صفحه اصلی » سیاسی » دیپلماسی لبخند در تضاد آشکار با فرهنگ عاشورا است/ راز تلاش دولت برای تصویب FATF در مجلس

نماینده سابق مجلس؛

دیپلماسی لبخند در تضاد آشکار با فرهنگ عاشورا است/ راز تلاش دولت برای تصویب FATF در مجلس

نماینده سابق مجلس، با اشاره به تبعات سنگین سازش با آمریکا در برجام گفت: امروز هم دولت به دنبال تصویب FATF است که امنیت کشور را در معرض نابودی قرار می دهد، دیپلماسی لبخند در برابر کفار، در تضاد با فرهنگ عاشورا است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید محمود نبویان، در کنگره شهدای شهر گرگاب، با اشاره به خسارت های بسیار سنگین ناشی از پذیرش برجام، اظهار کرد: مذاکره کنندگان ایرانی در برخی موارد از آمریکایی ها جلو می افتادند و قبل از زمان اجرای تعهدات، زودتر آن ها را عملی می کردند و برای جمع آوری سانتریفیوژها عجله داشتند.

عضو کمیسیون تخصصی برجام در مجلس پیشین، با بیان اینکه دیپلماسی دولت های یازدهم و دوازدهم بر مبنای پذیرش ولایت کفار قرار گرفته است، افزود: دیپلماسی لبخند در مواجهه با آمریکایی ها در مذاکرات اعمال شد، این در حالی است که مسلمانان بر اساس تعالیم قرآن حق ندارند با کفار و دشمنان اسلام همکاری و همراهی داشته باشند و بایستی در برابر آن ها جبهه بگیرند.

وی نحوه تعامل تیم دیپلماسی دولت در برجام را مخالف رفتار امام حسین(ع) در کربلا و نحوه برخورد عاشورایی ایشان با یزید و عمالش دانست و تصریح کرد: در طول تاریخ همه پیامبران و ائمه معصومین(ع) همواره در برابر ظالمان و مستکبران جهان ایستاده اند و هیچ گاه بر اساس خواست آنان رفتار نکرده اند.

حجت الاسلام نبویان، با اشاره به اوضاع اسفناک اقتصادی کشور و سختی معیشت اقشار ضعیف جامعه، ابراز کرد: عده ای در داخل تصور می کنند که چنانچه با آمریکا کنار بیاییم و مطابق خواست آنان برای راضی کردن مستکبران تلاش کنیم می توانیم اوضاع اقتصادی کشور را بهبود دهیم، اما امروز همگان دیدند که وضع معیشتی و اقتصادی به هیچ وجه با دوران قبل از توافق هسته ای و دولت قبل قابل مقایسه نیست.

مواضع متناقص دولت در خصوص تعامل با آمریکا

عضو جبهه پایداری، با بیان اینکه حتی اگر تحریم ها را هم عامل اصلی وضع بد اقتصادی کشور بدانیم باز هم می فهمیم که آمریکا به عنوان عامل اصلی تحریم ها علیه ایران، دشمن درجه یک ملت ایران است، افزود: پس چگونه است که برخی افراد در داخل اینگونه سخن خود را نقض می کنند، از طرفی تحریم را عامل اقتصاد ضعیف می دانند و از طرفی هم شعار دوستی با آمریکا سر می دهند.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور دولت یازدهم مبنی بر حل شدن مشکل آب خوردن مردم با توافق هسته ای، اظهار کرد: مسئولان همه مشکلات کشور را به برجام گره زدند و اینگونه شد که هم دستاوردهای هسته ای و هم اقتصاد کشور به یکباره در معرض ضربات سنگین قرار گرفتند و افزون بر این ها و علیرغم نهیب های آشکار و صریح رهبر معظم انقلاب در خصوص اجازه ندادن دولت به بیگانگان برای بازرسی اماکن نظامی، اجازه بازدید و بازرسی از همه مراکز نظامی کشور را به بهانه توافق هسته ای به بیگانگان دادند، این عین متن برجام است و هیچ قیدی هم ندارد و در بندهای 74 تا 78 گنجانده شده است.

حجت الاسلام نبویان، برجام را به عنوان خسارت محض و حاصل همکاری مشترک رئیس جمهور و رئیس مجلس معرفی کرد و گفت: در کمیسیون بررسی و همچنین تصویب برجام در یکشنبه سیاه مجلس، بارها نکاتی مستند بر خلاف توصیه های رهبر معظم انقلاب و مصالح کشور را به مسئولان ارشد کشور متذکر شدم، اما آن ها ثابت کردند که اگر بنا را بر صداقت آن ها بگذاریم، حتی یک بار هم متن برجام را مطالعه نکرده اند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ماجرای حکمیت در صفین و تحمیل مذاکره بر امیرالمؤمنین(ع) از سوی نادانان و خائنان، تصریح کرد: حضرت امیر(ع) هیچگاه حاضر به مذاکره با معاویه نبودند، اما بی بصیرتی یاران ایشان سبب شد تا هم مذاکره و هم افراد مذاکره کننده را به اجبار بپذیرند.

تلاش سازشکاران برای تحمیل FATF به رهبر انقلاب/ تصویب ‏FATF ‎‏ به معنای نابودی امنیت کشور است

وی با پرده برداری از راز تلاش دولت برای تصویب FATF در مجلس شورای اسلامی، ابراز کرد: آمریکایی ها تعهد داده بودند که در قبال نابودی 90 درصد صنعت هسته ای کشور، تحریم بانک مرکزی را بردارند، اما بعد از اجرای تعهدات ایران، بر اساس اسنادی که موجود است، در واقع برداشتن تحریم بانک مرکزی را منوط به منع فعالیت و تحویل دادن حاج قاسم سلیمانی از سوی دولت ایران کرده اند و دولت هم به همین منظور فوراً دست به امضای FATF زد و سپس تلاش کرد تا آن را در مجلس هم به قانون تبدیل کند که این بار با موضع گیری صریح و قاطع رهبر انقلاب مواجه شدند.

حجت الاسلام نبویان، از موضع گیری رئیس مجلس در برابر نهی رهبر انقلاب از تصویب FATF در مجلس در فردای سخنرانی رهبر معظم انقلاب خبر داد و افزود: علی لاریجانی برای متقاعد کردن رهبر انقلاب برای تصویب FATF با ایشان گفتگو کرد و نهایتاً رهبری هم اجازه بررسی مجدد این لایحه در مجلس را دادند، اما بدانید که تصویب FATF  به معنای نابودی امنیت کشور است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد