صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشگاه » معاونت‌‌های فرهنگی باید در خط مقدم دانشگاه آزاد باشند/ در مسیر تحول دانشگاه آزاد باید فضای مجازی را جدی گرفت

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی:

معاونت‌‌های فرهنگی باید در خط مقدم دانشگاه آزاد باشند/ در مسیر تحول دانشگاه آزاد باید فضای مجازی را جدی گرفت

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: معاونت‌های فرهنگی وکیل مدافع دانشجویان بوده و باید در خط مقدم فعالیت دانشگاه قرار داشته باشند تا اینگونه تعبیر نشود که دو بخش با هم در تقابل هستند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدمهدی طهرانچی پیش از ظهر امروز در گردهمایی سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون امر تحصیل، اظهار کرد: تحصیل باید با تربیت اخلاقی توامان باشد و رهبر معظم انقلاب بر لزوم تهذیب در کنار تحصیل تأکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مدرک گرایی باید از ذهن جوانان دور شود، افزود: دانشگاه اگر به محلی برای فراگیری صرف تبدیل شود اشتباه است، در صورتی که تحصیل در کنار تهذیب و تربیت اخلاقی می‌تواند در دانشگاه‌ها تحول ایجاد کند که یکی از این تحولات مرتبط با موضوعات فرهنگی است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: اگر در همه مراتب دانشگاه‌های غرب بررسی کنیم، جنبش‌های عمده فرهنگی و اجتماعی وجود دارد که عمده مسائل اجتماعی را با موضوع فرهنگ حل و فصل کرده و حتی تبیین ارزش‌های فرهنگی در دانشگاه شکل گرفت؛ نهادهای اجتماعی در دانشگاه ها شکل گرفت که به عنوان نمونه شورای صنفی را می‌توان نام برد.

وی با اشاره به لزوم فعالیت دانشگاه به امر تربیت و تعالی به عنوان یک رسالت اجتماعی، تصریح کرد: تعالی موضوعی است که باید در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گیرد زیرا به دنبال خود زمینه تحولات مهمی را فراهم می‌کند.

طهرانچی با اشاره به این سخن امام راحل که فرمودند «دانشگاه مبدأ تحول و کارخانه انسان‌سازی است» گفت: به خوبی این موضوع تبیین نشده است، اگر دانشگاه به عنوان کارخانه انسان سازی مورد اهمیت قرار می‌گرفت از این سرمایه‌های بزرگ فرهنگی بهره لازم گرفته می‌شد.

وی با اشاره به موفقیت‌های دانشجویان دانشگاه آزاد در عرصه ورزش به ویژه بازی‌های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: بحث فرهنگ فضای عمومی تنفس بوده که بخشی از آن ورزش است که افتخار می‌کنیم در میان نام‌آوران جوان در بازی‌های آسیایی اخیر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هم حضور داشته که پاداشی درخور شایسته آنان از سوی معاونت فرهنگی ابلاغ خواهد شد و تصمیمات جدی برای آنان گرفته خواهد شد چراکه نباید از حضور این نخبگان در بدنه دانشگاه غافل بود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در مسیر تحول دانشگاه آزاد باید فضای مجازی را جدی گرفت و از آن غفلت نکرد، عنوان کرد: وظیفه معاونت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد سنگین است، مطالبات دانشجویان برعهده این بخش است، دانشجویان باید آنها را در کنار خود دیده و معاونت‌های فرهنگی نیز در خط مقدم فعالیت دانشگاه قرار داشته باشند تا اینگونه تعبیر نشود که دو بخش با هم در تقابل هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد