صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اصفهانی‌ها کتابخوان‌‌تر شدند/ آمار امانت کتاب 15 درصد افزایش یافت

رییس اداره امور کتابخانه‌های شهرداری اصفهان مطرح کرد؛

اصفهانی‌ها کتابخوان‌‌تر شدند/ آمار امانت کتاب 15 درصد افزایش یافت

رییس اداره امور کتابخانه‌های شهرداری اصفهان از افزایش 15درصدی آمار امانت کتاب از کتابخانه‌های شهرداری اصفهان در 5 ماه نخست سال 97 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ طیبه فاطمی اظهار کرد: در همین بازه زمانی شاهد رشد 5 درصدی عضویت و افزایش 9 درصدی تمدید عضویت شهروندان در کتابخانه‌ها نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.

وی ادامه داد: خریداری منابع و کتاب‌های مناسب برای کتابخانه‌ها، اجرای موفق طرح‌های ترویج مطالعه و کتابخوانی از سوی اداره امور کتابخانه‌های شهرداری اصفهان و برخورد مناسب کتابداران و کارکنان کتابخانه‌ها با شهروندان، تکریم ارباب رجوع و ارائه حداکثر اطلاعات در حداقل زمان در رشد آمار عضویت در کتابخانه‌ها و امانت کتاب تأثیرگذار بوده است.

رییس اداره امور کتابخانه‌های شهرداری اصفهان درباره طرح‌های اجرا شده توسط این اداره برای ترویج کتابخوانی و افزایش مخاطبان افزود: طرح «کودک کتابدار»، «نوجوان کتابدار»، «کتاب، مادر، کودک»، «کرسی دانایی»، «اقتصاددانان کوچک»، «جمعه بازار کتاب»، «امانت بین کتابخانه‌ای» و «پیک دانایی» از جمله این برنامه‌ها است.

فاطمی با اشاره به فعالیت 74 کتابخانه و سالن مطالعه در زیرمجموعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بیان داشت: البته این آمار مرتب تغییر می‌کند و برای مثال کتابخانه علامه امینی (ره) و کتابخانه آیت‌اله عبادت احیا و مجدداً راه‌اندازی شده‌ است.

وی با اشاره به فعالیت کتابخانه‌های تخصصی حقوق، شیعه، ورزش، هنر و اصفهان‌شناسی در شهر اصفهان خاطرنشان کرد: طرح ارتقای فرهنگ مطالعه از طریق افزایش سواد رسانه‌ای، طرح همکاری بین کتابخانه‌ای با دانشگاه‌های مادر، طرح کتاب‌درمانی، طرح میز پژوهش در چند کتابخانه شهرداری، طرح میز مرجع مجازی و خدمات اشاعه گزینشی اطلاعات (SDI) از جمله برنامه‌های در دستور کار کتابخانه ها برای ارتقای فرهنگ مطالعه در آینده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99