صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری جشنواره دو ماهه انگور در تیران و کرون/ آزادسازی باغات محور تیران – سامان با 35 میلیارد ریال اعتبار

در نشت خبری شهرداری تیران مطرح شد؛

برگزاری جشنواره دو ماهه انگور در تیران و کرون/ آزادسازی باغات محور تیران – سامان با 35 میلیارد ریال اعتبار

شهردار تیران گفت: جشنواره انگور تیران و کرون امروز افتتاح خواهد شد؛ مدت جشنواره دو ماه پیش بینی شده است و اختتامیه آن پس از ماه محرم و صفر خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ پیمان شکرزاده در نشست خبری خود انگور را یکی از مهم ترین محصولات باغات شهرستان دانست و اظهار کرد: اولین جشنواره شهرستانی انگور تیران و کرون با هدف معرفی محصولات کشاورزی شاخص و پتانسیل های بسیار زیاد این شهرستان با همکاری ادارات مختلف برگزار می شود.

شهردار تیران گفت: افتتاحیه این جشنواره امروز پنجشنبه 15 شهریور ساعت 6 بعد از ظهر با حضور مسئولان استانی و شهرستان و مردم پویای شهرستان تیران و کرون انجام خواهد شد.

عرضه محصولات ناب کشاورزی تیران و کرون در جشنواره انگور

وی مکان جشنواره را جنب فنی و حرفه ای تیران در محل سایت اداری اعلام کرد و افزود: محصولات مختلفی از جمله فراورده های انگور، صنایع دستی، گیاهان دارویی و گلاب ناب شهرستان که کیفیت آن بسیار کم نظیر است، در کنار انگور به بازدیدکنندگان عرضه خواهد شد.

شکرزاده با بیان اینکه تا روز دوشنبه هر شب برنامه های متنوعی در این جشنواره ارائه خواهد شد، تصریح کرد: مدت جشنواره دو ماه پیش بینی شده است و اختتامیه آن پس از ماه محرم و صفر خواهد بود.

هر مسافر سفیر شهرستان تیران و کرون در نقاط دیگر است

وی ضمن دعوت از مردم استان اصفهان برای حضور در این جشنواره، یادآور شد: هر مسافر سفیر شهرستان تیران و کرون در نقاط دیگر است که می تواند زمینه معرفی تیران و کرون را فراهم کند به همین دلیل بر کیفیت عالی محصولات، قیمت مناسب و شیوه برخورد با مشتریان در این جشنواره تاکید زیادی شده است.

شهردار تیران برگزاری این جشنواره را موجب تحقق شعار سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی دانست و افزود: معرفی شهرستان تیران و کرون، محصولات و پتانسیل های بسیار زیاد آن به خصوص در زمینه گردشگری به مردم استان و کشور باعث تحول اقتصاد مردم و پویایی هر چه بیشتر شهر خواهد شد.

آزادسازی باغات محور تیران – سامان با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال

شکرزاده در ادامه با اشاره به پروژه های در دست اقدام شهرداری، خاطرنشان کرد: اساسی ترین پروژه، دو بانده کردن محور تیران به سامان پس از 30 سال درخواست مردم است که آزادسازی باغات با زحمات شبانه روزی اعضای شورای شهر با اعتباری بالغ بر بر 3,5 میلیارد تومان انجام شده و امیدواریم پروژه با تلاش سایر ادارات در نیمه دوم سال به بهره برداری برسد.

وی اصلاح پل ورودی شهر را پروژه دیگر در دست اقدام دانست و افزود: 50 درصد پروژه توسط شهرداری و 50 درصد دیگر با همت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام خواهد شد و پس از انجام مناقصه عملیات عمرانی در سال جاری آغاز می شود.

شهردار تیران پروژه محوطه کارگاهی، ساماندهی بلوار امام، اصلاح و تدوین آیین نامه و شیوه نامه شهرداری تیران به خصوص در زمینه جذب سرمایه گذار، پارک کوهستان با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان را از جمله فعالیت های در حال انجام عنوان کرد.

بهاره دولتیار، عضو شورای شهر در ادامه جلسه با اشاره به فعالیت های کمیته بانوان شهرداری در یک سال گذشته از حضور غرفه کمیته بانوان در این جشنواره با هدف اشتغال زایی و در آمدزایی برای بانوان به خصوص کم بضاعت خبر داد.

حمید هاشمی، رئیس شورای شهر نیز با تشریح برنامه های هر شب جشنواره گفت: پنجشنبه شب پس از مراسم افتتاحیه جنگ شادی برگزار خواهد شد و جمعه شب انجمن شعر، شنبه شب انجمن موسیقی، یکشنبه شب سینما تاک با نمایش فیلم، مسابقه دوبله فیلم و … برای مردم برگزار می شود و دوشنبه شب همزمان با اولین شب ماه محرم ویژه برنامه نوای محرم همراه با اجرای تعزیه و مدیحه سرایی اجرا می شود.

علی دادخواه، عضو دیگر شورای شهر نیز با بیان اینکه محوریت کار شهرستان تیران ‌و‌ کرون کشاورزی در زمینه های مختلف از جمله محصولات گلخانه ای، گیاهان دارویی، محوصلات زراغی و باغی  است، تصریح کرد: این ظرفیت ها به درستی به مردم استان و کشور معرفی نشده و جا دارد از شهرداری و شورای شهر که این فرصت را برای شهرستان فراهم کردند تقدیر و تشکر شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد