صفحه اصلی » مذهبی » اگر حوزه‌ها انقلابی شد فرزندان انقلابی تربیت می‌شوند

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

اگر حوزه‌ها انقلابی شد فرزندان انقلابی تربیت می‌شوند

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: حوزه های ما باید انقلابی باشند اگر حوزه ها انقلابی شد فرزندان انقلابی تربیت می شوند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید مهدی ابطحی در نشست فصلی مدیران مدارس علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون انقلابی بودن حوزه های علمیه اظهار کرد: متون درسی باید به نحوی طراحی شود که طلاب را با اخلاق و انقلابی تربیت کند.

وی یادآور شد: انقلاب زمانی پیروز شد که خانم ها به میدان آمدند در راهپیمایی شرکت کردند و زمانی جنگ را پیروز شدیم که خانم ها فرزندانشان را فدا کردند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان تصریح کرد: حوزه های ما باید انقلابی باشند اگر حوزه ها انقلابی شد فرزندان انقلابی تربیت می شوند.

حجت الاسلام ابطحی گفت: امروز آنچه اسلام را نگه می دارد روحیه انقلابی است و حوزه ها باید انقلابی باشد.

وی گفت: طلبه باید متقی، باخدا و با ایمان باشد و اگر متخلق به این صفات شد نماد آیه «وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ» می شود که حاضر است جانش را در راه خدا بدهد و از ملامت ملامت کننده گان باکی نخواهد داشت.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با بیان اینکه طلبه باید متقی دارای ملکه تقوا و ملتزم به انجام واجبات و ترک محرمات باشد، ابراز کرد: طلبه باید متخلق و آراسته به مکارم اخلاق و آداب اسلامی با تاسی از سیره نبوی باشد.

وی تفقه در دین را از دیگر ویژگی های طلاب علوم دینی دانست و گفت: طلبه باید متفقه در دین، تلاشگر در زمینه شناخت عمیق احکام اسلامی و معارف دینی باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان داشتن روحیه جهادی و انقلابی را از ویژه گی های طلاب علوم دانست و افزود: طلبه باید مجاهد، انقلابی و دارای انگیزه، خستگی ناپذیر بی تکلف و بدون چشم داشت و در مقابل دین و دنیای مردم احساس مسئولیت کند.

وی ادامه داد: طلبه باید بصیر، عالم به زمان، دشمن شناس، آشنا با اهداف و اولویت های انقلاب اسلامی باشد و دوست را از دشمن تشخیص دهد و فرصت ها و تهدیدهای پیش رو اسلام و تشیع را بشناسد و گوش به فرمان ولی امر زمان باشد و در لحظه اقدام کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: طلبه باید درد آشنا همراه و همدرد و دلسوز مردم به ویژه محرومان باشد و هچنین اثر بخش در خانواده و اجتماع باشد و روش ها و ابزارهای سنتی و نوین برای تبلیغ را به کار گیرد.

وی نظم را برای طلبه یک اصل دانست و گفت: یکی از ویژگی های اسلام نظم است، بنابراین طلبه نیز باید در رعایت نظم و انضباط نمونه باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان تاکید کرد: طلبه باید حافظ نور ولایت باشد و آنرا به جامعه منتقل کند حضرت فاطمه (س) حافظ نور ولایت بودند و جانشان را فدای نور ولایت امیرالمومنین (ع) کردند.

وی خاطر نشان کرد: طلبه باید با پیروی از آیه « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً » حافظ اتحاد باشد و افراد جامعه را دعوت به اتحاد کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!