صفحه اصلی » بین الملل » پیشروی ارتش سوریه در عمق مناطق کوهستانی «تلول الصفا»+ نقشه میدانی

تحولات منطقه؛

پیشروی ارتش سوریه در عمق مناطق کوهستانی «تلول الصفا»+ نقشه میدانی

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در منطقه «تلول الصفا» موفق شدند چند منطقه کوهستانی را تحت کنترل خود دربیاوردند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای مردمی و ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در منطقه تلول الصفا واقع در غرب استان دمشق و در محور شرقی بادیه السویداء توانستند چند منطقه کوهستانی را تحت کنترل خود دربیاوردند.

خبرگزاری «سانا» وابسته به دولت سوریه اعلام کرد: نیروهای مردمی و ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده‌ها و یگان موشکی عملیات گسترده و وسیعی را در منطقه کوهستانی «جروف الصخریه» واقع در محور غربی تلول الصفا علیه مواضع عناصر مخفی داعش در منطقه آغاز کردند.

نیروهای سوری با حمله گسترده خود علیه مواضع عناصر مخفی داعش در منطقه توانستند بعد از چند ساعت درگیری نفس‌گیر، حدود پنج کیلومتر در عمق منطقه جروف الصخریه پیشروی کردند.

رزمندگان در این عملیات گسترده توانستند علاوه بر کشته و زخمی کردن شماری از تروریست‌ها، خسارت سنگینی را به پایگاه‌ها و تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کنند.

هم‌زمان یگان متخصص سوریه به‌ منظور کشف تله‌های انفجاری، تونل‌های حفرشده، انبارهای سلاح و … به منطقه اعزام شدند تا بخش غربی تلول الصفا را به‌ طور کامل امن کنند.

با ادامه عملیات زمینی نیروها در منطقه، جنگنده‌ها و یگان موشکی ارتش به‌شدت مواضع تروریست‌ها را در مناطق مرکزی مورد هدف قراردادند و علاوه بر انهدام چند پایگاه، انبار سلاح و تونل حفرشده، ده‌ها تن از آن‌ها را کشته و زخمی کردند و مسیرهای کمک‌رسانی تروریست‌ها به یکدیگر را مسدود کردند.

به گفته منابع میدانی، تروریست‌های داعش موجود در منطقه از ترس ادامه عملیات ارتش، راهی مناطق مرکزی و شرقی منطقه تلول الصفا شدند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رزمندگان سوری در یک ماه گذشته موفق شده‌اند حدود یک هزار و 400 کیلومترمربع از منطقه را تحت کنترل خود دربیاوردند و ده‌ها تروریست را به هلاکت برسانند.

بخش کوچکی از منطقه تلول الصفا شامل «تل الکوایر، تلل رغیله، مرقب قبیان، رجم المغربه، منقار الرحبه و …» همچنان تحت اشغال داعش است.

منطقه تلول الصفا به دلیل قرار گرفتن در مسیر استان‌های «السویداء، حمص، درعا» و کشور اردن، از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/ سانا

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد