صفحه اصلی » اقتصادی » تغییرات ارزی، گریبان‌گیر صادرات/ عمده صادرات ما از بازارچه‌های مرزی انجام می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان مطرح کرد؛

تغییرات ارزی، گریبان‌گیر صادرات/ عمده صادرات ما از بازارچه‌های مرزی انجام می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: پتروشیمی، سیمان، سنگ، لوازم کاشی و لوازم بهداشتی، ۲۰۰ نوع صنایع‌دستی متنوع و فرش یکی از ثروت‌های استان بوده و سیب سمیرم، صیفی‌جات اصفهان، انگور جزء ظرفیت‌های خوب استان برای صادرات است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۹ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲

عبدالوهاب سهل‌آبادی امروز در گفتگو با صاحب نیوز با بیان اینکه در چند سال گذشته تولیدات قابل‌ توجهی از استان اصفهان به کشور عراق و دیگر کشورهای همسایه صادر شده است، اظهار کرد: ظرفیت خوبی در تولیدات آجر، سفال، سنگ، لوازم‌خانگی کوچک و متوسط داشتیم و در اکثر شهرهای عراق حتی لوازم خانگی‌های ساده عرضه می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: این صادرات اکثرا از بازارچه‌های مرزی انجام می‌شود و در زمان حاضر علاوه بر ظرفیت‌های ذکرشده، در زمینه میوه و مواد غذایی صادرات انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ارتباط چندین ساله بین ایران و عراق، اکثر این معاملات با ریال انجام می‌شود، بیان کرد: وقتی صادرات انجام می‌شود، باید ارز وارد کشور شود که از مشکلات ما برای صادرات، مشکل ارزی است.

سهل‌آبادی تاکید کرد: هفته گذشته جلسه‌ای با معاون آقای جهانگیری داشیم و برای حل این مشکلات در حد امکان پیگیری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: پتروشیمی، سیمان، سنگ، لوازم کاشی و لوازم بهداشتی، ۲۰۰ نوع صنایع‌دستی متنوع و فرش یکی از ثروت‌های استان بوده و سیب سمیرم، صیفی‌جات اصفهان، انگور جزء ظرفیت‌های خوب استان برای صادرات است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!