صفحه اصلی » اقتصادی » قابلیت واگذاری خدمات فیبر نوری به ۲۷۰ نقطه استان اصفهان/ 405 میلیارد تومان، صرف پروژه‌های اجرایی در اصفهان شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اصفهان:

قابلیت واگذاری خدمات فیبر نوری به ۲۷۰ نقطه استان اصفهان/ 405 میلیارد تومان، صرف پروژه‌های اجرایی در اصفهان شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اعتبار مجموع پروژه‌هایی که در یک سال گذشته اجرا شده و امروز در اصفهان به بهره‌برداری رسید 405 میلیارد تومان است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدجواد آذری‌جهرمی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اصفهان با بیان اینکه خون شهدای حادثه تروریستی اهواز دامن عامل آن را خواهد گرفت، اظهار کرد: ملت ایران در مقابل این تهدیدات مقاوم‌تر خواهد شد و آن‌ها آرزوی خود برای ایجاد جنگ قومیتی در ایران به گور خواهند برد چرا که خون همین شهدا وحدت‌بخش مردم ماست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در شرایطی هستیم که محور وقاحت در دنیا که شامل آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی و برخی پیروان آن‌ها به‌روشنی سخن از براندازی نظام می‌کنند، گفت: دو روز گذشته و پس از اینکه در ماه‌های اخیر تحریم شدید را اعمال و یک جنگ تمام‌عیار را آغاز کرده‌اند، روز گذشته از پازل دوم نقشه خودشان پرده برداشتند.

وی با وقیح توصیف کردن دشمنان بیان کرد: اثرانگشت آن‌ها کودک کشی است، در یمن، ایران و فلسطین اشغالی کودک کشی می‌کنند، این شرارت است اما وقاحت اینجاست که همین کشورها از حقوق بشر حرف می‌زنند.

آذری‌جهرمی ادامه داد: می‌خواهند خود را منجی ملت ایران نشان دهند اما در عین حال تحریم هم می‌کنند، امام مردم ایران ذات پلید دشمن را می‌شناسند.

وی با تأکید بر اینکه در آینده دشمنان قطعا پازل‌های دیگری از خود را رو می‌کنند، اما باید بداند این تهدیدات روزی متوجه خودشان می‌شود و مانند گروه‌های تروریستی به خود آن‌ها برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: قطعا برای این حمله کوردلانه پاسخ محکمی خواهند گرفت و انقلاب اسلامی همواره برپایه خون شهدا بوده و با این اقدامات تروریستی تزلزلی در مسیر حرکت نظام ایجاد نمی‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه از سال گذشته تاکنون با توجه به نیازهای استان اصفهان چندین طرح بزرگ در دستور کار وزارت ارتباطات وجود داشت که امروز به ثمر نشست، اظهار کرد: اولین طرح ایجاد و راه‌اندازی ۷۹۰ سایت نسل سوم و ۵۹۵ سایت نسل چهارم تلفن همراه در استان اصفهان بود و با افتتاح این طرح همه ۱۰۷ شهر اصفهان خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: پروژه بعدی فعال شدن تلفن خانگی در ۱۷۷ روستای استان و توسعه خدامت دولت الکترونیک در روستاها و نیز بهره‌برداری از فیبر نوری و وای‌فای رایگان در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان بود که صبح امروز به بهره‌برداری رسید.

آذری‌جهرمی با اشاره به اینکه طرح دیگر به‌ منظور پایداری بیشتر شبکه ارتباطی استان اصفهان بود که ۷۹ کیلومتر فیبر نوری در سطح ارتباطات بین‌شهری افتتاح می‌شود، تصریح کرد: سومین طرح، توسعه زیرساخت فیبر نوری شهری بوده است که در بیشتر از ۲۷۰ نقطه از استان خدمات فیبر نوری قابل واگذاری است.

وی بابیان اینکه اعتبار مجموع پروژه‌هایی که در یک سال گذشته اجرا شده و امروز در اصفهان به بهره‌برداری رسید 405 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: استان اصفهان صنایع‌دستی فراوانی دارد و اداره پست موظف است خدمات اختصاصی پست ویژه صنایع‌دستی را در اصفهان دایر کند و این خدمات باقیمت مناسب و بهترین کیفیت در اختیار هنرمندان اصفهانی قرار بگیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد دفاتر پیشخوان خدمات دولت گفت: در دولت مصوبه‌ای داشتیم که هیچ دستگاه دولتی حق ایجاد دفاتر پیشخوان خدمات را ندارد و باید خدمات برون سپاری شود.

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!