صفحه اصلی » استان » گلپایگان » باید با بانک ربوی مقابله کرد/معضل مهم کشور نقدینگی است

امام جمعه گلپایگان:

باید با بانک ربوی مقابله کرد/معضل مهم کشور نقدینگی است

امام جمعه گلپایگان با یاداوری اینکه در هشت سال دفاع مقدس مردم غذای سفره خود را به جبهه ها میفرستادند، تصریح کرد: این بیانگر این است که دولت ما خوب عمل نکرد و تنها نباید به مردم ایراد گرفت، ما برنامه درستی برای مردم اجرا نکردیم و مردم را خوب تربیت نکردیم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سیدعلی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی برگزار شد، با بیان اینکه نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر شرایط امروز جامعه ماست، عنوان کرد: چه شده است که مردم انقدر بی رحم شدند؟

امام جمعه گلپایگان با یادآوری این که در هشت سال دفاع مقدس مردم غذای سفره خود را به جبهه ها می فرستادند، تصریح کرد: این بیانگر این است که دولت ما خوب عمل نکرد و تنها نباید به مردم ایراد گرفت، ما برنامه درستی برای مردم اجرا نکردیم و مردم را خوب تربیت نکردیم.

وی با اشاره به عملکرد مردم ترکیه در جریان کاهش ارزش لیر، گفت: مردم ترکیه در این شرایط دلارها را سوزاندند و و طلاهای خود را تبدیل به لیر کردند.

آیت الله طهماسبی، افزود؛ ولی مردم ما چکار کردند؟ تمام پول های خود را تبدیل به دلار کردند و وقتی سایپا پیش نویس ماشین قاتل خود را شروع کرد: مردم برای خرید آن سرازیر شدند.

امام‌جمعه گلپایگان با اشاره به رباخواری و رباگیری بانک ها در سیستم اقتصادی کشور، عنوان کرد؛ چرا بعد از انقلاب و جمهوری اسلامی ایران ربا خواری در کشور رواج پیدا کرد؟

وی با یادآوری وعده خدا در قرآن مبنی بر نابود شدن مال ربوی، اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه اصلاح شود و اقتصاد سامان پیدا کند باید با بانک های ربوی مقابله کرد.

آیت الله طهماسبی با اشاره به این که اقتصاد دانان بزرگ کشور معتقد هستند مشکلات اقتصادی کشور از طریق بانک ها در کشور پیدا شد، بیان کرد؛ بانک ها عامل خلق نقدینگی در کشور هستند و معضل مهم کشور، نقدینگی است.

امام جمعه با بیان اینکه، دولت، ملت، مجلس، قوه قضائیه باید به امر به معروف و نهی از منکر برگردند ، گفت؛ اگر این دو وظیفه احیا شود مشکلات مردم حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر وجوب همگانی وظیفه حکومت نیز هست، گفت: اصل ۸۸ قانون اساسی به این فریضه پرداخته است ولی بعد از ۴۰ سال هنوز نتوانستیم آن را در جامعه پیاده کنیم.

آیت الله طهماسبی با گرامیداشت ۱۷ شهریور و سالروز به گلوله بسته شدن مردم در میدان ژاله و همچنین  ۲۰ شهریور سالروز شهادت دو شهید محراب به دست منافقین کوردل عنوان کرد؛ جشن عاطفه ها در حال انجام است، مردم کمک کنند تا دانش اموزان بی بضاعت بتوانند تجهیزات لازم برای مدرسه را فراهم کنند.

امام جمعه گلپایگان در پایان سخنرانی با بیان این که دیگر برخی مشکلات برای من قابل تحمل نیست و فشار زیادی برای این وظیفه سنگین در حال تحمل هستم، تصریح کرد؛ پس از پیگیری های بسیار و نامه به شورای سیاست گزاری ائمه جماعات در دو ماه گذشته بالاخره با درخواست استعفای من موافقت شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد