صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » مرحوم آیت‌الله بهشتی در علم فقاهت کم‌نظیر بود/ حوزه علمیه اصفهان گوهر گران‌بهایی را از دست داد

مسئول دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی در اصفهان:

مرحوم آیت‌الله بهشتی در علم فقاهت کم‌نظیر بود/ حوزه علمیه اصفهان گوهر گران‌بهایی را از دست داد

استاد حوزه گفت: مرحوم آیت الله بهشتی از مدافعان انقلاب، امام و رهبری بود و در این مسیر اهتمام ویژه ای داشت و کمترین قصوری نمی کرد؛ حوزه علمیه اصفهان گوهر گران بهایی را از دست داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید احمد مومنی پیش از ظهر امروز در مراسم ترحیم آیت الله حاج شیخ مجتبی بهشتی اصفهانی در مدرسه صدر بازار پیرامون ابعاد شخصیتی آن مرحوم اظهار کرد: مرحوم آیت الله بهشتی در راه علم و فقاهت به ثمرات متعددی دست یافت.

وی ادامه داد: یکی از ابعاد شخصیتی مرحوم آیت الله بهشتی که قابل دقت و بیان است، بعد علمی والای آن عالم وارسته بود.

استاد حوزه عنوان کرد: مرحوم آیت الله بهشتی در امر تدریس به همه نظریات علما و بزرگان گذشته چون آخوند خراسانی و آیت الله خویی و نایینی مسلط بود، مرحوم آیت الله بهشتی به طور مستمر عمرش را به امر تالیف و تدریس و تحصیل پرداخت.

وی ابراز کرد: مرحوم آیت الله بهشتی در سال 51 از قم و با یک سرمایه بزرگ معنوی و علمی که پای درس بزرگانی چون آیت الله بروجردی کسب کرده بود، به اصفهان آمد.

حجت الاسلام مومنی ابراز کرد: مرحوم آیت الله بهشتی هیچگاه به عارضه فراموشی و نسیان به واسطه فعالیت دائمی به امر تدریس و علم دچار نشد، امام علی می فرماید «کسی که به طور مستمر به امر علم بپردازد هیچ وقت انچه را که دانسته فراموش نمی کند».

وی افزود: مرحوم آیت الله بهشتی واقعا اهل هوای نفس نبود، بعد اخلاقی مرحوم آیت الله بهشتی بسیار حائز اهمیت است، مرحوم آیت الله بهشتی مجسمه اخلاق است، کسی که رفتار، گفتار و کرداش همگی درس بود و همیشه در ابتدای آغاز درس خود چند نکته اخلاقی برای طلاب بیان می کرد.

حجت الاسلام مومنی تصریح کرد: مرحوم آیت الله بهشتی همیشه می گفت که علم بدون تقوا ارزشمند نیست، علم همراه با تقوا ارزش دارد، علمی قابل ارزش و توجه الهی است که مقرون به تقوا باشد.

مسئول دفتر آیت الله مکارم شیرازی در اصفهان ابراز کرد: وقتی انسان محضر مرحوم آیت الله بهشتی می نشست این ادراک را داشت که تجسم زهد و تقوا بود و مطالبی که برای طلاب می گفت با تمام وجود بیان می کرد، هر مطلبی که می گفت از عمق وجود و باورش مطرح می کرد.

استاد حوزه با بیان اینکه مرحوم آیت الله بهشتی از مدافعان انقلاب، امام و رهبری بود و در این مسیر اهتمام ویژه ای داشت و کمترین قصوری نمی کرد، مرحوم آیت الله بهشتی بارها در کلاس های درس خود از مواضع رهبری حمایت می کرد، تاکید کرد: حوزه علمیه اصفهان گوهر گران بهایی را از دست داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + چهارده =