635998753749431461
۱۰:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱

فرمانده انتظامی خمينی‌شهر خبر داد؛

کلاهبرداری مجازی با ماشین جوجه‌کشی

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این که فردی ناشناس در فضای مجازی او را فریب داده و مبلغ ۲۹ میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

به گزارش صاحب نیوز؛ علی جعفری‌نژاد اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این که فردی ناشناس در فضای مجازی او را فریب داده و مبلغ 29 میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی بیان کرد: شاکی مدعی بود در یکی از سایت‌های تبلیغاتی با یک آگهی در زمینه فروش یک دستگاه جوجه‌کشی مواجه شده و با فرد فروشنده تماس برقرار می‌کند که از او مبلغ 29 میلیون ریال تقاضا می‌کند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر ادامه داد: فرد شاکی نیز فریب خورده و مبلغ درخواستی را بدون دریافت هیچ گونه مدرک و نشانی به حساب آن فرد شیاد واریز می‌کند.

وی عنوان کرد: ماموران پلیس فتا با بررسی‌های تخصصی در فضای مجازی متهم را شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

جعفری‌نژاد در پایان به مردم توصیه کرد: قبل از خرید اینترنتی و واریز وجه به حساب فروشنده باید اطلاعات کافی از سایت مورد نظر، شخص فروشنده و جنس خریداری شده بدست آورند و تا زمانی که آن جنس را مشاهده و از صحت و سالم بودن آن اطمینان حاصل نکرده‌اند از پرداخت وجه خودداری کنید.

انتهای پیام