صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » وظیفه خطیر مبلغان در ایام محرم، پاسخگویی عقلانی به شبهات است/ ارتباط با عترت؛ ضامن نجات جامعه از گناه و فساد

عضو خبرگان رهبری:

وظیفه خطیر مبلغان در ایام محرم، پاسخگویی عقلانی به شبهات است/ ارتباط با عترت؛ ضامن نجات جامعه از گناه و فساد

امام جمعه موقت اصفهان گفت: محرم بهترین ایام برای تحکیم تمسک به عترت و قرآن بوده که قطعا ضامن نجات جامعه و آحاد جامعه از گناه و فساد است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی پیش از ظهر امروز در مجمع مبلغان محرم 1440 که در مدرسه صدر بازار برگزار شده بود، اظهار کرد: یکی از وظایف خطیر مبلغان در ایام محرم پاسخگویی به شبهات است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فضای مجازی بسیاری از مردم و خاصه خانواده ها و جوانان را درگیر خود کرده است، گفت: پاسخ به شبهاتی که علیه اسلام و دین در این فضای مجازی مطرح می شود از رسالت های امروز مبلغان و روحانیون است.

آیت الله مهدوی با اشاره به اینکه پاسخ به اغلب شبهات از منظر عقلانی و استدلالی باید صورت گیرد که بسیار هم راحت است، تصریح کرد: اسلام دین عقلی و استدلالی است و برای همه شبهات پاسخ روشن دارد.

وی تاکید کرد: امروز علیه حجاب شبهات زیادی مطرح می کنند که پاسخ های روشن و استدلالی در این مورد هست ولی وظیفه مبلغان دین و روحانیت است که پاسخ را به نحو احسن بیان کنند.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: لباس روحانیت لباس نوکری سید الشهدا (ع) است، در این ایام هر چه می توانید ذکر مصیبت بخوانید، از علامه امینی نقل شده است که در پایان عمرشان، تقاضای یک دل سیر گریه کردن برای حضرت امام حسین(ع) را داشتند این در حالی است که ایشان همواره برای آن حضرت گریه فراوان می کردند.

وی افزود: شفاعتی که در تربت سیدالشهدا(ع) هست تنها بخش کوچکی از برکات این امام شریف است، از بزرگان گذشته نقل شده است امکان پیشرفت کسی نیست مگر اینکه ارتباطی با حضرت سیدالشهدا(ع) داشته باشد.

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: در مسیر محرم و کربلا لطف ها صورت می گیرد و اگر لطفی به ما نرسد مقصر خود هستیم.

وی در ادامه اشاره ای به اوضاع اقتصادی و نابسامانی های اخیر کرد و ادامه داد: اغلب مشکلات اخیر اقتصادی ریشه در سستی ها و سوءاستفاده افراد داخلی دارد.

آیت الله مهدوی ابراز کرد: احتکارهایی که امروز در حال آشکار شدن است نشان از اقداماتی می دهد که در داخل موجب این اوضاع کنونی شده است، مجلس باید با جدیت بیشتری برخورد کند، بالا رفتن این چنینی قیمت خودرو بخش اعظمش ربطی به خارج از کشور ندارد، سوء استفاده های داخلی ریشه در نابسامانی اقتصادی امروز در داخل کشور دارد.

وی ادامه داد: حفظ اتحاد و انسجام از جمله اصولی است که همیشه رهبری در اوضاع کنونی برآن تاکید داشته، بنابراین ما در این شرایط بین یک افراط و تفریط قرار داریم.

استاد حوزه متذکر شد: هدف ما از تذکر دادن به مسئولان و متولیان امر، تشر زدن و اختلاف نظر نیست بلکه اصلاح امور مردم مدنظر است، در این شرایط مراجع عظام و رهبری به خوبی در حال انجام وظیفه هستند.

وی با تاکید بر اینکه در مجلس اخیر خبرگان رهبری سران سه قوه را جهت تشریح اوضاع و راهکارها دعوت کردیم که متاسفانه رئیس جمهور این دعوت را برای حضور اجابت نکرد ولی رئیس قوه قضاییه تاکیدات و قول های مساعدی برای برخورد جدی تر با مفاسد اقتصادی در روزهای اخیر داده است.

آیت الله مهدوی در پایان عنوان کرد: حضور رئیس جمهوران روسیه و ترکیه در ایران نزد رهبری نشان از قدرت ایران دارد و این نکته را می رساند که اگر قبلا صحبت درباره خاورمیانه در امریکا انجام می شده امروزه صحبت ها درباره خاورمیانه در مرکز ایران یعنی تهران انجام می شود و به زودی خبرهای خوشی مرتبط با سوریه خواهیم شنید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 7 =