صفحه اصلی » بین الملل » هلاکت ده‌ها نظامی سعودی و شورشی وابسته در اثر حمله موشکی انصارالله+ تصاویر و نقشه میدانی

تحولات منطقه؛

هلاکت ده‌ها نظامی سعودی و شورشی وابسته در اثر حمله موشکی انصارالله+ تصاویر و نقشه میدانی

ده‌ها تن از نظامیان سعودی و شورشیان وابسته به آن‌ها در اثر حمله دقیق موشکی انصارالله، کشته و زخمی شدند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با درگیری گسترده بین رزمندگان یمنی با شوریان تحت حمایت ائتلاف «غربی، عربی و صهیونیستی»، یگان موشکی انصارالله بعد از بررسی کامل استان «عسیر» عربستان، پایگاه نظامیان رژیم سعودی را مورد هدف قرار دادند.

خبرگزاری «سبا» یمن اعلام کرد: یگان موشکی انصارالله یمن بعد از بررسی منطقه، مواضع نظامیان سعودی و شورشیان وابسته به آن‌ها در پایگاه «مستحدث» را با موشک «بدر 1» مورد هدف قرار دادند.

به گفته منابع میدانی، حمله دقیق موشکی منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نظامی سعودی و شورشیان وابسته به آن‌ها شده و خسارت سنگینی به پایگاه و تجهیزات نظامی وارد شده است.

از گذرگاه مرزی «علب» نیز خبر می‌رسد، یگان موشکی و توپخانه‌ای یمن موفق شدند تجمع شورشیان وابسته به رژیم سعودی را مورد هدف قرار دهند و حدود 20 تن از آن‌ها را به هلاکت برسانند.

توپخانه انصارالله همچنین مواضع نظامیان ائتلاف و شورشیان را در «صحرای الاجاشر» و گذرگاه مرزی «الخضراء» و «الصوح» واقع در مناطق مرزی بین استان «نجران» عربستان با «الجوف» یمن مورد هدف قرار دادند و علاوه بر کشته و زخمی کردن شماری از آن‌ها، خسارت سنگینی نیز به تجهیزات نظامی وارد کردند.

حمله گسترده موشکی و توپخانه‌ای انصارالله علیه تجمع نظامیان سعودی و شورشیان در مناطق «السودة، کوه الام بی سی، کوه الداود و کوه قیس» واقع در استان «نجران» نیز منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از آن‌ها شده است.

هم‌زمان با روز پُرکار یگان موشکی انصارالله، رزمندگان یمنی نیز حمله‌های گسترده‌ای را علیه مواضع شورشیان در محور استان «الحدیده» آغاز کردند و توانستند چند منطقه را در اطراف شهر «الدریهمی» به کنترل خود دربیاوردند و خسارت سنگینی را به آن‌ها وارد کنند.

از سوی دیگر، صدها تن از شورشیان با پشتیبانی هوایی و دریایی ائتلاف حمله گسترده‌ای را علیه مواضع نیروهای یمنی به‌منظور اشغال شهر الدریهمی آغاز کردند که با مقاومت رزمندگان روبرو شدند و بعد از چند ساعت درگیری سنگین، مجبور به عقب‌نشینی از منطقه شدند.

ده‌ها تن از کشورهای عربی و آفریقایی به رهبری رژیم سعودی و با پشتیبانی صهیونیست‌ها و کشورهای غربی در چهار سال گذشته حمله زمینی، هوایی و دریایی گسترده‌ای را علیه مردم مظلوم یمن آغاز کرده‌اند که تاکنون با دادن تلفات بالا موفق به اشغال کشور نشده‌اند.

انتهای پیام/ سبا

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد