صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشگاه » بیش از 49 میلیون استفاده کننده از اینترنت داریم/ قدرت اول اقتصاد بر پایه شرکت‌های دانش‌‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در اصفهان:

بیش از 49 میلیون استفاده کننده از اینترنت داریم/ قدرت اول اقتصاد بر پایه شرکت‌های دانش‌‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: نسل جدیدی که در 4 سال گذشته روی آن کار شده بحث اقتصاد دانش‌بنیان است که به‌زودی نسل جدید کارآفرینی که به سیستم کشور تزریق می‌شود قدرت اول اقتصاد کشور می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سورنا ستاری صبح امروز در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری، با بیان اینکه “جا دارد که از تمام برگزار کنندگان این کنفرانس جهانی تشکر کنم”، با اشاره به وضعیت فعلی ایران در زمینه فناوری ها اظهار داشت: شاید همه دنیا ما را به‌عنوان یک اقتصاد نفتی بشناسند، ما در حوزه نفت و گاز رتبه بالای دنیا را داریم اما نسل جدیدی که در 4 سال گذشته روی آن کار شده بحث اقتصاد دانش‌بنیان است که به‌زودی نسل جدید کارآفرینی که به سیستم کشور تزریق می‌شود قدرت اول اقتصاد کشور می‌شود.

وی افزود: در ایران بیش از 49 میلیون استفاده کننده از اینترنت داریم که 50 درصد خاورمیانه است و ظرفیت نفوذ تلفن همراه نیز 130 به‌ازای 100 نفر است، در 4 سال گذشته رتبه ما در حوزه شاخص‌های فناوری از نظر رشد اول بوده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ابراز کرد: همه ما می‌دانیم آنچه سبب رشد فناوری می‌شود اکوسیستم است، اما در حوزه اقتصادی فکر می‌کنیم که این بودجه و پول است که حرف اول را می‌زند، اما اکوسیستم و پارک فناوری مفاهیم جدید را در حوزه کسب‌وکار کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 300 میلیون دلار فروش شرکت نانوتکنولوژی ما بوده است، افزود: استارتاپ های خدماتی در طول این سال ها خوب در کشور رشد کرده است و قطعا اقتصاد آینده ایران این شرکت ها هستند و گذشت آن زمانی که کارخانه های فولاد و سیمان اقتصاد را برعهده داشتند.

ستاری با بیان اینکه چیزی که نباید فراموش کنیم این است که سیستم آموزشی در دنیا در حال تغییر است، گفت: بحث آموزش در لحظه مرگ اکنون مطرح است، بستر این آموزش شهرها هستند و وقتی درباره بستر شهرها صحبت می کنید، کل شهر پارک علمی و فناوری است و این آموزش زمانی اتفاق می افتد که دید را نسبت به پارک های علوم و فناوری تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم با کمک محیط کسب و کار و اکوسیستم فناوری بتوانیم شهرها را به پارک های علم و فناوری تبدیل کنیم، گفت: در حوزه نیروی انسانی ما رتبه 2 و 3 دنیا را داریم، آنچه سبب عدم موفقیت ما می شود، اقبال عمومی سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی است.

معاون رئیس جمهور گفت: از وزارت علوم برای ترتیب دادن این کنفرانس و از پارک علمی و فناوری اصفهان به عنوان محور برگزاری این کنفرانس تشکر می کنم و امیدوارم که میهمانان خارجی ساعت های خوبی در اصفهان داشته باشند.

سی وپنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با همکاری وزارت علوم، تخقیقات و فناوری در اصفهان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد