صفحه اصلی » استان » اصفهان » نفس‌های یک مرکز بهداشتی به شماره افتاد/ وقتی مسئول پذیرش و نیروی خدماتی هم تزریقات انجام می دهند!

صاحب نیوز گزارش می دهد؛

نفس‌های یک مرکز بهداشتی به شماره افتاد/ وقتی مسئول پذیرش و نیروی خدماتی هم تزریقات انجام می دهند!

این مرکز بهداشت بعد از انقلاب دارای امکانات متعددی بوده و خدماتی خوبی را به مردم ارائه می داد اما امروز در حال نفس زدن است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ مرکز بهداشتی درمانی شهر حسن آباد که قبل از انقلاب ساخته شده است، بعد از انقلاب دارای امکاناتی مانند داروخانه، آزمایشگاه، تزریقات براداران و خواهران، تنظیم خانواده، پزشک دائم، پرستار بانوان و آقایان واحد مبارزه با بیماری ها و حیاطی سرسبز و … بوده و خدماتی خوبی به مردم ارائه می داد.

در آن زمان روستاها نیز مکانی برای مراجعه بیماران داشتند که دارای پزشک و داروهای ضروری بود، حتی بعضی روستاها، مانند روستاهای دستجرد و کمال آباد از شیفت شبانه نیز بهره مند بودند.

حال مردم این سؤال را دارند که با توجه به رشد و توسعه بهداشت که هر روز وزیر و مسئولان بهداشتی در پشت تربیون ها سخن از آن می زنند کجا رفته است؟ پس چرا در منطقه جرقویه علیا به جای پیشرقت و توسعه هم امکانات را حذف کردند و کار به جایی رسیده است که مسئول پذیرش و مستخدم، کار تزریقات را انجام می دهد؟ و شیفت های مرکز بهداشتی درمانی شهر حسن آباد و روستاها نیز تعطیل شد.

یکی از ساکنان منطقه در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: چرا بعضی افراد برای جمع کردن آراء (نمایندگان مجلس و اعضای شوراها) هنگام رای ریزی و انتخابات حرف از تجهیز کردن مراکز بهداشتی را می زنند و می گویند رای بدهید ما پیگیر مشکلات هستیم ولی وقتی رای را گرفتند دیگر یادشان نیست که چه گفتند؟ این افراد در پیش خدا چه حرفی برای گفتن دارند؟

وی با اشاره به حذف شیفت شبانه در مرکز بهداشتی درمانی شهر حسن آباد، ادامه داد: این مرکز تا چند ماه پیش دارای شیف شبانه بود ولی اعضای شورای اسلامی روی موضوع پرستار خانم حساس شدند و این را فقط مشکل مرکز دانستند.

وی افزود: با پیگیری این موضوع در اواخر خردادماه یک پرستار خانم را معرفی کردند و در عوض شیفت شبانه را خذف کردند، اعضای شورای اسلامی شهر حسن آباد چرا این موضوع را پذیرفتند؟ شیفت شبانه مهمتر بود یا پرستار خانم؟ ما حدود ۲۰ سال پرستار زن نداشتیم و مقرر شده بود که خواهران برای تزریقات به زایشگاه مراجعه کنند و مشکلی هم پیش نیامد ولی حالا حضور بیماران قلبی و تصادفی شبانه در این مرکز بیشتر است.

وی در ادامه گفت: بعد از یک هفته این پرستار خانم نیز دیگر در محل کار حاضر نشد در اینجا نه تنها پرستار خانم نیامد بلکه شیفت شبانه را نیز از دست دادیم. اگر کمی مدیریت به خرج می دادند باید پرستار را یکی دو هفته به صورت آزمایشی دعوت می کردند و اگر در این مرکز حاضر به کار کردن بود بعد شرط حذف شیفت شبانه را می پذیرفتند.

قابل توجه مسئولان بهداشت شهرستان اصفهان

فرض بر این که پرستار خانم هم در این مرکز حاضر به کار کردن بود، این پرستار تا ساعت اداری ۱۴ در این مرکز حضور داشت آیا مردم از این ساعت تا فردای آن روز نباید مریض شوند که شما این شرط را گذاشتید؟

آیا شما خبر دارید که مسئول پذیرش و مستخدم مرکز کار تزریقات را انجام می دهد؟ آیا اصلا ناظران (حراست) به این مرکز توجهی دارند؟ اگر در شب خدای ناکرده یک بیمار قلبی نیاز به احیا داشته باشد یا تصادفی روی دهد آیا کسی که اصلا هیچ آگاهی از این موارد ندارد می تواند کاری انجام دهد؟ و اگر اتفاق ناگواری افتاد چه کسی مقصر است؟ آیا باید اتفاقی بیفتد تا مسئولان در محل حاضر شوند؟

یک مرکز درمانی باید ظاهری شاد داشته باشد

وقتی بیماری وارد حیاط مرکز بهداشتی درمانی شهر حسن آباد می شود به جای اینکه این محیط شاداب و سر سبز باشد و از دردش کاسته شود تازه درد وی دو چندان می شود چراکه در سال های قبل درختانی به زحمت کاشته شده بود ولی امروز با توجه به داشتن مستخدم همه در حال خشک شدن است و حیاط جارویی به خود ندیده است و علت اصلی آن بی مدیریتی و کاستی عوامل نظارتی بالاتر است.

سال گذشته برای آبیاری درختان شهردار وقت اقدام به لوله گذاری کرد تا در مصرف آب صرفه جویی شود و عمل آبیاری به راحتی انجام شود البته از آب شرب برای آبیاری استفاده نمی شود، این مرکز دارای چاهی است که می تواند کفاف آبیاری فضای سبز را داشته باشد ولی این کار به بهانه کمبود آب رها شده و درختان در حال خشک شدن هستند.

از مسئولان مربوطه می خواهیم که فقط در پشت تربیون ها حرف از حمایت از مردم محروم نزنند بلکه در عمل این کار را انجام دهند چراکه بعضی از این کارها دلار نمی خواهد بلکه مدیریت قوی می تواند بعضی از این مشکلات را حل کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد