صفحه اصلی » استان » اصفهان » 370 علامت تجاری در حوزه علم و فناوری ثبت شد/ ایجاد 42 هزار شغل در پارک‌های علم و فناوری

وزیر علوم در اصفهان:

370 علامت تجاری در حوزه علم و فناوری ثبت شد/ ایجاد 42 هزار شغل در پارک‌های علم و فناوری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه 42 هزار شغل در این مجموعه شرکت‌های قرارگرفته در مراکز رشد و پارک‌ها ایجاد شده‌اند، گفت: در سال گذشته 370 ثبت علائم تجاری در این حوزه صورت گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور غلامی صبح امروز در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری، خطاب به میهمانان این همایش، با بیان اینکه “خوشحال هستیم که میزبان شما در اصفهان و در ایران هستیم”، اظهار داشت: برای شما یک نشست پربار و حضور لذت‌بخش در شهر اصفهان را آرزو دارم.

وی افزود: در ایران توجه به فناوری‌ها، هدایت برنامه‌های علمی به‌سمت استفاده از فناوری‌های جدید و حضور دانش جدید در توسعه اقتصاد ملی، سابقه حداکثر 2دهه‌ای دارد، هرچند در دنیا هم این سابقه بیش از نیم قرن نیست.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در این 2 دهه با تلاش برنامه‌ریزی ، دستاوردهای خوبی را در زمینه علم و فناوری و اقتصاد با رویکرد استفاده از دانش و فناوری داشتیم.

وی اعلام کرد: در مجموع در کشور 43 پارک علم و فناوری داریم که یکی از بزرگترین آنها شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان است.

غلامی تصریح کرد: پارک‌های علمی و تحقیقاتی محل استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که قریب به 5هزار شرکت دانش‌بنیان را در مراکز پارک‌ها پشتیبانی می‌کنیم که رشد این شرکت‌ها از دستاوردهای خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه 42 هزار شغل در این مجموعه شرکت‌های قرارگرفته در مراکز رشد و پارک‌ها ایجاد شده‌اند، گفت: از نظر ثبت علائم تجاری رشد خوبی داشتیم که در سال گذشته 370 ثبت علائم تجاری در این حوزه صورت گرفته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، هماهنگی‌هایی با دانشگاه‌ها برای رشد علوم فناوری به‌دست آوردیم، به‌طوری که دانشگاه‌ها در تأمین پشتیبانی فکر کمک و به‌سمت دانشگاه‌های کارآفرین حرکت می‌کنند، این دانشگاه‌ها کنار فعالیت خود از ظرفیت پارک‌های موجود برای تربیت نسل جدید استفاده می‌برند.

وی با تأکید به اینکه “دانشجویان ما برای آینده توأم با فناوری باید تربیت شوند”، گفت: دانشگاه‌ها حتماً در این زمینه برنامه‌های مدونی را ارائه می‌دهند تا دانشجویان توانمند را برای شناخت مسائل و ارائه پیشنهاد تربیت کنند.

غلامی تصریح کرد: این همکاری بین دانشگاه و پارک‌های فناوری کنار اغلب دانشگاه‌های بزرگ ما فرایندی را شکل می‌دهد که ما در جریان اقتصاد به‌سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در کشور ما برنامه‌های ایجاد بازار برای حضور این شرکت‌ها و مؤسسات در مراکز رشد پارک‌های فناوری فراهم می‌شود که افق خوبی را برای حضور علم و فناوری در سطح جامعه و در بستر اقتصاد کشور فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد