صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » انتقاد امام جمعه فریدونشهر از عملکرد ادارات در ترویج فرهنگ اسلامی

در ستاد احیای امر به معروف فریدونشهر مطرح شد؛

انتقاد امام جمعه فریدونشهر از عملکرد ادارات در ترویج فرهنگ اسلامی

امام جمعه فریدونشهر در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان با اشاره به نقش ادارات در ترویج فرهنگ اسلامی، از برآیند عملکرد ایشان در این مورد ابراز نارضایتی کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ همزمان با آغاز ماه محرم و در اولین روز از هفته امر به معروف و نهی از منکر، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان به ریاست امام جمعه فریدونشهر تشکیل جلسه داد.

امام جمعه فریدونشهر در این جلسه با انتقاد از حضور کمرنگ مسئولان شهرستان و کارمندان ادارات در نمازهای جمعه و جماعت، از نقش دولت و ادارات دولتی در ترویج فرهنگ ناب اسلامی سخن گفت و اظهار کرد: برآیند عملکرد ادارات شهرستان در سال‌های اخیر در این رابطه را رضایت بخش نبوده و حتی مشاهده شده به قانون حفظ شئونات اسلامی در دستگاه‌های دولتی و مدارس هم کم توجهی می‌شود.

حجت الاسلام اباصلت غفاری خواستار توجه بیشتر ادارات دولتی و مدارس به رعایت شئونات اسلامی در محل کار شد.

فرماندار فریدونشهر هم بدحجابی را یکی از ناهنجاری‌های جامعه خواند که با وجود زیاد نبودن نمونه‌های آن در جامعه، نیاز به توجه مسئولان برای رفع آن دارد.

ناصر اسدی از ارتباط اعتماد اجتماعی به دولت و حکومت اسلامی و رعایت شئونات اسلامی سخن گفت و تصریح کرد: عملکرد خوب مسئولان در تأمین نیازهای مردم و برخورد با مفسدان می‌تواند موجب جلب اعتماد عمومی و به تبع آن گسترش فرهنگ اسلامی شود.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونشهر هم با بیان این که مسئله بدحجابی یک بحث فرهنگی است که واکنش دستگاه‌های فرهنگی را می‌طلبد، از برخورد قاطعانه پلیس با هنجارشکنان اجتماعی سخن گفت.

علی سبحانی عملکرد مسئولان و برخورد ایشان با مردم را موجب رویش‌ها و ریزش‌های جامعه انقلابی دانست و تأکید کرد: 23 دستگاه متولی فرهنگ جامعه هستند که تک تک آن‌ها باید نسبت به انجام وظایف فرهنگی خود پاسخگو باشند.

مدیر اداره آموزش و پرورش فریدونشهر، هم تأثیرپذیری نسل جوان از سلبریتی‌ها را یکی از علل رشد بدحجابی در جامعه خواند.

علی علوی نژاد تاکید کرد: این مسئله بنیاد خانواده‌ها را به خطر انداخته است.

در پایان این جلسه مقرر شد ادارات و مراکز درمانی مجدانه‌تر قانون حفظ شئونات اسلامی در دستگاه‌های دولتی را پیگیری کنند، اداره آموزش و پرورش تلاش برای رعایت حجاب توسط دانش آموزان را در دستور کار خود قرار دهد و ادارات به ویژه مدیران دولتی توجه بیشتری به نماز جمعه و جماعات داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد