صفحه اصلی » مذهبی » مدیرانی که بی‌عفتی را در جامعه گسترش می‌دهند، به خون شهدا خیانت می‌کنند

استاد حوزه علمیه اصفهان:

مدیرانی که بی‌عفتی را در جامعه گسترش می‌دهند، به خون شهدا خیانت می‌کنند

استاد حوزه علمیه اصفهان با تشریح درس‌های قیام سیدالشهدا(ع) گفت: هر کس وظیفه خود را انجام ندهد مدیون خون شهدا است، آن مدیرانی که بی عفتی را در جامعه گسترش می دهند، به خون شهدا خیانت می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام سید صادق ابطحی در دومین روز از مراسم عزاداری امام حسین(ع) در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان اظهار کرد: واقعه کربلا و نهضت حضرت سیدالشهدا(ع) دارای سلسله پیام‌ها و درس‌ها و عبرت‌ها برای جوامع بشری به ویژه شیعیان است؛ آن حضرت در نامه خود به مردم بصره، هنگامی که از مکه به سمت کربلا حرکت می کنند به این نکته مهم اشاره فرمودند که من، شما را به سوی کتاب خدا و سنت رسول خدا(ص) دعوت می کنم، چراکه سنت پیامبر(ص) در جامعه مرده و بدعت‌ها ظاهر شده است.

وی افزود: ایشان در ادامه می فرماید اگر حرف من را بشنوید و از من اطاعت کنید، من شما را به رشد می رسانم؛ یعنی قیام و نهضت امام مسیر رشد را برای مردم هموار می کند؛ در آیت الکرسی می خوانیم لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ قَدْ تَبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَکَ بِالْعُرْوَهِ الْوُثْقی بدین معنا که راه رشد شامل 3 مرحله است: کفر به طاغوت، ایمان به خدا و تمسک به ریسمان محکم الهی که همان اهل‌بیت(ع) هستند.

این مبلغ دینی با تشریح پیام‌های قیام سیدالشهدا(ع) عنوان کرد: بندگی و اطاعت از خدا و کسب رضای الهی یکی از پیام‌های عاشورا است؛ با نگاهی به قیام امام حسین(ع) می بینیم که تمامی قیام آن حضرت رنگ الهی دارد و ذره‌ای غیر خدایی در آن راه ندارد چراکه اگر به غیر از آن بود، این قیام باقی نمی ماند.

وی اضافه کرد: امام حسین(ع) قبل از حرکت از مدینه در کنار قبر پیامبر فرمودند «اَللّهُمَّ! اِنَّ هذا قَبْرُ نَبِیِّکَ مُحَمَّد وَ اَنَا ابْنُ بِنْتِ مُحَمَّد وَ قَدْ حَضَرَنِی مِنَ الامْرِ ما قَدْ عَلِمْتَ … هُوَ لَکَ رِضىً» خدایا این قبر پیامبر توست است و من پسر دختر پیامبرت هستم، چیزی از من خواسته اند که تو نسبت به آن آگاه هستی، برای من مسیر را هموار کن که آنگونه باشم که رضایت تو و پیامبرت را بتوانم کسب کنم.

حجت‌الاسلام ابطحی عنوان کرد: آن حضرت زمانی که می خواستند از مکه خارج شوند خطبه خواندند و فرمودند هر چه خدا راضی است رضایت ما اهل بیت(ع) در آن است، ایشان در گودی قتلگاه می فرماید خدایا به رضای تو راضی هستم، بنابراین در سراسر قیام سیدالشهدا(ع) اطاعت الهی موج می‌زند و ما با درس گرفتن از این قیام، هر چه را می خواهیم باقی بماند، باید رنگ الهی به آن بدهیم و به دنبال رضای خدا باشیم.

وی با بیان اینکه عزت مداری درس دیگری از نهضت امام حسین(ع) است، ابراز کرد: اگر امام(ع) در مدینه می ماند، احترامش به جا بود و به شهادت نمی رسید اما ایشان هرگز عزت خود را از بین نمی برد چراکه مؤمن اجازه ندارد خود را ذلیل کند؛ مؤمن عزیز است و باید عزت مدارانه زندگی کند همانگونه که در قرآن می فرماید «وَلِلَّهِ الْعِزَّهُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ.

این مبلغ دینی ادامه داد: امام حسین(ع) هنگامی که از او بیعت خواستند فرمودند: ما اهل بیت پیامبر(ص) هستیم و خاندان رسالتیم و یزید انسانی فاسق و فاجر و شارب الخمر است و من زیر بار بیعت با یزید نمی رود، ایشان در جای دیگری می فرمایند: مرگ با عزت در راه خدا افضل است، من مرگ را سعادت می دانم و حیات با ظالمین را جز ننگ نمی بینم و یا این جمله که می فرماید هیهات من الذله.

دشمن به دنبال شکستن عزت ملت ایران است

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن به دنبال شکستن عزت ملت ایران است، موضوعاتی همچون هسته ای، موشک و حقوق بشر بهانه است اما ملتی که امام حسین(ع) را دارد و شهید داده است، هیچگاه تن به ذلت نمی دهد، همچنین باید گفت که استقامت این ملت و قیام امام راحل، عزت برای ما آورد نه برجام، این حرف غلطی است که می گویند برجام عزت آورد.

حجت‌الاسلام ابطحی غیرت و مردانگی را یکی دیگر از درس‌های عاشورا معرفی کرد و افزود: اصحاب امام حسین(ع) به معنای واقعی کلمه شجاع بودند، امام در لحظات آخر عمر خود که جانی در بدن نداشتند و دشمن قصد حمله به خیمه‌ها را داشت، گفتند که اگر دین ندارید لا اقل در دنیا آزادمرد باشید.

مدیرانی که بی عفتی را در جامعه گسترش می دهند، به خون شهدا خیانت می کنند

وی با بیان اینگه حدود 3 هزار مدیر ارشد داریم که بیش از یک کربلا خون پای صندلی هر یک از مدیران ریخته شده است، ابراز کرد: هر کس وظیفه خود را انجام ندهد مدیون خون شهدا است، آن مدیرانی که بی عفتی را در جامعه گسترش می دهند، به خون شهدا خیانت می کنند.

این استاد حوزه علمیه استقامت در مقابل دشمن را یکی دیگر از درس‌های قیام امام حسین(ع) دانست و گفت: آن حضرت از ابتدا تا آخر در مقابل دشمن کوتاه نیامد و ایستادگی کرد اما متأسفانه امروز بعضی ها گویا منتظر نشسته اند که هنگامی که ترامپ گفت مذاکره کنیم، سریعاً برای مذاکره بروند با اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیستند.

ذلت و خواری، نتیجه کوتاه آمدن در برابر دشمن

وی با بیان اینکه کوتاه آمدن در مقابل دشمن جز ذلت و خواری ندارد، عنوان کرد: ما جنگ نظامی، فرهنگی و سیاسی را موفق شدیم چراکه در دفاع مقدس، فتنه‌ها و غیره، موفق بودیم اما امروز جنگ اقتصادی است و به فرموده رهبر انقلاب بدون شک پیروزی از آن ملت ایران است.

حجت الاسلام ابطحی بیان کرد: متأسفانه در شرایط سخت اقتصادی، دولت به هر کسی که ارز خواست، ارز اختصاص داد بدون اینکه نیازی به ارز داشته است، این نشان از مدیریت ناصحیح دارد.

وی با بیان اینکه دفاع از ارزش های دینی درس دیگری از عاشورا است، عنوان کرد: امام حسین(ع) فرمودند برای اصلاح امت جدم به پا خواسته ام، من می خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم و ارزش ها را به جامعه بازگردانم، آن حضرت در قیام خود به ارزش‌ها پایبند بودند و به لشکریان حر که دشمن امام بود، آب دادند و جنگ را آغاز نکردند.

این مبلغ دینی با بیان اینکه دشمن به دنبال از بین بردن ارزش‌های الهی در جامعه است، تصریح کرد: دفاع از رهبری جامعه اسلامی یکی دیگر از این درس‌های عاشورا است؛ باید بدانیم که جامعه ای که رهبر نداشته باشد همانند گلّه بدون چوپان طعمه گرگ ها می شود بنابراین همه باید از رهبری جامعه دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه امروز رهبر انقلاب در وسط میدان قرار دارند، گفت: به اعتراف دشمنان ما، سخنرانی رهبر انقلاب همه نقشه های آمریکایی را بر باد می دهد به همین دلیل آنان قصد دارند رهبر انقلاب را زیر سئوال ببرند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!