صفحه اصلی » سیاسی » تصمیم گیری در مورد تروریست های ادلب در تهران نشان از اقتدار جمهوری اسلامی است/ ولایتمداری یکی از آموزه های مکتب امام حسین(ع) است

در خطبه های نماز جمعه شهرهای استان مطرح شد؛

تصمیم گیری در مورد تروریست های ادلب در تهران نشان از اقتدار جمهوری اسلامی است/ ولایتمداری یکی از آموزه های مکتب امام حسین(ع) است

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام روح الله امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم صبر و استقامت، توصیه به صبر، ارتباط با یکدیگر و رعایت تقوای الهی را رمز فلاح و رستگاری عنوان کرده است و به طور حتم اگر ملت ایران به این چهار اصل جان تازه […]

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام روح الله امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم صبر و استقامت، توصیه به صبر، ارتباط با یکدیگر و رعایت تقوای الهی را رمز فلاح و رستگاری عنوان کرده است و به طور حتم اگر ملت ایران به این چهار اصل جان تازه ببخشند پیروز جنگ اقتصادی با دشمن خواهند شد.

امام جمعه نطنز با تسلیت ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، افزود: قیام عاشورا یک قیام اصولی و ولایتی است و حفظ فرهنگ عاشورا به عنوان یک اصل بر همگان واجب است.

وی تاکید کرد: عزاداری ها در ماه های محرم و صفر باید برمحوریت امام حسین (ع) و اهداف عاشورایی باشد و از خرافات، محرمات و مسائل ذوقی و من درآوردی به دور باشد و اشعاری که در عزاداری ها و به خصوص در مراسم های تعزیه استفاده می شود باید دارای سند معتبر باشد.

خطیب جمعه نطنز ادامه داد: نظم و انظباط، ترویج اهداف امامت امام حسین (ع)، ظلم ستیزی، عدالت خواهی، عزت طلبی و تبیین اصل مقاومت چه منتهی به شهادت شود چه اسارت، از شاخصه های مهم یک عزاداری است که اگر رعایت شود به طور حتم مورد رضایت صاحب عزا نیز قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر این که امروزه عاشورا زنده تر از سال های گذشته است، بیان کرد: خون حضرت سید الشهدا (ع) و یاران مظلوم ایشان دل ها را به حرکت درآورده است و هرجا بساط یزیدیان پهن شود را با حرکت گسترده خود جمع خواهد کرد.

حجت الاسلام امینی با بیان این که نباید اجازه تحریف عاشورا را به ابوسفیانی های زمان داد، افزود: دشمنان انقلاب و نظام تلاش می کنند تا ملت ایران را به مثل امام حسین (ع) در دوراهی مذاکره و ذلت و مرگ قرار دهد اما این مردم چون با الگو گیری از حادثه کربلا برخون خود تکیه کرده، مذاکره و ذلت را نخواهند پذیرفت و بدون شک پیروز میدان می شوند.

وی خاطر نشان کرد: پرچم مقاومت، عزت و اقتدار آفرین اهل بیت علیهم السلام در جهان در دستان جمهوری اسلامی است و ما می بینیم سرنوشت تروریست ها در ادلب سوریه در تهران مشخص می شود و این برای دشمن گران آمده و تلاش می کند تا با جوسازی های متعدد به این اقتدار امروزی ضربه بزند.

دشمن تلاش خود را برای بدبین کردن مردم به نظام به کار برده است

حجت الاسلام و المسلمین سید علی سجادی در خطبه های نماز جمعه نایین در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سیدعلی(ع)گفت: بدبینی یکی از ترفندهای مهم و مولفه‌های جنگ روانی دشمنان برای جدا کردن مردم از نظام و انقلاب اسلامی است که در اوضاع آشفته اقتصادی و سوء مدیریت مسؤولان کلید خورده است.

وی افزود: معظم له در این خصوص بیانات راهگشایی را بیان کردند که نباید بدبینی را گسترش داد، ایشان فرمودند من به همه دولت‌ها انتقاد داشته و انتقاد هم کرده ام و هیچگاه اهل مسامحه در برخورد با اشکالات دستگاه ها نیستم.

امام جمعه نایین با اشاره به اینکه خدمت به مردم حد و مرزی ندارد، گفت: از دیدگاه مکتب حیات بخش اهل بیت (ع) خدمت بی منت به مردم وظیفه اصلی مسوولان است .

حجت الاسلام سجادی با اشاره به مشکلات اقتصاد کشور و معیشت مردم، افزود: دولت باید برای برطرف شدن این معضل فکری کند تا مردم طعم شیرینی انقلاب و اسلام را در زندگی خود احساس کنند.

امام جمعه نایین با بیان اینکه گرانی افسارگسیخته در بازار سبب بسیاری از مشکلات اجتماعی در جامعه شده است، بیان کرد: نظارت دولت در برخورد با دلالان بازار باید بیشتر شود.

امام جمعه در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین گفت: یکی از خصوصیات بارز سید و سالار شهیدان احیای امر به معروف و نهی از منکر است، در واقع این فریضه با تمامی امر به معروف ها و نهی از منکر ها تفاوت دارد.

وی با گرامیداشت هفته بزرگداشت امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف به معنی آراستگی به فضائل و هدایت به سمت کمال و نهی از منکر به معنی پیراستگی از رذایل و پیشگیری از سقوط به باتلاق ابتذال است.

امام جمعه نایین گفت: امر به معروف و نهی از منکر به معنای مدیریت فضا برای رشد انسان ها در تمامی عرصه های موجود است.

سجادی با بیان اینکه امام حسین(ع) در بدترین شرایط حاکم در جامعه آن زمان برای انجام این 2 فرضیه الهی قیام کرد افزود: اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر برای سالم ماندن جامعه از فساد، تباهی و زشتی وظیفه ای همگانی است.

امام جمعه نایین گفت: هفته نخست محرم به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر معرفی شده تا در قالب طرح و برنامه بتوانیم برای انجام این 2 فریضه الهی بیش از پیش قدم برداشت.

امام جمعه از سپاه و برگزار کنندگان رزمایش اقتدار عاشوراییان سپاهیان محمد ص 2که با حضور گردان های بیت المقدس در نایین وکشور برگزار شد تشکر کرد.

مسئولان باید با اقدام جهادی وارد میدان عمل شوند

حجت الاسلام امیر حجتی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم به گفتار اباعبدالله الحسین(ع) در لحظه خروج از مدینه اشاره و اظهار کرد: امام فرمودند: خروج برای اصلاح در امت جدم رسول الله و امر به معروف و نهی ازمنکر و تحقق سیره و روش پیامبر اسلام و حضرت علی(ع) است و مومنان باید این جملات را در راس کار خود قرار دهند.

امام جمعه شهر اژیه با بیان اهمیت برپایی مجلس عزاداری برای امام حسین(ع) افزود: با وجود تمامی مشکلات اقتصادی و هجمه تبلیغاتی دشمنان اسلام و تفرقه افکنی یزیدیان زمان؛ هر روز بر شکوه مجالس امام حسین(ع) افزوده می شود.

وی گفت:  اعمال ناشایست در بصره و حمله به کنسولگری ایران به رهبری آمریکا و عربستان در آستانه ماه محرم الحرام که مطمئنا یکی از نقشه های شوم دشمنان اسلام است؛ به شدت محکوم می شود.

حجت الاسلام حجتی فرد با اشاره به قیام امام حسین(ع) در برابر دشمنان تصریح کرد: نتیجه و حاصل قیام خونین حضرت اباعبدالله در برخورد بادشمنان اسلام و ظلم ستیزی فرزندان ایران و سربازان گمنام امام زمان در برخورد با کفار تروریست در اقلیم کردستان عراق و هر نقطه از جهان به همگان ثابت شده است.

وی اذعان کرد: مبارزه با داعش وحفظ تمامیت ارضی کشور سوریه از طریق دیپلماسی سه کشور روسیه وترکیه و جمهوری اسلامی ایران، باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه شهر اژیه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: کارها باید جهادی انجام شود و باید باتوکل به خدا و توسل به چهارده معصوم انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در کارهای جهادی باید به نیروهای داخلی تکیه کرد و نباید دلخوشی به دشمنان و لبخند روباه صفتان وجود داشته باشد.

حجت الاسلام حجتی فرد گفت: مهمترین هدف باید رفاه حال مردم و بهبود اوضاع معیشتی مردم ومبارزه با مفسدین اقتصادی باشد ودراین مورد هیچ ارفاق واغماضی نباید صورت گیرد.

شعار «هیهات من الذله» موجب پیروزی ایران در جنگ هشت ساله شد

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه اردستان در مسجد جامع اظهار کرد: محرم و عاشورا به احیای ارزش های فراموش شده می پردازد.

وی افزود: امام حسین(ع) برای قیام خود و دفاع از دین رسول الله افرادی قوی دلی را همراه خود داشت که به شهادت لبخند می زدند و اوج شکوه و عظمت امام حسین(ع) در سخنانش موج می زد.

امام جمعه اردستان گفت: شعار «هیهات من الذله» بود که ملت ایران را در جنگ هشت ساله پیروز کرد که متاسفانه از این دریای عظیم و اتفاق نادر روزگار کمتر استفاده می کنیم.

حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه وظیفه داریم که یک ارزیابی دقیق از اتفاقات عاشورا داشته باشیم که امام حسین(ع) با تمام هستی خود به میدان آمد، تصریح کرد: پاسداشت عاشورا و برنامه های آن خوب است منتها باید شور همراه با تعقل و شعور باشد و از پند و به موعظه سخنرانان گوش دهیم و در نذورات اسراف نکنیم .

وی تاکید کرد: پرداختن به کارهای غیر عرف در عزاداری وهن دین است که بعضی ها در کشور به آن می پردازند و این عزاداریها را به شکل نادرست انجام می دهند.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: موضوعات پیرامون مردم ایران و عراق در چند روز اخیر همه در خصوص بر هم زدن وحدت بین دو کشور مسلمان است که دشمن برای تفرقه افکنی دست به اینگونه اعمال می زند.

خطیب جمعه اردستان با اشاره به گرانی های اخیر و ابراز امیدواری مبنی بر اینکه از این پیچ مهم عبور خواهیم کرد، افزود: اگر ما شیعه ابا عبدالله هستیم نباید احتکار کنیم و همدست دشمن بشویم.

حجت الاسلام دهشیری با توصیه به دستجات سینه زن و هیئت عزادار در خصوص حق الناس و رعایت حال مردم افزود: نسبت به عدم راه بندان خیابانها و کم کردن صدای بلندگوها تلاش کنید و جوانان هیئتی می توانند الگوهای خوبی را در این زمینه انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه مراسمهای تاسوعا و عاشورا باید هر چه باشکوه برگزار شود، افزود: تجمع بزگ تاسوعاییان در میدان تاسوعای اردستان انجام خواهد شد که هیئت ها همکاری لازم را داشته باشند.

امام جمعه اردستان همچنین متذکر شد: ذبح احشام به هر شکل در خیابان و معابر عمومی از لخاظ بهداشتی مشکل داشته که باید مردم به آن توجه داشته باشند و هیئتی ها آن را جدی بگیرند.

ولایتمداری یکی از آموزه های مکتب امام حسین(ع) است

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه باغبهادران اظهار کرد: یکی از اعمالی که به عنوان منتظر واقعی باید به آن اهتمام بورزیم، ترویج تفکر مهدویت در جامعه است.

وی با بیان اینکه همنشینی با افرادی که با همواره به یاد امام زمان(عج) هستند، ما را به حضرت نزدیکتر می کند، خاطرنشان کرد: همراهی با کسانی که با امامشان همراهی می کند انسان را به امام نزدیک می کند لذا به همه ما در زمان غیبت دستور داده شده است که از مراجع به عنوان نایبان عام امام زمان(عج) پیروی کنیم.

امام جمعه باغبهادران با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و بین المللی یادآور شد: در صنعت موشکی سپاه پاسداران دستور رهبر معظم انقلاب را گوش داد و به چنان توانمندی رسید که معادلات منطقه ای را تغییر داده است.

وی با تاکید براینکه هرکجا که به فرمان ولی امر مسلمین جهان توجه کردیم و به فرمایشات ایشان جامه عمل پوشاندیم، موفق شدیم، تصریح کرد: ولایت مداری یکی از آموزه های مکتب امام حسین(ع) است که باید مورد توجه همگان به ویژه مسؤولان قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه باغبهادران با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی با یک جنگ اقتصادی مدرن روبرو است، متذکر شد: آمریکا مجری این جنگ اقتصادی و سه گروه منافقین، رژیم صهیونیستى و سران مرتجع عرب که به ‏صورت جداگانه براى خنثى ‏سازى و خروج آمریکا از برجام تلاش زیادى کرده بودند، این روزها در حال سازگار کردن خود با آمریکا به‏ منظور وارد کردن فشارهاى بیشتر اقتصادى به جمهورى اسلامى ایران هستند.

وی با توجه به خروج آمریکا از برجام و تکرار وعده های دروغین از جانب اتحادیه اروپا، یادآور شد: آیا وقت آن نرسیده است به خواسته ای استکبار در مقوله هایی نظیر برجام پشت پا بزنید و با تکیه و باور به توانمندی های داخلی در جهت شکوفایی اقتصاد درون زا گام بردارید.

فرهنگ با بیان اینکه هدف دشمن از فشار اقتصادی تغییر رفتار ایران برای تسلیم شدن در برجام موشکی ود ر نهایت تغییر نظام است، متذکر شد: مردم به خوبی با توطئه های دشمنان آشنا شده اند و شکی نیست که با حفظ وحدت و انسجام ملی و عزم و اراده جهادی در مدیریت کشور از مشکلات موجود عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم های عزاداری برای سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) یادآور شد: مسؤولان هیات های مذهبی نسبت به اقامه نماز اول وقت به ویژه در ظهر عاشورا اهتمام ویژه ای داشته باشند و از موسیقی و هر چیزی که شان و جایگاه عزادرای در این دهه را زیر سؤال می برد  خودداری شود.

انتهای پبام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد