صفحه اصلی » بین الملل » مقاومت جانانه رزمندگان یمنی در سواحل غربی این کشور+ تصاویر و نقشه میدانی

تحولات میدانی استان «الحدیده»؛

مقاومت جانانه رزمندگان یمنی در سواحل غربی این کشور+ تصاویر و نقشه میدانی

ده ها تن از شورشیان وابسته به کشورهای ائتلاف در درگیری با رزمندگان یمنی در مناطق ساحلی استان الحدیده به هلاکت رسیدند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ رزمندگان یمنی مستقر در منطقه «کیلو16» واقع در میدان «نانا» در محور شرقی فرودگاه شهر ساحلی الحدیده بار دیگر موفق شدند حمله گسترده شورشیان با پشتیبانی هوایی و دریایی ائتلاف«غربی، عربی و صهیونیستی» را به طور کامل دفع کنند و ده ها تن از آن ها را کشته و زخمی کنند وتعداد زیادی از تجهیزات نظامی آن ها را منهدم کنند.

شورشیان تلاش می کنند با شاغلا کامل منطقه، رزمندگان یمنی در فرودگاه شهر الحدیده را به طور کامل محاصره کنند و مسیر کمک رسانی از صنعاء به الحدیده را قطع کنند.

از محور غربی فرودگاه نیز خبر می رسد، رزمندگان یمنی مستقر در میدان«الجمال» با کمین های دقیق، قرار دادن تله های انفجاری و … توانسته اند شورشیان را در منطقه فلج کنند و عملیات آن ها را در منطقه متوقف کنند.

در محور منطقه «التحیتا» واقع در مرکز استان نیز نیروهای یمنی توانسته اند در یک عملیات دقیق، دو خودروی نظامی شورشیان را در محور جنوبی منهدم کنند و شمار زیادی از آن ها را به هلاکت برسانند.

همزمان رزمندگان با قرار دادن ده ها تله انفجاری در منطقه، خسارت سنگینی را به شورشیان وابسته به ائتلاف در منطقه وارد کردند.

رزمندگان تلاش می کنند با حمله گسترده خود به محیط غربی منطقه«حیس»، ارتباط شورشیان از سمت شهر الخوخه تا حیس را به طور کامل مسدود کنند.

یگان موشکی انصارالله نیز با شناسایی پایگاه ها و تجمع نظامیان ائتلاف و شورشیان، حمله گسترده ای را علیه آن ها در مناطق ساحلی استان الحدیده آغاز کرده اند و خسارت سنگینی را نیروها و تجهیزات نظامی آن ها وارد کرده اند.

بیش از 75 درصد از استان الحدیده شامل مناطق شمالی،مرکزی ، شرقی و جنوبی از جمله «بیت فقیه، الدریهمی، شهر الحدیده و …» تحت کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

انتهای پیام/ المسیرة نت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد