صفحه اصلی » بین الملل » آمریکا و اروپا » شماری از نیروهای نظامی اوکراین به جمهوری خلق دونتسک پیوستند

شماری از نیروهای نظامی اوکراین به جمهوری خلق دونتسک پیوستند

گروهی از نیروهای اوکراین به جمهوری خودخوانده خلق دونتسک پیوسته‌اند. پیوستن این گروه از نیروهای نظامی اوکراین به حامیان روسیه بعد از آن رخ داد که جمهوری خلق دونتسک اعلام کرد به دنبال مذاکره با دولت موقت کی‌یف نیست.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پرس تی وی، گروهی از نیروهای اوکراین به جمهوری خودخوانده خلق دونتسک پیوسته‌اند.

پیوستن این گروه از نیروهای نظامی اوکراین به حامیان روسیه بعد از آن رخ داد که جمهوری خلق دونتسک اعلام کرد به دنبال مذاکره با دولت موقت کی‌یف نیست.

خبرگزاری محلی اوستروف گزارش داد الکساندر بورودی، نخست وزیر جمهوری دونتسک، طی یک کنفرانس خبری گفت: «تا زمانی که اراضی تحت اشغال باشد، مذاکره‌ای با کی‌یف صورت نخواهد گرفت.»

این اظهارات در حالی بیان شد که الکساندر تورچینوف، رئیس جمهور موقت اوکراین، روسای سه منطقه در استان دونتسک را تغییر داد.

دادستان کل اوکراین نیز جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک را «سازمان‌هایی تروریستی» اعلام کرده است. دفتر دادستانی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت این دو منطقه حامیان مالی و مجراهای دریافت سلاح دارند.

در عین حال، نیروهای دفاع از خود در دونتسک می‌گویند حدود ۱۰۰ نفر را به دلیل اقدامات تحریک آمیز علیه جمهوری خودخوانده منطقه دستگیر کرده‌اند.

علاوه بر این، ضرب الاجل تعیین شده از سوی نیروهای دفاع از خود برای خروج نیروهای اوکراینی از منطقه روز جمعه به پایان رسید.

سرگئی زدریلیوک، معاون فرمانده «شبه نظامیان خلق دونباس»، تهدید کرد اگر درخواست آنها اجرا نشود، علیه نیروهای نظامی کی‌یف متوسل به خشونت می‌شوند.

مناطق دونتسک و لوهانسک، واقع در شرق اوکراین ۱۲ مه در پی برگزاری همه پرسی اعلام استقلال کردند. اکثر قریب به اتفاق ساکنین این مناطق رای به استقلال از کی‌یف دادند.

نتایج این دو همه پرسی مشابه همه پرسی کریمه بود که در پی آن این منطقه مجددا به روسیه پیوست. حدود ۹۷ درصد شرکت کنندگان در همه پرسی کریمه رای به پیوستن به روسیه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست + دوازده =