صفحه اصلی » اقتصادی » کِشت خاویار گیاهی برای دومین بار در مزارع بادرود

مسئول اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی نطنز خبر داد؛

کِشت خاویار گیاهی برای دومین بار در مزارع بادرود

مسئول اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی نطنز گفت: گیاه کینوا به خاویار گیاهی معروف بوده و مادر همه دانه های خوراکی محسوب می شود و در دو فصل یعنی بهار و تابستان در این مناطق کشت می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ بهروز کیانوش صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران از آغاز عملیات کاشت گیاه کینوا در بادرود و منطقه قلعه گوشه خبر داد.

مسئول اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نطنز افزود: این گیاه برای دومین سال پیاپی و در سطح یک هکتار از مزارع کشاورزی در قلعه گوشه کشت شده است.

وی تصریح کرد: این گیاه بومی بولیوی، شیلی و پرو بوده و به خاطر مقاومت به خشکی، شوری و کم آبی ظرفیت جایگزینی با محصولات پر نیاز به آب را نیز دارد.

کیانوش گفت: گیاه کینوا به خاویار گیاهی معروف بوده و مادر همه دانه های خوراکی محسوب می شود و در دو فصل یعنی بهار و تابستان در این مناطق کشت می شود.

وی با بیان اینکه خواص ضد پیری و تسکین دردهای میگرنی و مقابله با دیابت نوع دو از خاصیت های این گیاه آن هم طبق اظهار نظر متخصصان است، گفت: دانه این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان و فیبر بوده و می توان آن را به افرادی که از چاقی رنج می برند به عنوان لاغر کننده طبیعی تجویز کرد.

مسئول اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی نطنز خاطر نشان کرد: کشت این گیاه در راستای سیاست تغییر الگوی کشت و حذف گیاهان پر آب و ترویج کشت گیاه کم آب توصیه می شود و این سیاستی است که جهاد کشاورزی چندین سال است آن را دنبال می کند.

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد