صفحه اصلی » اجتماعی » مراکز درمانی خالی از پزشک و بیماران چشم انتظار مداوا/ بیماری در تعطیلات ممنوع!

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس بیان کرد؛

مراکز درمانی خالی از پزشک و بیماران چشم انتظار مداوا/ بیماری در تعطیلات ممنوع!

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: به دلیل ضعف در برنامه ریزی و مدیریت در بسیاری از مراکز درمانی شاهد مرخصی‌های همزمان پزشکان و صف انتظار مردم پشت درب مطب‌ها هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ عباسعلی پور بافرانی اظهار کرد: مرخصی رفتن‌های یکباره پزشکان متخصص، گاه باعث دردسر بیماران و خانواده‌هایشان می‌شود و ناچار هستند برای معالجه ساعت‌ها پشت درب مطب منتظر بمانند و یا به مرکز درمانی دیگری مراجعه کنند، تنها به دلیل ضعف مدیریت و برنامه ریزی مراکز درمانی، که باعث می‌شود پزشکان به صورت همزمان بیمارستان را ترک و به مرخصی بروند.

وی افزود: این در حالی است که رسیدگی به سلامت مردم نیازی همیشگی است و تامین این نیاز ‌انتظار غیرقابل انکار از سوی مردم است و نباید در هیچ زمان و مکانی خدمات سلامت به مردم دچار وقفه شود.

مراکز درمانی خالی از پزشک و بیماران چشم در انتظار مداوا

نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس، در رابط عدم حضور پزشکان در بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی گفت: مراکز درمانی باید در طول روز چندین پزشک داشته باشند که متاسفانه به دلیل ضعف برنامه ریزی و مدیریت در بسیاری از مراکز درمانی شاهد کمبود پزشک هستیم.

وی ادامه داد: بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، در روزهای تعطیل بدون پزشک می‌مانند، مردم برای رفع بیماری و مشکلات خود باید ساعت‌ها پشت درب مطلبها متنتظر بمانند. از طرفی گاهی اوقات نیز در برخی از مراکز درمانی که به 3 پزشک نیاز دارد، با یک پزشک اداره و باعث افزایش ازدحام جمعیت می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: خالی بودن مراکز درمانی از پزشک به دلیل سوء مدیریت و عدم نظارت کافی اتفاق می‌افتد و لازم است دانشگاه‌های علوم پزشکی و دستگا‌های نظارتی با حساسیت بیشتری به این موضوعات بپردازند چراکه با جان مردم سرو کار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد