sattari-e1511336251229
۱۵:۲۸ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در اصفهان:

بیش از ۴۹ میلیون استفاده کننده از اینترنت داریم/ قدرت اول اقتصاد بر پایه شرکت‌های دانش‌‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: نسل جدیدی که در ۴ سال گذشته روی آن کار شده بحث اقتصاد دانش‌بنیان است که به‌زودی نسل جدید کارآفرینی که به سیستم کشور تزریق می‌شود قدرت اول اقتصاد کشور می‌شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ سورنا ستاری صبح امروز در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری، با بیان اینکه “جا دارد که از تمام برگزار کنندگان این کنفرانس جهانی تشکر کنم”، با اشاره به وضعیت فعلی ایران در زمینه فناوری ها اظهار داشت: شاید همه دنیا ما را به‌عنوان یک اقتصاد نفتی بشناسند، ما در حوزه نفت و گاز رتبه بالای دنیا را داریم اما نسل جدیدی که در 4 سال گذشته روی آن کار شده بحث اقتصاد دانش‌بنیان است که به‌زودی نسل جدید کارآفرینی که به سیستم کشور تزریق می‌شود قدرت اول اقتصاد کشور می‌شود.

وی افزود: در ایران بیش از 49 میلیون استفاده کننده از اینترنت داریم که 50 درصد خاورمیانه است و ظرفیت نفوذ تلفن همراه نیز 130 به‌ازای 100 نفر است، در 4 سال گذشته رتبه ما در حوزه شاخص‌های فناوری از نظر رشد اول بوده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ابراز کرد: همه ما می‌دانیم آنچه سبب رشد فناوری می‌شود اکوسیستم است، اما در حوزه اقتصادی فکر می‌کنیم که این بودجه و پول است که حرف اول را می‌زند، اما اکوسیستم و پارک فناوری مفاهیم جدید را در حوزه کسب‌وکار کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 300 میلیون دلار فروش شرکت نانوتکنولوژی ما بوده است، افزود: استارتاپ های خدماتی در طول این سال ها خوب در کشور رشد کرده است و قطعا اقتصاد آینده ایران این شرکت ها هستند و گذشت آن زمانی که کارخانه های فولاد و سیمان اقتصاد را برعهده داشتند.

ستاری با بیان اینکه چیزی که نباید فراموش کنیم این است که سیستم آموزشی در دنیا در حال تغییر است، گفت: بحث آموزش در لحظه مرگ اکنون مطرح است، بستر این آموزش شهرها هستند و وقتی درباره بستر شهرها صحبت می کنید، کل شهر پارک علمی و فناوری است و این آموزش زمانی اتفاق می افتد که دید را نسبت به پارک های علوم و فناوری تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم با کمک محیط کسب و کار و اکوسیستم فناوری بتوانیم شهرها را به پارک های علم و فناوری تبدیل کنیم، گفت: در حوزه نیروی انسانی ما رتبه 2 و 3 دنیا را داریم، آنچه سبب عدم موفقیت ما می شود، اقبال عمومی سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی است.

معاون رئیس جمهور گفت: از وزارت علوم برای ترتیب دادن این کنفرانس و از پارک علمی و فناوری اصفهان به عنوان محور برگزاری این کنفرانس تشکر می کنم و امیدوارم که میهمانان خارجی ساعت های خوبی در اصفهان داشته باشند.

سی وپنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با همکاری وزارت علوم، تخقیقات و فناوری در اصفهان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/تسنیم