صفحه اصلی » اجتماعی » عدم هم‌خوانی درآمدها و هزینه‌های سازمان زیباسازی/ شهرداری اصفهان نتوانسته انتظارات کارگران خود را برآورده کند

گزارشی از چهل و هفتمین جلسه پارلمان شهری؛

عدم هم‌خوانی درآمدها و هزینه‌های سازمان زیباسازی/ شهرداری اصفهان نتوانسته انتظارات کارگران خود را برآورده کند

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان از بلاتکلیفی معاونت خدمات شهری شهرداری ابراز گلایه کرد و گفت: شهرداری نتوانسته است انتظارات کارگران خود را برآورده کند به‌خصوص آن که حقوق و مزایای آن‌ها با تأخیر پرداخت می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنجم، صبح امروز با حضور محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان، قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان و کلیه اعضای این شورا برگزار شد که شهرداری گزارشی از عملکرد یک‌ساله خود را در این جلسه ارائه داد.

درآمد 100 میلیارد تومانی شهرداری از دوربین‌های ثبت تخلف

شهردار اصفهان در گزارش عملکردی شهرداری اصفهان اظهار کرد: عدم استفاده درست از ظرفیت‌ها موجب اتلاف سرمایه می‌شود.

وی افزود: طرح ساماندهی حریم شهری موضوعی است که با همکاری‌ دستگاه‌های ذیربط، سریع‌تر انجام خواهد شد.

قدرت‌اله نوروزی با اشاره به طرح رینگ چهارم حفاظتی شهر اصفهان گفت: رینگ چهارم از الزامات شهر اصفهان است اما به آن توجه نمی‌شود که نیاز به همکاری مسؤولان دیگر شهرستان‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های گذر شرق اصفهان فراهم شده بود اما به مدت 8 سال این پروژه متوقف شد و اگر مجدد شروع به کار کند، بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

نوروزی با بیان این که باید برای درآمدهای پایدار چاره‌ای اندیشیده شود، یادآور شد: درآمد شهرداری اصفهان از دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی 100 میلیارد تومان بوده است اما باید بررسی شود چقدر از این پول به شهرداری بازگشته است.

وی با بیان این که در عرصه مسائل فرهنگی از همه ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده شده است، تصریح کرد: به جز مناسبت‌های سوگواری، روزی را نمی‌توان در اصفهان یافت که برنامه شاد در محلات اجرا نشده باشد.

شهردار اصفهان با دفاع از عملکرد یک‌ساله خود اذعان کرد: اگر نظراتی باشد که به بهبود فضای شهری کمک کند، از آن‌ها استقبال خواهیم کرد و این آمادگی را داریم تا از نظرات سازنده بهره ببریم.

وی ادامه داد: باید تلاش کرد تا وضعیت شهر اصفهان را بهتر کنیم، برخی می‌گویند کار عمرانی در شهر اصفهان انجام نمی‌شود اما باید بگویم وارد هر کاری شده‌ایم برای آن ضرب‌العجل تعیین کردیم.

نوروزی با بیان این که تکمیل پروژه متروی اصفهان طبق زمانبندی‌ها به 18 ماه نیاز دارد، متذکر شد: در دوره جدید شهرداری، ظرف مدت 4 ماه تکمیل شد؛ پروژه پیاده‌راه‌سازی چهارباغ نیز ظرف مدت کوتاهی انجام شد، در حالی که بسیاری از کارشناسان آن را نشدنی می‌دانستند.

شهر اصفهان بیشترین جمعیت شهرنشین را دارد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور خود در جلسه امروز اظهار کرد: شورای اسلامی شهر برنامه‌های خود را همراهی و همسویی با برنامه‌های دولت می‌داند تا در خدمت مردم باشد، تاکنون هر موقع بحثی بوده است با همکاری استانداری و فرمانداری مسائل حل شده است.

فتح‌اله معین با بیان این که شهر اصفهان بیشترین جمعیت شهرنشین را دارد، بیان کرد: باید سبک زندگی شهیدان رجایی و باهنر الگوی خدمت‌رسانی همه ما به مردم باشد.

تجمل‌گرایی را به الگوی‌های ایرانی-اسلامی تبدیل کنیم

کوروش محمدی نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق میان‌دستور خود اظهار کرد: امروز فرهنگ مصرف‌گرایی، لوکس‌گرایی و تجمل‌گرایی در بین اهالی شهرنشین و حتی در مناطق غیر شهرنشین نیز دیده می‌شود به نحوی که بسیاری از فرصت‌های تعاملات خانوادگی جای خود را به عرضه فناوری داده است.

وی با بیان این که در راستای توسعه فرهنگی شهری به شهروند فرهنگی که نگاه ویژه به فرهنگ اصفهان داشته باشد، نیاز داریم، بیان کرد: برای رسیدن به چنین نقطه آرمانی باید به سبک زندگی اصفهانی بازگردیم، باید الگوی‌های مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی را به الگوی‌های سبک زندگی ایرانی-اسلامی تبدیل کنیم.

اصفهان مهاجرپذیرترین شهر ایران است

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که در بسیاری از مسائل و معضلات اجتماعی ازجمله اعتیاد، طلاق، فرار از منزل و خشک‌سالی، به دنبال طراحی الگوی ارتباط سالم هستیم، بیان کرد: با هدف بازگرداندن روح نشاط و زندگی بین شهروندان در محلات مختلف اصفهان، بررسی‌هایی انجام شده است، در محلات قدیمی آن‌طور که باید روح نشاط و شادی خودش را نشان نمی‌دهد.

وی ادامه داد: اصفهان مهاجرپذیرترین شهر ایران است اما اتفاق ناخوشایندی که رخ داده است این است که بین ساکنان بومی و مهاجران آن ارتباط و تعامل گرم و صمیمی برقرار نیست، اگر در ساعات شب در محلات قدیمی اصفهان سر بزنید محلاتی را خواهید یافت که خیلی هم نشاط و شادی ندارد.

امیراحمد زندآور نایب‌رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکر خود به شهرداری اصفهان گفت: ساختار و تشکیلات ستاد گردشگری به سازمان یا معاونت تغییر پیدا کند، بنا به فراخور زمان ستاد اربعین را خواهیم داشت و اگر به دنبال درآمد پایدار از گردشگری هستیم این زیبنده اصفهان نیست که فعالیت‌های مربوط به گردشگری قابل رصد و پیگیری نباشد هرچند که در این خصوص قبلاً هم تذکر داده بودم.

شهرداری نتوانسته انتظارات کارگران را برآورده کند

پورمحمد شریعتی‎نیا نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در تذکری به شهرداری از بلاتکلیفی معاونت خدمات شهری شهرداری ابراز گلایه کرد و عنوان کرد: شهرداری اصفهان نتوانسته است انتظارات کارگران خود را برآورده کند به‌خصوص آن که حقوق و مزایای آن‌ها با تأخیر پرداخت می‌شود، اما از همه کارگران، پارکبانان و باغبانان و هم چنین کارکنان آتش‌نشانی قدردانی می‌کنم.

شیرین طغیانی و مهدی مزروعی در این جلسه از تذکرات خود انصراف دادند.

وقتی درآمد و هزینه‌ زیباسازی هم‌خوانی ندارد

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر اصفهان، تفریغ بودجه 96 سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با 11 رأی به تصویب رسید، مرتضی تهرانی معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان پیش از تصویب این لایحه با اشاره به تعطیلی بیش از 6 ماهه این سازمان عنوان کرد: این سازمان نه‌تنها درآمدی نداشته است بلکه بدهی‌های سال 94 این سازمان به پیمانکاران هم چنان پابرجاست.

در حالی که معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان متعهد شده است تا پایان سال حجم بالایی از بدهی‌های این سازمان را پرداخت کند، نصیر ملت از عدم هم‌خوانی درآمدها و هزینه‌های این سازمان انتقاد کرد و گفت: سند جامع سازمان زیباسازی باید تدوین و بر اساس آن عمل شود، در ضمن ادغام این سازمان با سازمان پارک‌ها و فضای سبز کار اشتباه و نادرستی است.

طرح پیشنهادی 10 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در جلسه امروز با موضوع تهیه سند توسعه عملیاتی و بازاریابی گردشگری شهر اصفهان تصویب شد.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد