صفحه اصلی » اجتماعی » نظم و امنیت مراسم‌های عزاداری باید به مردم سپرده شود

فرمانده انتظامی استان اصفهان:

نظم و امنیت مراسم‌های عزاداری باید به مردم سپرده شود

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از آنجا که همه مراسم‌های عزاداری برای سید و سالار شهیدان مردمی برگزار می‌شود، معتقدیم که نظم و امنیت این مراسم‌ها نیز باید به مردم سپرده شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مهدی معصوم بیگی در گردهمایی پلیس و هیئت های مذهبی شهرستان اصفهان، محرم و صفر را فرصتی ارزشمند برای تقویت باورها و اعتقادات مردم و پاسداشت ارزش ها عنوان کرد و اظهار کرد: امروز دشمن هم بر این حوزه متمرکز شده چرا که می‌داند تا زمانی که ارزش‌ها و اعتقادات و این خیمه‌های عزاداری پابرجا باشد هرگز نمی‌تواند کوچکترین خللی به این نظام و انقلاب وارد کند.

وی تکلیف مبلغان دینی و مداحان اهل بیت را بسیار سنگین دانست و افزود: در شرایط خاص امروز که دشمن از طریق فضای مجازی ذهن جوانان را مورد هجوم قرار داده و در باورها و اعتقادات آنان تردید ایجاد می‌کند همه ما وظیفه داریم که این سنگر را محکم نگهداریم و از دست زدن به هر کاری که سبب دور شدن جوانان از خیمه‌های عزاداری می‌شود خودداری کنیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه محتوای مداحی‌ها باید بی پیرایه، ناب، هوشمند و جهت‌دار باشد، ادامه داد: اگر محتوای عزاداری به سمت و سوی خرافات و اعمال وهن آمیز پیش برود، سبب دور شدن فاصله گرفتن مردم و به خصوص جوانان از این مراسم‌ها شده و دشمن به خواسته خود دست پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: عاشورا ترکیب عقلانیت و عاطفه بود و به همین خاطر است که هر مخاطبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بنابراین نباید برای شور بیشتر در هیئت‌ها عقلانیت و فلسفه قیام امام حسین (ع) را فدای عواطف کنیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: اختلاف انگیزی در بین شیعیان نیز نقشه جدیدی است که دشمن آن را دنبال می‌کند و ما باید در این زمینه هوشیار باشیم چرا که مهمترین نیاز جامعه دینی وحدت، برادری و انسجام بین همه اقشار است.

وی، مردم پایه کردن امنیت را رویکرد پلیس عنوان کرد و گفت: چون مراسم‌های عزاداری برای سید و سالار شهیدان به صورت مردمی برگزار می‌شود، معتقدیم که نظم و امنیت این مراسم‌ها نیز باید به خود مردم سپرده شود.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: سازو کار این موضوع در نیروی انتظامی به نام همیاران محرم فراهم شده و هیئت های مذهبی افرادی را به ما معرفی می کنند که پس از ارائه آموزش‌های لازم تحت حمایت و هدایت ماموران پلیس برقراری نظم و انضباط مراسم ها را انجام خواهند داد و در این جا از عموم شهروندان نیز می‌خواهیم که نهایت همکاری و تعامل را با همیاران محرم داشته باشند.

وی یکی از وظایف همیاران محرم را هماهنگی با پلیس برای راه اندازی دستجات عزاداری در خیابان‌ها عنوان کرد و گفت: نتیجه این همکاری و تعامل باعث خواهد شد تا از انسداد خیابان‌ها و ایجاد ترافیک و بروز مشکلات برای مردم جلوگیری به عمل آید.

سردار معصوم بیگی به هیئت‌های عزاداری توصیه کرد، در همه حال رعایت حقوق دیگران و به خصوص همسایگان را در نظر بگیرند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که صدای بلندگوها و طبل‌ها برای افراد بیمار و کهنسال ایجاد مزاحمت نکند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد