وی ادامه داد: به نمایندگی از مردم هوشیار به استاندار اخطار می دهم دست از این کار غیر کارشناسی و بدون پشتوانه مطالعاتی و در عین حال ظالمانه بردارد، در غیر این صورت از همه ابزارهای قانونی در مجلس و … استفاده خواهم کرد و از روز یکشنبه اول مهر استیضاح وزیر کشور را کلید خواهم زد.

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس خاطرنشان کرد: در این صورت بدیهی است تمامی تبعات اجتماعی و امنیتی این کار غیرعاقلانه بر عهده استاندار اصفهان خواهد بود.

وی علت های مخالفت خود در انتقال پساب شهرستان برخوار به شرق اصفهان را متعدد عنوان کرد و به برخی از آن ها اشاره کرد و گفت: سطح آب دشت برخوار حدود ۲۰۰ متر بوده ولی سطح آب شرق اصفهان ۵۰ متر است، علاوه بر این انتقال پساب باعث پایین تر رفتن سطح آب دشت برخوار خواهد شد.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: تنها آب پایدار در دشت برخوار پساب است، همچنین انتقال پساب موجب پیشروی کویر خواهد شد و اگر پساب بماند می توانیم آن را ارتقاء تصفیه و در کل دشت برخوار توزیع کنیم که این دلایل عمده مخالفت با انتقال پساب شهرستان برخوار است.

وی خاطرنشان کرد: ضمنا اگر افرادی در حال حاضر در دشت برخوار به ناحق از پساب استفاده می کنند، در آینده قابل رسیدگی است که به حق دار آن داده شود.

انتهای پیام