صفحه اصلی » سیاسی » تلاش آل سعود برای خراب کردن ذهنیت ملت ایران و عراق نسبت به همدیگر/ نابودی مقرحزب دموکرات باعث خوشحالی مردم ایران شد

امام جمعه چادگان مطرح کرد؛

تلاش آل سعود برای خراب کردن ذهنیت ملت ایران و عراق نسبت به همدیگر/ نابودی مقرحزب دموکرات باعث خوشحالی مردم ایران شد

امام جمعه چادگان گفت: علت آشوب بصره عراق که کشته و زخمی به همراه داشت و کنسولگری ایران هم آسیب دید دسیسه آل سعود بود که می خواهد موج ایران هراسی راه بیندازد و ذهنیت ملت ایران و عراق را نسبت به هم خراب کند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: بعضی افراد عبادت تجار انجام می دهند، یعنی به طمع سود بعضی عبادت بردگان را از روی ترس انجام می دهند، سعی کنیم فقط برای خدا باشیم و تقوای الهی را رعایت کنیم.

وی تصریح کرد: دین حب و بغض دارد، یعنی هم دوستی خدا و اهل بیت، هم دشمنی دشمنان خدا، زمانی که بسیاری مخالف امیر المومنین بودند عده ای هم دوستدار واقعی او بودند و برای امام حسین(ع) هم اینگونه بود.

امام جمعه چادگان با بیان این که باید شناخت به اباعبدالله الحسین(ع) پیدا کنیم، چند ویژگی امام حسین(ع) و رمز ماندگاری او را ذکر کرد وا فزود: پاکی ذاتی او که از رسول خدا گرفته و خدا تائید کرده است، امام معصوم است و به علم غیب عالم است، فعل معصوم حجت است.

وی خطاب به روحانیون شهرستان فرمود: از فرصت این ماه باید استفاده کنند و احکام اسلام و عاشورا را تبیین کنند.

خطیب نماز جمعه چادگان با اشاره به آشوب بصره عراق که کشته و زخمی داشته است بیان کرد: علت آن دسیسه آل سعود است که تبدیل به مسائل امنیتی شد و متاسفانه کنسولگری ایران هم آسیب دید و موج ایران هراسی هم راه افتاد تا ذهنیت ملت ایران و عراق را نسبت به هم خراب کنند.

وی در این خصوص خاطر نشان کرد: اتحاد شیعیان باید حفظ شود، هم ما ایرانیان باید حواسمان جمع باشد و هم مردم عراق.

حجت الاسلام سلیمانی به قدرت نمایی سپاه در نابودی مقر حزب دموکرات کردستان عراق که باعث خوشحالی مردم ایران و مسلمانان شد اشاره کرد و افزود: انتظار ما از دولت عراق و اقلیم کردستان این است که جلوی اشرار را بگیرند، چرا که پاسخ ایران کوبنده است.

امام جمعه چادگان، در خصوص نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه گفت: علی رغم مخالفت آمریکا، ایران موفق شد، چرا که پوتین ابتدا به دیدار مقام معظم رهبری آمد و این باعث افتخار است، جوانان گول تبلیغات را نخورند و دولت هم به تعهدات خود عمل کند، مخصوصا بسته حمایتی در حمایت از مردم کم درآمد باشد.

انتهای پیام/چ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد