صاحب نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید
97-06-c18-373
۰۸:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱

نماینده مردم برخوار در مجلس:

استاندار دست از انتقال پساب برخوار برندارد، از همه ابزارهای قانونی استفاده می‌کنم

نماینده مردم برخوار در مجلس گفت: به نمایندگی از مردم هوشیار به استاندار اخطار می دهم دست از این کار غیر کارشناسی و بدون پشتوانه مطالعاتی و در عین حال ظالمانه بردارد، در غیر این صورت از روز یکشنبه اول مهر استیضاح وزیر کشور را کلید خواهم زد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با صاحب نیوز اظهار کرد: قرار است استاندار اصفهان روز دوشنبه دوم مهر کلنگ انتقال پساب فاضلاب برخوار به شرق اصفهان را بزند.

وی ادامه داد: به نمایندگی از مردم هوشیار به استاندار اخطار می دهم دست از این کار غیر کارشناسی و بدون پشتوانه مطالعاتی و در عین حال ظالمانه بردارد، در غیر این صورت از همه ابزارهای قانونی در مجلس و … استفاده خواهم کرد و از روز یکشنبه اول مهر استیضاح وزیر کشور را کلید خواهم زد.

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس خاطرنشان کرد: در این صورت بدیهی است تمامی تبعات اجتماعی و امنیتی این کار غیرعاقلانه بر عهده استاندار اصفهان خواهد بود.

وی علت های مخالفت خود در انتقال پساب شهرستان برخوار به شرق اصفهان را متعدد عنوان کرد و به برخی از آن ها اشاره کرد و گفت: سطح آب دشت برخوار حدود ۲۰۰ متر بوده ولی سطح آب شرق اصفهان ۵۰ متر است، علاوه بر این انتقال پساب باعث پایین تر رفتن سطح آب دشت برخوار خواهد شد.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: تنها آب پایدار در دشت برخوار پساب است، همچنین انتقال پساب موجب پیشروی کویر خواهد شد و اگر پساب بماند می توانیم آن را ارتقاء تصفیه و در کل دشت برخوار توزیع کنیم که این دلایل عمده مخالفت با انتقال پساب شهرستان برخوار است.

وی خاطرنشان کرد: ضمنا اگر افرادی در حال حاضر در دشت برخوار به ناحق از پساب استفاده می کنند، در آینده قابل رسیدگی است که به حق دار آن داده شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط شبکه اطلاع رسانی صاحب نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد