صفحه اصلی » اجتماعی » دستگیری 8 متخلف شکار و صید در زیستگاه‌های اصفهان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان خبر داد؛

دستگیری 8 متخلف شکار و صید در زیستگاه‌های اصفهان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از دستگیری هشت متخلف شکار و صید در زیستگاه های اين استان توسط محيط بانان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضی جمشیدیان در این باره اظهار کرد: این متخلفان توسط محیط بانان حفاظت محیط زيست استان اصفهان طي ۱۰ روز گذشته در زيستگاه هاي استان اصفهان دستگير شدند.

وی افزود: در شهرستان گلپایگان یک متخلف، خوانسار یک متخلف، پارک ملی کلاه قاضی اصفهان یک متخلف، کاشان دو متخلف، فریدونشهر دو متخلف، نطنز يک متخلف شکار و صيد دستگير و تحويل مراجع قضايي شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان بیان کرد: از دستگیر شدگان چهار پرنده کبک، لاشه یک آهو، لاشه سه راس کل وحشی همراه با ادوات شکار شامل سلاح شکاری، دوربین، فشنگ و تجهیزات شکار كشف و توقيف شد.

شکار و اقدام شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط متخلفان جُرم و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است.

تحصیل نکردن پروانه و اقدام به شروع شکار در زیستگاه های حیات وحش جُرم محسوب می شود و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است.

بر اساس قانون، هر کس به طور غیرمجاز سلاح شکاری یا مهمات آن را خریداری، نگهداری یا حمل کند به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه یا پرداخت جزاي نقدي تا سقف ۲۰ ميليون ريال محکوم و اقلام کشف شده نيز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح) ضبط مي‌شود.

استان اصفهان دارای یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی و پناهگاه حیات وحش و دو پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده ، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و يک تالاب بين المللي است که به استناد تعاريف مندرج در متن قوانين مربوطه، اين مناطق مستعد بصورت يک زيست بوم طبيعي فعال است و به عنوان پشتوانه اي براي حفاظت از ذخاير طبيعي کشور قرار دارد و هر گونه برداشت و شکار در اين مناطق ممنوع است.

مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان اصفهان شامل مناطق چهارگانه و شکار ممنوع با وسعت بالغ بر دو میلیون هکتار قریب به ۲۰ درصد از مساحت استان را در بر گرفته و زیستگاه گونه هاي مختلف جانوري و گياهي ارزشمند است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد