صفحه اصلی » اجتماعی » نیازمند طرح‌های اشتغال زودبازده و پایدار در استان هستیم/ استفاده از طرح پرورش شتر و شترمرغ در شرق اصفهان

استاندار اصفهان:

نیازمند طرح‌های اشتغال زودبازده و پایدار در استان هستیم/ استفاده از طرح پرورش شتر و شترمرغ در شرق اصفهان

استاندار اصفهان گفت: استان اصفهان در شرایط کنونی نیازمند طرح‌های اشتغال زودبازده و پایدار است، برای تحقق چنین شرایطی باید الزاماً به ویژگی‌ها و مزایای خاص نواحی مختلف استان و همچنین چالش‌ها و تهدیدهای پیش رو توجه کنیم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده، در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به چالش‌های بزرگ اجتماعی که به دنبال بیکاری پدیدار می‌شوند، اظهار کرد: تمرکز کمیته امداد در زمینه توانمندسازی و اشتغال نیازمندان در استان اصفهان متناسب با شرایط خاص استان، مفید و مؤثر است.

وی با بیان این‌که در شرایط کنونی استان اصفهان، نیازمند طرح‌های اشتغال زودبازده و پایدار هستیم، افزود: برای تحقق چنین شرایطی باید الزاماً به ویژگی‌ها و مزایای خاص نواحی مختلف استان و همچنین چالش‌ها و تهدیدهای پیش رو توجه کنیم.

استاندار اصفهان منطقه شرق اصفهان را یکی از مناطق مهمی دانست که باید با توجه به شرایط جدید الگوی کسب‌وکار و معیشت در آن‌ها تغییر کند و تأکید کرد: در این مناطق باید به سمت کشت‌های با نیاز آبی کم و کشاورزی گلخانه‌ای برویم و در زمینه دام‌پروری نیز طرح‌هایی نظیر پرورش شتر و شترمرغ باید در دستورکار قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا برای جمع‌آوری و هدایت پساب شهری در استان اصفهان، گفت: با توجه به هزینه‌های گسترده جمع‌آوری و تسویه فاضلاب، نیازمند استفاده بهینه از این آب هستیم و در کشاورزی گلخانه‌ای امکان استفاده از آب حاصل از پساب در همه فصول سال امکان‌پذیر است و باعث کسب بیشترین بهره‌وری در زمینه کشاورزی می‌شود.

مهرعلیزاده گسترش کشاورزی گلخانه‌ای در شرق اصفهان را یک ضرورت ارزیابی و مطرح کرد: هم‌افزایی و استفاده بهینه از همه ظرفیت‌های موجود در استان برای نیل به این مهم از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در دستور کار همه فعالان و دلسوزان استان اصفهان قرار بگیرد.

شایسته ذکر است که محمدرضا متین‌پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در ابتدای این دیدار به توضیح شرایط جامعه تحت حمایت این نهاد در استان اصفهان پرداخت و گزارشی از عملکرد این نهاد ارائه کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد