صفحه اصلی » بین الملل » پیشروی گسترده رزمندگان یمنی در عمق مناطق جنوبی عربستان+تصاویر

تحولات منطقه؛

پیشروی گسترده رزمندگان یمنی در عمق مناطق جنوبی عربستان+تصاویر

رزمندگان یمنی در ادامه عملیات خود در جنوب استان‌های عربستان، موفق به آزادسازی چند منطقه شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ رزمندگان مقاومت انصارالله با کمک ارتش یمن عملیات گسترده را علیه مواضع نظامیان رژیم سعودی، سودانی و شورشیان وابسته به آن‌ها در استان «جیزان» واقع در جنوب عربستان آغاز کردند.

سایت خبری «اعلام الحربی» وابسته به مقاومت اعلام کرد: رزمندگان یمنی با پشتیبانی تک‌تیراندازان و یگان موشکی عملیات گسترده خود علیه مواضع نظامیان سعودی و شورشیان را آغاز کردند و توانستند بعد از چند ساعت درگیری سنگین، چند مقر و ایستگاه دشمن را در محور شرقی کوه «النار» تحت کنترل خود دربیاوردند.

رزمندگان یمنی در جریان سیطره بر مناطق، ده‌ها تن از نظامیان سعودی، سودانی و شورشیان را کشته و زخمی کردند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کردند.

هم‌زمان نیروها در حال آماده شدن برای انجام عملیات سیطره بر کوه النار هستند؛ نیروها تلاش می‌کنند با سیطره بر کوه النار، بر تمام مناطق اطراف آن اشراف پیدا کنند.

از شرق منطقه «جحفان» خبر می‌رسد، نیروهای یمنی موفق شدند گروهی از نظامیان سعودی و شورشیان را در منطقه شناسایی کنند و سپس با استفاده از یگان موشکی و توپخانه، تجمع آن‌ها را در منطقه مورد هدف قرار دهند و خسارت سنگینی را به آن‌ها وارد کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌های یمنی، ده‌ها تن از شورشیان با پشتیبانی هوایی رژیم سعودی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رزمندگان یمنی در محور منطقه «مجازه» واقع در جنوب استان «عسیر» عربستان آغاز کردند.

رزمندگان یمنی مستقر در منطقه از همان ابتدا متوجه تحرکات دشمن شدند و توانستند با استفاده از موشک‌های حرارتی، کمین‌های متعدد و حمله معکوس، حمله را به‌طور کامل دفع کنند و ده‌ها تن از آن‌ها را کشته و زخمی کنند.

هزاران تن از نظامیان رژیم سعودی، سودانی و شورشیان در چند سال گذشته در استان‌های جنوبی عربستان توسط رزمندگان یمنی به هلاکت رسیده‌اند.

نیروهای ارتش و انصارالله یمن در چهار سال گذشته با پشتیبانی یگان موشکی موفق شده‌اند بخش وسیعی از مناطق جنوبی استان‌های «عسیر، جیزان و نجران» عربستان را تحت کنترل خود دربیاوردند.

انتهای پیام/ اعلام الحربی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد