صفحه اصلی » اقتصادی » 8000 کارگر بسیجی در رزمایش «شیفت ایثار» استان اصفهان شرکت کردند/ اجرای رزمایش در 10 عرصه شرکت ذوب‌آهن اصفهان

در آیین برگزاری رزمایش شیفت ایثار مطرح شد؛

8000 کارگر بسیجی در رزمایش «شیفت ایثار» استان اصفهان شرکت کردند/ اجرای رزمایش در 10 عرصه شرکت ذوب‌آهن اصفهان

رئیس بسیج کارگری استان اصفهان گفت: رزمایش بزرگ شیفت ایثار با مشارکت ۸ هزار کارگر اصفهانی در مجموعه‌های صنعتی و تولیدی سراسر استان اصفهان برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ پاسدار محمدعلی محرابی روز گذشته در آیین برگزاری رزمایش بزرگ شیفت ایثار در کارخانه ذوب آهن اصفهان اظهار کرد: در راستای رزمایش خدمت رسانی بسیج در سراسر کشور از 9 لغایت 31 شهریور حدود 8 هزار نفر از بسیجیان کارگر از مجموع 32 هزار کارگر استان اصفهان در همه مجموعه‌های تولیدی که پایگاه بسیج کارگری در آن مستقر است، در این رزمایش خدمت رسانی شرکت می‌کنند.

وی افزود: کارگران در عرصه هایی که مدیران تشخیص می‌دهند از یک ساعت تا یک شیفت کاری بدون دستمزد کار می‌کنند تا فرهنگ ایثار و خدمت گذاری در عرصه کار و تولید نمایان شود.

رئیس بسیج کارگری استان اصفهان با اشاره به تعامل و همکاری خوب ذوب‌آهن و بسیاری از شرکت‌های تولیدی با بسیج کارگری عنوان کرد: بسیج در مجموعه‌های تولیدی وفاقی را ایجاد می‌کند که زمینه افزایش کارآمدی و هم‌افزایی فراهم شود که این مهم در ذوب‌آهن افتاده است و ما شاهد تعامل بسیج با مدیریت ذوب آهن هستیم که این موضوع در نهایت اتحاد بالایی در مجموعه کارگران و مدیران بالادستی به وجود آورده است.

اجرای شیفت ایثار در 10 عرصه در شرکت ذوب آهن

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب‌آهن اصفهان اظهار کرد: حمایت بسیج کارگری از صنعت در 10 عرصه در قالب برنامه طرح ایثار اجرا می‌شود که در آن کارگران خارج از برنامه شیفت روزانه، در کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند و در حقیقت کار مضاعفی انجام می‌شود.

سرهنگ پاسدار پرویز امیدی افزود: برای مثال امروز شاهد اجرای این برنامه در کارگاه الکتریکی که قلب ذوب آهن اصفهان است هستیم و که در آن علاوه بر کارگرانی که بر اساس شیفت کاری کار می‌کنند، تعدادی از کارگران خارج از شیفت کاری و بدون دستمزد کار می‌کنند.

مدیر روابط عمومی ذوب‌آهن اظهار کرد: بخشی از افتخارات ذوب آهن اصفهان این است که کارگران این شرکت در طول دوران دفاع مقدس 14 هزار نفر رزمنده به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام کردند و از این میان 286 شهید و تعداد زیادی جانباز و آزاده به نظام اسلامی تقدیم کردند.

علیرضا امیری با اشاره به الهام گرفتن کارگران از این جمله «کارگر بسیجی، رزمنده دو جبهه» افزود: ذوب آهن اصفهان در طول دوران جنگ 2 مرتبه بمباران شد، که در یکی از بمباران‌ها در 10 شهریور، 10 نفر شهید شدند اما همه کارگران و مدیران تا زمانی که خط تولید مجدداً راه اندازی می‌شود در کارخانه می‌مانند و پس از آن به منزل مراجعه می‌کنند؛ خوشبختانه روحیه جهادی در ذوب آهن وجود داشته و دارد.

وی با بیان اینکه بسیج همواره همراه و همگام تولید بوده است، گفت: بسیج ذوب آهن، کار و تولید را به عنوان بزرگترین ارزش دنبال می‌کند و اجرای رزمایش شیفت ایثار، مهر تأییدی بر روش و مشی بسیجی حاکم بر ذوب آهن است.

مدیر روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد: قبل از پیروزی انقلاب 500 هزار تن فولاد در کل کشور تولید می‌شد که این میزان در حال حاضر به 22 میلیون تن فولاد رسیده که ظرفیت تولید 33 میلیون تن است.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد