صفحه اصلی » اجتماعی » لازمه تغییر و تحول و خلاقیت، جوان‌گرایی است/ راهکارهایی برای حل مشکلات با شیوه‌های خلاقانه و شجاعانه

وزیر ارتباطات در اصفهان:

لازمه تغییر و تحول و خلاقیت، جوان‌گرایی است/ راهکارهایی برای حل مشکلات با شیوه‌های خلاقانه و شجاعانه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: جوانان تفکراتی متعددی دارند که این فکرها باعث رشد کشور می‌شود، راندن آدم‌های باتجربه خطا است و عرصه اجرا و عمل عرصه جوانان است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدجواد آذری جهرمی شامگاه گذشته در دومین همایش گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری در دانشگاه اصفهان بابیان اینکه اگر بخشی توسعه پیدا کند و بخشی توسعه پیدا نکند از بین برنده‌ توسعه است، اظهار کرد: یکی از راه‌های رسیدن به توسعه پایدار شهر، کاهش مصرف کمتر سوخت‌های فسیلی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: جلوگیری از آلودگی هوا و دفع سالم زباله‌ها، توازن بر توسعه، عدالت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی، ترم‌های در مدیریت است که به توسعه پایدار شهری کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه امروزه ابزاری به‌اندازه فناوری اطلاعات نمی‌تواند به توسعه پایدار شهری کمک کند، افزود: فناوری اطلاعات ابزار است نه هدف، هدف کنترل و پایداری منابع طبیعی و راهکار بهینه‌سازی است.

آذری جهرمی با تأکید بر اینکه تکنولوژی امروز در خدمت بشر برای بالا بردند بهره‌وری قرارگرفته است، بیان کرد: انقلابی در دنیا در حال رخ دادن است که به آن انقلاب صنعتی چهارم می‌گویند و اقتصادی در حال شک گیری است که به آن اقتصاد دیجیتال گفته می‌شود و هدف این دو بالا بردن بهره‌وری است.

خلاقیت نزد جوانان است

وی با بیان اینکه خلاقیت می‌تواند بهره‌وری از تکنولوژی را بالا ببرد، اضافه کرد: افراد از خلاقیت کمک می‌گیرد و بهره‌وری را بالا می‌برد و خلاقیت نزد جوانان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید به توسعه پایدار شهری به پردازید باید در دستور کار این باشد که چگونه خلاقیت جوانان را در عرصه مدیریت شهری وارد کنیم.

وی بابیان اینکه در علم مدیریت یک مفهومی داریم که هر فردی عادت به شیوه حل یک مسئله می‌کند، ادامه داد: لازمه تغییر و تحول و خلاقیت، جوان‌گرایی است.

راندن آدم‌های باتجربه خطاست

آذری جهرمی با تأکید بر اینکه جوانان تفکراتی متعدد دارند که این فکرها باعث رشد کشور می‌شود، گفت: راندن آدم‌های باتجربه خطا است و عرصه اجرا و عمل عرصه صرفا آدم‌های باتجربه نیست عرصه جوانان است و باتجربه‌ها باید مشاوره دهند.

وی تصریح کرد: جوانان قدیمی انقلاب کردند و در حماسه جنگ آفریدند که نظام را دستاورد خود می‌دانند و احساسی که در آن‌ها است که اگر ما برویم نظام هم می‌رود و ادامه پیدا نمی‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه سردمدار و مغز این انقلاب، امام خمینی (ره) رفتند، افزود: بعد از حضرت امام، امام خامنه‌ای بودند و راه انقلاب ادامه پیدا کرد.

راهکار برای مشکلات با شیوه‌های خلاقانه و شجاعانه

وی گفت: اگر می‌خواهیم با مشکلات مانند بحث زاینده‌رود مواجهه کنیم، باید از راهکارهایی با شیوه‌های خلاقانه و شجاعانه استفاده کنیم.

آذری جهرمی با تأکید بر اینکه کجا به جوان اعتماد کردیم و بد دیدیم، افزود: مکانیزم به‌کارگیری و اجرای خلاقیت‌ها در توسعه شهری جوانان هستند و توسعه من به این جمع با خلاقیت کار کردن، است.

اعتماد به جوانان، پیشرفت‌های متعددی را در کشور رقم می‌زند

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان هم در این همایش بابیان اینکه اگر به دهه شصت برگردیم جوانان، کشور را از چالش های متعددی نجات دادند، گفت: ما باید به جوانان فرصت دهیم.

سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به اینکه تعداد متعددی از فرماندهان جبهه و جنگ ما از جوانان بودند و به‌خوبی مدیریت کردند، افزود: امام راحل در جنگ و در دولت‌های اول انقلاب به جوانان اعتماد کردند و مدیریت جنگ را به جوانان سپردند که جوانان سربلند بیرون آمدند.

وی ادامه داد: متأسفانه آرام‌آرام نقش جوانان کم‌رنگ شد و مدیران دهه شصت جا خوش کردند و در جایگاهی که تکیه زنده بودند، صندلی‌ها و وزارت خانه‌ها عوض شد و به جوانان میدان داده نشد.

رئیس مجمع نمایندگان اصفهان تأکید کرد: هرچقدر به جوانان بها و در عرصه‌های اجرایی نقش دهیم و به حوزه اجرایی ورود دهیم، قطعا پیشرفت متعددی در کشور می‌بینیم.

وی بابیان اینکه اگر نگاهی به بخش انرژی هسته‌ای کنیم، جوانانی که در این فناوری و علم فعالیت داشتند، اکثریت آنان از جوانان نخبه این کشور بودند، گفت: بها به جوانان داده شد و جواب این بها، سربلندی کشور بود.

موسوی لارگانی مهم‌ترین معضل استان اصفهان را مسئله آب دانست و عنوان کرد: جوانان اصفهانی پیشتاز در مطالب گری از مسئولان استان و کشور هستند.

وی بابیان اینکه استان اصفهان با دارا بودن شش درصد جمعیت کشور، ۱۰ درصد شهدای کشور را دارا است و هر جا نظام نیاز به مردم داشته مردم اصفهان پیشتاز بودند، خاطرنشان کرد: اصفهانی‌ها دین خود را به این انقلاب ادا کرده‌اند و نیاز است که زاینده‌رود از سر تا پایان بستر رودخانه جاری باشد نه اینکه قسمتی از آن مقطعی باشد.

باانگیزه‌ترین بخش جامعه جوانان هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان هم در این همایش بابیان اینکه بحث توسعه پایدار در دولت‌های مختلف عنوان شد، گفت: نقش توسعه پایدار در بودجه سالانه دولت دیده می‌شود.

علی شجاعی با اشاره به اینکه پایداری صرفاً پایداری زیست‌محیطی نیست، اظهار کرد: توسعه یعنی پایداری اجتماعی، پایداری سیاسی، پایداری اقتصادی، پایداری فرهنگی و اگر این‌ها همه را در یک برنامه داشتیم و اجرا هم کردیم به سمت توسعه پایدار پیشرفته‌ایم.

وی افزود: هر چه حضور مردم در فرایند توسعه بیشتر باشد به معنای واقعی به توسعه پایدار نزدیک می‌شویم و به دلیل اینکه مردم آنچه خود ایجاد می‌کنند در نگهداری آن اسرار دارند و دولت و حاکمیت را همراهی می‌کنند.

معاون اقتصادی استاندار اصفهان جوان را موتور محرک هر جامعه‌ای برای رشد و توسعه عنوان و تصریح کرد: جوان باید در جایگاه ویژه خود قرار بگیرد تا توسعه پایدار معنا پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب اسلامی در فرمایشات متعدد خود بر استفاده از جوانان برای مدیریت کشور تأکید کرده‌اند، افزود: نگاه دولت این بوده که بتواند شرایط استفاده از جوانان را فراهم کند.

شجاعی بابیان اینکه باانگیزه‌ترین بخش جامعه جوانان هستند، ادامه داد: جوانان دارای انگیزه لازم، به‌روز، آموزش‌دیده و آماده برای حرکت به سمت رشد و توسعه کشور هستند.

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!