صفحه اصلی » اجتماعی » دستگیری 8 متخلف شکار و صید در زیستگاه‌های اصفهان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان خبر داد؛

دستگیری 8 متخلف شکار و صید در زیستگاه‌های اصفهان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از دستگیری هشت متخلف شکار و صید در زیستگاه های این استان توسط محیط بانان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضی جمشیدیان در این باره اظهار کرد: این متخلفان توسط محیط بانان حفاظت محیط زیست استان اصفهان طی ۱۰ روز گذشته در زیستگاه های استان اصفهان دستگیر شدند.

وی افزود: در شهرستان گلپایگان یک متخلف، خوانسار یک متخلف، پارک ملی کلاه قاضی اصفهان یک متخلف، کاشان دو متخلف، فریدونشهر دو متخلف، نطنز یک متخلف شکار و صید دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان بیان کرد: از دستگیر شدگان چهار پرنده کبک، لاشه یک آهو، لاشه سه راس کل وحشی همراه با ادوات شکار شامل سلاح شکاری، دوربین، فشنگ و تجهیزات شکار کشف و توقیف شد.

شکار و اقدام شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط متخلفان جُرم و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است.

تحصیل نکردن پروانه و اقدام به شروع شکار در زیستگاه های حیات وحش جُرم محسوب می شود و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است.

بر اساس قانون، هر کس به طور غیرمجاز سلاح شکاری یا مهمات آن را خریداری، نگهداری یا حمل کند به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه یا پرداخت جزای نقدی تا سقف ۲۰ میلیون ریال محکوم و اقلام کشف شده نیز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می‌شود.

استان اصفهان دارای یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی و پناهگاه حیات وحش و دو پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده ، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین المللی است که به استناد تعاریف مندرج در متن قوانین مربوطه، این مناطق مستعد بصورت یک زیست بوم طبیعی فعال است و به عنوان پشتوانه ای برای حفاظت از ذخایر طبیعی کشور قرار دارد و هر گونه برداشت و شکار در این مناطق ممنوع است.

مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان اصفهان شامل مناطق چهارگانه و شکار ممنوع با وسعت بالغ بر دو میلیون هکتار قریب به ۲۰ درصد از مساحت استان را در بر گرفته و زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی ارزشمند است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد