صفحه اصلی » بین الملل » بیش از 95 شورشی وابسته به ائتلاف در جبهه‌های مختلف یمن به هلاکت رسیدند+ تصاویر و نقشه میدانی

تنها طی چهار روز گذشته؛

بیش از 95 شورشی وابسته به ائتلاف در جبهه‌های مختلف یمن به هلاکت رسیدند+ تصاویر و نقشه میدانی

تک‌تیراندازان یمنی در چهار روز گذشته موفق شدند بیش از بیش از 95 شورشی وابسته به ائتلاف رژیم سعودی را در جبهه‌های مختلف به هلاکت برسانند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با پیشروی رزمندگان انصارالله و ارتش، چند گروه از تک‌تیراندازان یمنی به‌ منظور فلج کردن تحرکات شورشیان و دفع حمله آن‌ها، در مناطق درگیری در جبهه‌های مختلف داخلی و خارجی یمن مستقرشده‌اند.

به گفته منابع میدانی، بیش از 95 تن از شورشیان وابسته به ائتلاف رژیم سعودی در جبهه‌های مختلف داخلی و خارجی یمن ازجمله «الجوف، الحدیده، تعز، نجران، جیزان، عسیر و …» توسط تک‌تیراندازان یمنی به هلاکت رسیده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، تک‌تیراندازان یمنی در یک ماه گذشته توانستند 752 نظامی وابسته به ائتلاف «غربی، عربی و صهیونیستی» و شورشیان وابسته به آن‌ها را در جبهه‌های مختلف داخلی و خارجی مورد هدف قرار دهند.

تحولات میدانی استان الحدیده

شدت درگیری بین نیروهای یمنی با شورشیان وابسته به ائتلاف در محور منطقه «الدریهمی» کاسته شده است و رزمندگان با کمین‌ها و حمله‌های کوتاه و مستمر خود به‌خوبی موفق شده‌اند دشمن را در منطقه زمین‌گیر کنند.

از محور منطقه «تحیتا» واقع در مرکز استان خبر می‌رسد، حمله گسترده رزمندگان یمنی با پشتیبانی یگان موشکی انصارالله علیه مواضع شورشیان، منجر به آزادسازی روستای «قطابه» شده است.

بر اساس اعلام رسانه‌های یمنی، روستای راهبردی قطابه، دروازه شرقی شهر تحیتا محسوب می‌شود و رزمندگان با آزادسازی آن موفق شده‌اند به ورودی تحیتا برسند.

یگان موشکی و توپخانه‌ای انصارالله موفق شدند دو گروه از شورشیان را در اطراف مناطق «جبلیه و الجاح» واقع در غرب استان شناسایی و آن‌ها را به‌صورت دقیق مورد هدف قرار دهند.

ده‌ها تن از شورشیان در این حمله دقیق کشته و زخمی شدند و خسارت سنگینی به تجهیزات نظامی آن‌ها وارد شده است.

نیروهای یمنی تلاش می‌کنند با هدف قرار دادن مواضع شورشیان در مناطق نزدیک به ساحل، ارتباط دشمن را از محور جنوب غربی استان با جنوب فرودگاه شهر ساحلی الحدیده به‌ طور کامل قطع کنند.

بیش از 75 درصد از استان الحدیده شامل مناطق مرکزی، شمالی، شرقی و جنوبی ازجمله «شهر الحدیده، بیت فقیه، الدریهمی، الزیدیه، زبید، المدمن و …» تحت کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

انتهای پیام/ اعلام الحربی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد