صفحه اصلی » سیاسی » تعهدات برجامی اروپا روی کاغذ بماند، از برجام خارج می‌شویم/ مجلس میزان پایبندی طرف‌های توافق به تعهدات را بررسی می‌کند

نماینده مردم سمیرم در مجلس:

تعهدات برجامی اروپا روی کاغذ بماند، از برجام خارج می‌شویم/ مجلس میزان پایبندی طرف‌های توافق به تعهدات را بررسی می‌کند

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی از تصمیم مجلس برای بررسی میزان پایبندی اروپایی‌ها به تعهدات برجامی خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ اصغر سلیمی ضمن یادآوری تأییدیه اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی ایران به تعهدات برجامی اظهار کرد: چنان‌که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند و نمایندگان جمهوری اسلامی نیز بارها در مجامع رسمی اعلام کرده‌اند، فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز و علمی است؛ با این وجود پیش از این دشمنان و منافقان، در شورای امنیت و سازمان ملل علیه برنامه هسته‌ای ایران تبلیغات زیادی را به راه انداختند و از این حربه برای فشار بر ایران استفاده کردند.

سلیمی ادامه داد: در شرایطی که رئیس‌جمهور آمریکا از فعالیت‌های هسته‌ای نظامی ایران سخن گفته و یکی از بهانه‌های وی برای خروج از برجام همین امر بوده است؛ سازمان انرژی اتمی در چندین نوبت، فعالیت‌های هسته‌ای ایران را صلح‌آمیز توصیف کرده است.

وی با غیرقابل قبول توصیف کردن بهانه‌های ترامپ برای خروج از برجام گفت: در صورتی که کشورهای دیگر طرف توافق به مفاد برجام متعهد نباشند، این مفاد عملیاتی نشود، برجام منفعتی برای ما نداشته باشد و توافقات روی کاغذ باقی بماند باید سازوکاری تعبیه شود تا ایران از برجام خارج شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با استناد به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت امید نبستن به منافع اروپایی برجام گفت: بی‌تردید اگر این توافق از جانب اروپایی‌ها سودی برای ما نداشته باشد باید آن را کنار بگذاریم.

سلیمی با تأکید بر این که مجلس شورای اسلامی این موضوع را مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد داد، ابراز امیدواری کرد: تصمیمات مطلوبی در این حوزه اتخاذ شود.

انتهای پیام/راه دانا

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد