صفحه اصلی » سیاسی » مسئولان طوری عمل کنند که نقص‌ها به نظام نسبت داده نشود

امام جمعه چادگان مطرح کرد؛

مسئولان طوری عمل کنند که نقص‌ها به نظام نسبت داده نشود

امام جمعه چادگان گفت: مسئولان نباید طوری عمل کنند که نقص ها به نظام نسبت داده شود که اگر نظام اشکال داشت چهل سال دوام نمی آورد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: نباید در مقابل گناه غفلت کرد و کوتاه آمد، ائمه و بزرگان وقتی عبادت می کردند پایشان از ترس خدا می لرزید ولی ما فراموش کرده ایم.

امام جمعه چادگان با طرح این سوال که راز ماندگاری این عزاداری ها که هر سال از لحاظ کمی و کیفی گسترده تر می شود چیست و این چه حادثه ای است که این همه حیات دارد؟ بیان کرد: نور خدا و اراده خدا در آن است، خدا برای بیدار کردن مردم به دنبال محرک است و این حادثه عاشورا محرک بود تا کسانی که می خواستند نور خدا را خاموش کنند موفق نشوند و اراده خدا غالب شد.

وی تصریح کرد: امام حسین(ع) فرمود: صبح کردم در حالی که خدا بالای سرم بود و جهنم پیش رویم، من در گرو عملم بودم و مرگ مرا می طلبید.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به این که در آستانه بازگشائی مدارس و دانشگاه ها هستیم گفت: مدارس و دانشگاه ها از اهمیت بالائی برخوردارند که باید روی مسائل اخلاقی و تعهد، کار کرد و در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری جنک اقتصادی است، کالای ایرانی را توصیه کنید.

خطیب نماز جمعه چادگان در ادامه به سالروز عملیات ثامن الائمه(ع) اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) در این عملیات غرور آفرین، دستور شکست حصر آبادان را دادند و نقش رهبری و ولایت فقیه در آنجا مشخص شد.

وی با بیان اینکه مسئولان نباید طوری عمل کنند که نقص ها به نظام نسبت داده شود و اگر نظام اشکال داشت چهل سال دوام نمی آورد، اظهار کرد: نباید پشت دولت را خالی کرد و مقام معظم رهبری در عین تذکر به دولت، از دولت هم حمایت کرده اند.

امام جمعه چادگان در این خصوص تصریح کرد: قطعا در این جنگ هم پیروز خواهیم شد، چون ملتی با آرمان های بزرگ، دشمنانی بزرگ و رهبری بزرگ داریم و این مؤلفه ها ما را پیروز خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد