صفحه اصلی » اجتماعی » گلایه مسئولان و مردم خمینی شهر از بی مهری های صداوسیما

گزارش/

گلایه مسئولان و مردم خمینی شهر از بی مهری های صداوسیما

مسئولان و فعالان فرهنگی،اجتماعی شهرستان خمینی شهر با مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز اصفهان دیدار کردند و از بی مهری های رسانه ملّی گلایه کردند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مسئولان، خیّران و فعالان فرهنگی اجتماعی شهرستان خمینی شهر عصر روز گذشته با مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز اصفهان دیداری داشتند که از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این خطّه کهن گفتند و البته گلایه هایی از بی مهری صدا و سیما نسبت به این توانمندی ها و عدم پوشش خبری برنامه ها داشتند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان با بیان این که از مطالب مطرح شده در این دیدار به نتیجه می رسیم که در خمینی شهر همدلی وجود دارد و این تعصب نسبت به شهرستان قابل تحسین است، گفت: در برنامه های خود تصمیم داشتم سفرهایی به شهرستان های استان اصفهان انجام دهم و انگیزه ای بیشتر پیدا کردم تا نخستین سفر شهرستان ام به خمینی شهر باشد.

بهرام عبدالحسینی افزود: از دو ماه گذشته و قبل از این که خدمتگزار مردم اصفهان شوم، مطالعاتی درباره این استان داشتم و همان طور که بیان شد مردم شهرستان خمینی شهر مردمی متدین و مومن، وفادار به نظام و انقلاب، پیرو ولایت فقیه هستند و در همه عرصه ها پرچمدار بوده اند.

وی با اشاره به گلایه هایی که مطرح شده است، مبنی بر این که به خوبی به پوشش برنامه های این شهرستان پرداخته نشده و اطلاع رسانی خوبی انجام نشده مورد قبول است و رسانه باید توجه بیشتری داشته باشد، اضافه کرد: برای معرفی شهرستان خمینی شهر باید دسته بندی هایی در خصوص ظرفیت ها و برنامه ها انجام شود تا بتوان با هم افزایی برنامه ریزی بهتری در این زمینه داشت.

فرماندار شهرستان خمینی شهر هم در این دیدار گفت: شهرستان خمینی شهر چسبیده به مرکز استان و شهر اصفهان است که دارای مساحت 176کیلومتری و جمعیتی بیش از 319هزار نفری بوده که شامل 4شهر خمینی شهر، درچه، کوشک، اصغرآباد و دو روستای تیرانچی، قلعه امیریه است.

محمود مسلم زاده افزود: این خطّه دارای محله های اصیل و قدیمی است که دربرگیری اقوام مختلف است و مهد عالمان، دانشمندان، فرهیختگان، هنرمندان و انسان های شهیدپرور است که شهر درچه به نام شهر شاهد نمونه کشور لقب گرفته است.

وی اضافه کرد: این شهرستان در تولید گل و گیاه، حوله بافی و سایر اقلام دارای برند است و در زمینه اقتصادی و صادرات فعالیت دارند و نیاز به حمایت صداوسیما برای معرفی آنان است که کمک به اقتصاد داخلی است.

علی اصغر حاج حیدری که سخنران بعدی این جلسه بود، گفت: بیش از 100هزار نفر مهاجر از اقوام لر، بختیاری، کرد، بلوچ، عرب، فارس در خمینی شهر سکونت دارند و بسیاری از خدماتی که در شهر اصفهان می بینند را نیز از مسئولان این شهرستان انتظار دارند و شاید یکی از علل آن چسبیدگی و موزاییک بودن با اصفهان است.

شهردار خمینی شهر افزود: علما، شهدا، هنرمندان، شاعران به نامی از این خطه در دنیا حرف برای گفتن دارند اما نسبت به پوشش اخبار و رسانه ای شدن پتانسیل های خمینی شهر آن گونه که نیاز است توجه نمی شود.

مجید ترابی گفت: حدود پنج هزار و 500 نفر در دو روستای تیرانچی و قلعه امیریه این شهرستان سکونت دارند و توانمندی های خاصی وجود دارد که البته با توجه به نزدیکی و چسبیدگی به شهر به روستاشهر تبدیل شده اند.

بخشدار مرکزی شهرستان افزود: اگر معضلی در خمینی شهر به وجود آید با توجه به شرایط جغرافیایی تهدیدی برای مرکز استان و شهر اصفهان خواهد بود اما اگر به این خطه رسیدگی شود می تواند نقطه قوتی باشد که صداوسیما در این زمینه نقش به سزایی دارد.

مسوول مرکز انتقال خون خمینی شهر هم که از میهمانان جلسه با مدیر کل صداوسیما بود خاطر نشان کرد: از سال 60 با توجه به وجود برخی خرافه ها و بدعت ها در عزاداری برای نفی این گونه اقدامات حرکت مثبتی در خمینی شهر جایگزین شد و با استفتاء از حضرت امام خمینی(ره) درباره عزاداری امام حسین(ع) طرح خون گیری پیشنهاد و از همان سال در ایام محرم این حرکت انجام شد که در آن دوران با توجه به جنگ تحمیلی خون های اهدایی مردم برای رزمندگانی که نیاز به خون داشتند اهدا می شد و این اقدام تا اکنون با محدودیت های تجهیزاتی که وجود دارد، در این ایام طرح خون گیری از عزاداران ادامه داشته و با استقبال خوبی همراه است.

محمد رضایی  افزود: میانگین همه ساله حدود بیش از دو هزار واحد خون فقط در روز تاسوعا و عاشورا توسط مردم عزاداران اهدا می شود و بر اساس صحبت های مسوولان انتقال خون در کشور بی نظیر بوده که می طلبد در رسانه بازتاب خبری خوبی انجام شود امّا تاکنون توجه ویژه ای به این موضوع نشده است.

روح الله طاهری گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان خمینی شهر 6سال است که در برگزاری برنامه های ایام الله دهه فجر در سطح استان در رده شهرستان های برتر قرار دارد و در سال گذشته حدود 800برنامه در سطح این شهرستان با حضور سخنرانان، هنرمندان، مجریان صحنه مطرح کشور برگزار شد و دارای پتانسیل بالایی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان خمینی شهر افزود: از دغدغه هایی که وجود دارد متاسفانه ضعف در پوشش رسانه ای برنامه ها و اطلاع رسانی در اخبار رسانه ملی است اما امسال که مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران است باید توجه ویژه ای شود.

امینی، مدیرعامل بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان گفت: خمینی شهر قطب تولید گل و گیاه است و نیاز بود که چنین بازار و پایانه فروشی در این زمینه ایجاد شود که در سال 92 احداث شد و این بازار در 25 هزار متر مربع ایجاد شده که بیش از 200 واحد خدماتی فعالیت دارد و 250 نفر اشتغال زایی صورت گرفته که با حضور 140 سرمایه گذار با اعتبار 60 میلیارد تومانی بخش خصوصی و بدون تسهیلات بانکی سرمایه گذاری شد، این بازار در کنار فروش گل به محیطی برای تفریح و به آرامش رسیدن مردم و به خصوص درمانگر برخی بیماران شده است.

زهرا کشاورز مسئول مرکز توانبخشی اختلال اوتیسم خمینی شهر گفت: مرکز اتیسم شهرستان 3سال است که تاسیس شده که متاسفانه در سطح کشور اطلاع رسانی خوبی در رسانه ها پیرامون این موضوع نشده، این مجموعه خیریه ای اولین مرکز شبانه روزی کشور بوده که به صورت تخصصی درباره این اختلال تحقیق می کند و توانسته درباره اشتغال این بیماران نیز فعالیت داشته باشد و نیاز است خانواده ها از این اختلال اطلاعات بیشتری کسب کنند که رسانه ملی می تواند در این زمینه کمک خوبی کند.

عبدالله کیانی گفت: باید جایگاه ویژه ای در صداوسیما برای شوراهای شهر و روستا پیش بینی شود تا مردم نیازهای خود را با این مسوولان درمیان گذارند.

رئیس شورای شهر خمینی شهر افزود: خبرگزاری صداوسیما در این شهرستان با مجوز نمایندگی فعالیت دارد و نیاز است که در خصوص تبدیل آن به واحد خبر صداوسیما اقداماتی انجام شود و برای پوشش خبری بهتر و رسانه ای شدن برنامه ها و مراسمات تجهیزات لازم تهیه شود.

حجت الاسلام کوچکی در ادامه این جلسه تصریح کرد: وظیفه سازمان تبلیغات در حوزه هیئات مذهبی، مداحان، اعزام مبلغان، کانون های فرهنگی تبلیغی، موسسات قرآنی است.

وی اعلام کرد: خمینی شهر بیش از 300 هیئت دارد که 280 هیئت ساماندهی شده اند و در زمان آیت الله بروجردی به عنوان حسینیه ایران لقب گرفت که متاسفانه در بخش خبری به این ویژگی و شهرت توجه نشده و در ایام محرم موکب های بسیاری در معابر شهر برپا می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه هشت حوزه خواهران و چهار حوزه برادران در شهرستان فعالیت دارند، افزود: حدود 450 مداح برادر و 150 نفر مداح خواهر، 110 نفر شاعر آیینی، 100 نفر مجری مجالس ترحیم در خمینی شهر ساماندهی شده و این شهرستان ظرفیت تولید مستندهای محرمی و مذهبی را دارد که متاسفانه صداوسیما به این موضوع توجهی نداشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!