صفحه اصلی » سیاسی » دشمن از جاودانگی درس عاشورا ترسیده است/ هیچ کس را یارای مقابله با تفکر عاشورایی نیست

در خطبه‌های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛

دشمن از جاودانگی درس عاشورا ترسیده است/ هیچ کس را یارای مقابله با تفکر عاشورایی نیست

مراسم های عزاداری، جنگ رسانه ای دشمن، هفته دفاع مقدس، چگونگی مقابله با توطئه ها و روز تجلیل از اسرا و مفقودان از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های امروز نماز جمعه در نطنز و بادرود بود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه های این هفته نماز جمعه با قدردانی از برگزارکنندگان همایش شیرخوارگان حسینی در سطح بخش امامزاده، اظهار کرد: این همایش جهانی یک حرکت ضد استکباری بود که در آن کودکان و نوزادانی حضور داشتند که در آینده و با تاسی از درس عاشورا، ملازم رکاب امام زمان (عج) خواهند شد و در زمان ظهور یار و فدایی امامت می شوند.

امام جمعه بادرود با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی از برگزار کنندگان مراسم های عزاداری در منطقه در دهه اول محرم قدردانی کرد و افزود: در تاریخ انقلاب های زیادی به ثبت رسیده است اما هیچ کدام از این انقلاب ها به مانند عاشورا این همه جاودانگی نداشته است.

وی گفت: نهضت عاشورا یک پیام داشت و آن دفاع از مظلوم، مبارزه با ظلم، پشتیبانی از ولایت و ایستادگی در برابر جور بود و البته یک پیامد هم داشت و آن این که واقعه عظیم عاشورا بعد از ۱۴ قرن همچنان در راه سازندگی جامعه الگو گرفته می شود و بسیاری از مسلمانان و غیرمسلمانان را متحول می کند.

خطیب جمعه بادرود با تاکید بر این که دشمن از همین جاودانگی های درس عاشورا ترسیده است، بیان کرد: عشق و علاقه به امام حسین (ع) تمام نمی شود و دوستان و حتی دشمنان نیز به این قضیه اقرار کرده اند که مجالس عزای سرور و سالار شهیدان هر سال باشکوه و عظمت بیشتر و خاص تری نسبت به سال های قبل برگزار می شود که مهم ترین آن خواست و اراده الهی است.

وی هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و با اشاره به رشادت ها و جانفشانی های اقشار مختلف مردم، بسیج، سپاه و ارتش در جتگ تحمیلی، تصریح کرد: در طول هشت سال جنگِ چندین کشور جهان علیه جمهوری اسلامی و با وجود تحریم های متعدد و متفاوت در حوزه های گوناگون، رزمندگان اسلام ایستادند و پیروز شدند.

حجت الاسلام قاسمی تاکید کرد: شعار «ما توانستیم» در جنگ تحمیلی امروزه راحت تر محقق می شود چرا که قدرت جمهوری اسلامی در حال حاضر قابل مقایسه با زمان جنگ نیست، البته به شرطی که هر کس در هر مسندی قرار دارد بتواند به وظیفه خود در قالب اهداف انقلاب و جمهوری اسلامی عمل کند.

وی همچنین روز تجلیل از اسرا و مفقودان را گرامیداشت و اضافه کرد: مردمی که در زمان جنگ از جان و مال خود گذشتند و به اسارت دشمن بعثی درآمدند، توانستند با تبعیت از کاروان اسرای کربلا، در اسارت نیز درس آزادگی بیافرینند و این مایه مباهات و افتخاری برای جمهوری اسلامی است.

امام جمعه بادرود فصل بازگشایی مدارس را به فعالان عرصه آموزش و پرورش تبریک گفت و خاطر نشان کرد: فرهنگیان باید خود را در صف اول مبارزه با جهل و خرافات ببینند تا دانش آموزان را در این جنگ روانی و رسانه ای دشمنان از آسیب ها حفظ کنند.

هیچ کس را یارای مقابله با ملتی با تفکر عاشورایی نیست

امام جمعه موقت نطنز در خطبه های امروز نماز جمعه با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان (ع) اظهار کرد: ولایت پذیری، عزم راسخ برای ایستادگی در برابر دشمنان، شجاعت و تحمل سختی هایی که از عهده هر کسی بر نمی آید و تسلیم بودن در برابر اراده الهی از ویژگی های بارز یاران امام حسین (ع) بود.

حجت الاسلام ابوالفضل مجیدی تبار از اقشار مختلف مردم و مسئولان و به خصوص جوانان و مادحین که در برگزاری مراسم های عزاداری و تعزیه خوانی در سطح شهر نطنز بسیار خوب درخشیده و آسیب ها را از این مراسم ها دور کردند، قدردانی کرد.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: ملت ایران یک ملت عاشورایی و پرورش یافته مکتب امام حسین (ع) است، مانند حضرت علی اکبر (ع) فکر می کنند و به مثل حضرت قاسم (ع) تصمیم می گیرند بنابر این از دفاع و تهاجم در برابر توطئه های دشمن نخواهند ترسید.

خطیب موقت جمعه نطنز تصریح کرد: دستاوردهای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس در پیش برد اهداف انقلاب نقش داشته است و مهم ترین درسی که همچنان تداوم داشته و از آن الگوبرداری شده است ایستادگی با گذشتن از جان و مال است.

وی تاکید کرد: تقدیم بیش از ۳۰۰ هزار شهید و چندین هزار مجروح و اسیر در جنگ تحمیلی خود شاخصی برای این است که نشان دهد مردم ایران یک ملت عاشورایی است و هیچ کس را یارای مقابله با ملتی با این تفکر نیست کما این که در چندین فتنه سال های اخیر این موضوع را به خوبی به تصویر کشیده است.

حجت الاسلام مجیدی تبار اضافه کرد: دشمن در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نقشه می کشد تا با ترفندهای روانی و رسانه ای، یک جنگ اقتصادی را علیه ملت راه بیاندازد، اما جامعه ای که ثانیه به ثانیه جنگ هشت ساله را برای فرزندان خود تجزیه، تبیین و تحلیل می کند آن ها را برای مبارزه و ایستادگی نیز آماده کرده و خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: ذلت ناپذیری برگرفته از فرهنگ عاشورا به نسل های چهارم انقلاب هم منتقل شده است و این موضوع با مقاومت در برابر جبهه ضد انقلابی و ضد اسلامی نیز به اثبات رسیده است.

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!