صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » برگزاری چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی استان در 11 منطقه/ برگزیدگان به مسابقات استانی اعزام می شوند

مسئول امور هنری سازمان بسیج هنرمندان استان خبر داد؛

برگزاری چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی استان در 11 منطقه/ برگزیدگان به مسابقات استانی اعزام می شوند

مسئول امور هنری سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان گفت: چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی در استان اصفهان امسال در 11 منطقه برگزار شده و برگزیدگان به مسابقات استانی اعزام می شوند.

تاریخ انتشار: ۲۱:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

مسئول امور هنری سازمان بسیج هنرمندان استان در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به اهمیت تقویت امور هنری در بین قشر جوان و نوجوان، اظهار کرد: چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و انقلاب اسلامی در استان اصفهان امسال با شیوه ای متفاوت در حال برگزاری بوده و بیش از 160 گروه در این عرصه به رقابت می پردازند.

حجت الله سلطانی گفت: پایگاه های مقاومت بسیح در دو گروه خواهران و برادران پس از گذراندان مرحله ناحیه ای، در 11 منطقه به رقابت پرداخته و گروه های برتر هر منطقه به جشنواره استانی اعزام می شوند.

وی با بیان این که جشنواره استانی در هفته بسیج در مرکز استان برگزار می شود، تصریح کرد: جشنواره کار خود را از خرداد ماه با انجام برنامه ریزی های مختلف آغاز کرد و پس از اعلام به شهرستان ها در مرداد ماه، از سوم شهریور مسابقات منطقه ای به صورت رسمی آغاز شد.

دبیر چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی گفت: 28 شهرستان در جشنواره شرکت کرده اند و شهرستان های تیران و کرون و نجف آباد در نهمین منطقه امروز به رقابت پرداختند.

سلطانی یادآور شد: گروه های برگزیده استانی در جشنواره کشوری که در آینده برگزار خواهد شد شرکت کرده و با گروه های برتر هر استان به رقابت می پردازند.

مسئول امور هنری سازمان بسیج هنرمندان استان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون هنرهای نمایشی و سرود گفت: سرودهای حماسی و انقلابی باید زمزمه زبان مردم به خصوص نسل جوان قرار گیرد و سازمان بسیج هنرمندان با هدف شناسایی گروه های مختلف و تقویت استعدادها این جشنواره را به صورت دوره ای برپا کرده است.

وی با بیان این که سرود نفوذ کلام زیادی در مردم دارد افزود: سرود ها در دهه های اول انقلاب زمزمه مردم بود که تأثیر گذاری بسیاری در روحیه رشادت و ایثارگری اقشار مختلف مردم داشت و امروز هم بسیاری از مفاهیم در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را می توان با ابزارهای هنری به مردم القا کرد.

جشنواره سرود امروز با شرکت 21 گروه خواهر و برادر از شهرستان های تیران و کرون و نجف آباد در سالن فرمانداری تیران و کرون برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد