جمله سیر و‌ موسیر با اقدامات انجام شده و بستن جاده کاهش یافته است.

رحیمی افزود: بیش از ۵۰ حلقه چاه غیر مجاز و فاقد پروانه در بخش کرون با توجه به کم آبی و‌ خشکسالی انسداد و ‌پلمپ شده است.

۴۰ درصد پرونده های اختلاف در روستاها به سازش منتهی می شود

رئیس دادگاه بخش کرون با اشاره به فعالیت شورای حل اختلاف شهری و صلح و سازش روستایی، خاطرنشان کرد: ماهانه ۱۵۰ پرونده صلح و سازش در روستاها بررسی می شود که ۴۰ درصد آن ها با توجه به فرهنگ صلح و سازش در روستاها به سازش منتهی می شود و 100پرونده در شورای حل اختلاف شهری رسیدگی و‌ صدور رای می شود.

رحیمی انجام اقدامات پیشگیرانه با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر و برخورد با معتادان برای کاهش جرایم این بخش، برگزاری جلسات با دهیاران و اعضای شورای اسلامی و ‌مکلف شدن برای نصب‌ دوربین های مدار بسته به منظور کاهش سرقت ها و شناسایی سارقان را از جمله فعالیت های دیگر نام برد.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد جرایم مربوط به جرایم تصادفات جاده ای برون شهری است، گفت: اقدامات لازم جهت بهبود جاده مواصلاتی تیران به فریدن و برعکس با توجه به مشکلات و‌ نواقص آسفالت و جاده با تعامل با اداره راهداری و‌ حمل و نقل جاده‌ای انجام شده است.

طلاق در ازدواج های زیر ۱۶ سال رو به افزایش است

وی تعداد پرونده های بررسی شده در سال را حدود سه هزار مورد عنوان کرد و ادامه داد: بیشتر پرونده ها مربوط به پرونده های ملکی و خانواده است و آمار پرونده های خانوادگی با توجه به آسیب های شبکه های اجتماعی و ماهواره بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

رییس دادگاه بخش کرون با بیان اینکه اکثر طلاق ها در سنین پایین رخ می دهد، افزود: طلاق در ازدواج های زیر 16 سال رو به افزایش است که باید با توجه بیش تر به امر ازدواج از این روند جلوگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: موقوفه بودن تعدادی از روستاهای بخش کرون از جمله کرد علیا، کرد سفلی و دولت آباد مشکلاتی را به وجود آورده است که با توجه به جلسات برگزار شده، اقداماتی برای تبدیل به احسن این موقوفات انجام شده است.

رحیمی مشکلات آب را برای کشاورزان بخش کرون بسیار مهم دانست و گفت: جلساتی با مردم و مسئولان جهت رفع مشکلات آب شرب و کشاورزی برگزار شد تا از بروز مسائل احتمالی جلوگیری شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد