صفحه اصلی » بین الملل » عملیات گسترده نیروهای بسیج مردمی عراق علیه تروریست‌های داعش+ تصاویر و نقشه میدانی

تحولات میدانی استان «نینوا»؛

عملیات گسترده نیروهای بسیج مردمی عراق علیه تروریست‌های داعش+ تصاویر و نقشه میدانی

ده‌ها پایگاه و تونل حفر شده گروه تروریستی داعش در بخش غربی شهر موصل توسط نیروهای بسیج مردمی مسدود شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با عملیات گسترده نیروهای عراقی در استان‌های کرکوک، الانبار، صلاح‌الدین، گروهی از نیروهای اطلاعات بسیج مردمی موفق شدند چند پایگاه و مقر تروریست‌های داعش را در حومه غربی شهر موصل کشف کنند.

به گفته منابع میدانی، نیروها بعد از شناسایی و بررسی منطقه، اطلاعات را در اختیار نیروهای تیپ 44 بسیج مردمی قرار دادند.

نیروهای تیپ 44 بسیج مردمی با همکاری ارتش بعد از بررسی منطقه به اطراف شهر موصل اعزام شدند و عملیات جستجوی پایگاه‌ها، تونل‌ها و عناصر مخفی داعش را آغاز کردند.

نیروهای بسیج مردمی در چند روز گذشته توانستند تمام پایگاه‌ها و تونل‌های حفرشده توسط عناصر داعش در منطقه را کشف و منهدم کنند.

رسانه‌های عراقی اعلام کردند: تروریست‌های مخفی داعش موجود در منطقه، از این پایگاه‌ها و تونل‌ها برای حمله به مناطق مسکونی روستاهای «الصجمه، الدحله، عین الجحش» و صحرای «الجزیرة» واقع در حومه غربی شهر موصل استفاده می‌کردند.

از مناطق مرکزی، غربی و جنوبی استان نینوا نیز خبر می‌رسد، عملیات گسترده نیروهای بسیج مردمی برای کشف عناصر مخفی موجود در منطقه همچنان ادامه دارد.

نیروهای عراقی در یک ماه گذشته موفق شدند ده‌ها پایگاه و انبار سلاح تروریست‌ها را کشف و ضبط کنند و چند مسیر انتقال نیرو و تجهیزات داعش در مناطق را مسدود کنند.

به گفته رسانه‌های عراقی، بخش‌هایی از مناطق مرزی با استان، مناطق مرکزی و جنوبی ازجمله اطراف «الحضر، حومه غربی موصل و …» آلوده به تروریست‌های داعش است.

نیروهای مشترک عراقی شامل «بسیج مردمی، پلیس فدرال، ارتش، نیروهای امنیتی، مبارزه با تروریسم و …» با پشتیبانی هوایی، سال گذشته موفق شدند تمام استان نینوا را تحت کنترل خود در بیاوردند.

انتهای پیام/ الحشد نت

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد