2418896
۱۶:۰۹ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان مطرح کرد؛

تغییرات ارزی، گریبان‌گیر صادرات/ عمده صادرات ما از بازارچه‌های مرزی انجام می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: پتروشیمی، سیمان، سنگ، لوازم کاشی و لوازم بهداشتی، ۲۰۰ نوع صنایع‌دستی متنوع و فرش یکی از ثروت‌های استان بوده و سیب سمیرم، صیفی‌جات اصفهان، انگور جزء ظرفیت‌های خوب استان برای صادرات است.

عبدالوهاب سهل‌آبادی امروز در گفتگو با صاحب نیوز با بیان اینکه در چند سال گذشته تولیدات قابل‌ توجهی از استان اصفهان به کشور عراق و دیگر کشورهای همسایه صادر شده است، اظهار کرد: ظرفیت خوبی در تولیدات آجر، سفال، سنگ، لوازم‌خانگی کوچک و متوسط داشتیم و در اکثر شهرهای عراق حتی لوازم خانگی‌های ساده عرضه می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: این صادرات اکثرا از بازارچه‌های مرزی انجام می‌شود و در زمان حاضر علاوه بر ظرفیت‌های ذکرشده، در زمینه میوه و مواد غذایی صادرات انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ارتباط چندین ساله بین ایران و عراق، اکثر این معاملات با ریال انجام می‌شود، بیان کرد: وقتی صادرات انجام می‌شود، باید ارز وارد کشور شود که از مشکلات ما برای صادرات، مشکل ارزی است.

سهل‌آبادی تاکید کرد: هفته گذشته جلسه‌ای با معاون آقای جهانگیری داشیم و برای حل این مشکلات در حد امکان پیگیری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: پتروشیمی، سیمان، سنگ، لوازم کاشی و لوازم بهداشتی، ۲۰۰ نوع صنایع‌دستی متنوع و فرش یکی از ثروت‌های استان بوده و سیب سمیرم، صیفی‌جات اصفهان، انگور جزء ظرفیت‌های خوب استان برای صادرات است.

انتهای پیام